Dlaczego SleepMed?

Materac hybrydowy czy piankowy - który wybrać?

Materac hybrydowy czy piankowy - który wybrać?

Materac hybrydowy czy piankowy - który wybrać?Wybór odpowiedniego materaca najczęściej podyktowany jest wieloma istotnymi czynnikami. Ważne są preferencje użytkownika oraz to, czym kieruje się on podczas zakupu - innowacyjnymi rozwiązaniami, a może względami zdrowotnymi? Wobec tego, który materac wybrać, hybrydowy czy piankowy?

Materac - czy naprawdę jest taki istotny?

Wypoczynek na odpowiednio dobranym do użytkownika materacu jest niezwykle istotny. W skutek jego niedopasowania może dojść do pojawienia się silnego bólu na różnych odcinkach kręgosłupa, w barkach i biodrach. Przyczynę stanowi fakt, że kręgosłup, zamiast przypominać standardową literę S, jest bardziej lub mniej wygięty. Może doprowadzić to nawet do trwałego skrzywienia lub zwyrodnień. Zbyt twardy materac spowoduje również, że krew nie będzie mogła swobodnie krążyć w miejscach ucisku, a to z kolei będzie wymuszać częstą zmianę pozycji w czasie snu. Ponadto mięśnie karku i pleców, zamiast w stanie spoczynku i regeneracji będą wciąż w napięciu, aby utrzymać odpowiednią linię kręgosłupa. Źle dobrany materac to także prosta droga do nasilenia reakcji alergicznych. Korzystanie ze zwykłego podłoża lub spanie na kanapie może wpłynąć na rozwój alergii - osoby cierpiące na przykład na atopowe zapalenie skóry mogą skarżyć się na swędzącą wysypkę, a astmatycy na problemy z oddychaniem. Równie ważny w przypadku materaca dla alergików jest dobór odpowiedniego pokrowca, który nie będzie gromadził roztoczy i bakterii nasilających utrudniające sen objawy.

Zalety materacy hybrydowych

Materace hybrydowe łączą w sobie nowoczesne właściwości pianek z tradycyjnymi sprężynami w nieco podrasowanej wersji. Zastosowany w nich system zmiany twardości to niezwykłe udogodnienie dla osób, które do tej pory nie znalazły dla siebie idealnego podłoża. Konstrukcję materaca hybrydowego przygotowano tak, aby po zdjęciu pokrowca, użytkownik mógł sam przełożyć ruchomą piankę VItaRest na drugą stronę – dzięki takiemu prostemu ruchowi można osiągnąć aż 4 różne twardości podłoża. Wnętrze wypełnienia składa się z kilku poziomów – zewnętrzne warstwy stanowią wymienione wyżej pianki, natomiast rdzeń materacy SleepMed Hybrid Premium i SleepMed Hybrid Supreme zostało wykonane z nowoczesnych sprężyn typu Multi, które od tradycyjnych sprężyn kieszeniowych odróżnia ich zagęszczenie. Każda z małych sprężynek została zamknięta w osobnej materiałowej kieszonce, co zapewniło im indywidualną, niezakłóconą pracę. Na pozór niewielka zmiana zaprocentowała podwojeniem dotychczasowej liczby punktów podparcia w materacu. Jest to wynik, który całkowicie zmienia odczuwalny komfort snu. Użytkownik może bowiem liczyć na znacznie lepsze podparcie kręgów w poszczególnych odcinkach kręgosłupa, co pozwala na niemal całkowite wyeliminowanie dyskomfortu i porannego bólu pleców. Z kolei zastosowana w piance technologia Airforce pozwala na optymalną wymianę powietrza za pomocą kanałów wentylacyjnych, dzięki czemu wnętrze materaca pozostaje suche i higieniczne. Dodatkowo, odpinany top w serii materacy SleepMed Hybrid Plus wykonano z innowacyjnej, profilowanej w 7 stref, pianki termoelastycznej Celsius - Waterlily, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do ciała użytkownika, zapewniając kalibrowane podparcie bez punktów nacisku. Wkład materaca zabezpieczono nowoczesnym pokrowcem Merced – zastosowana w nim taśma 3D pozwala na znakomitą wentylację wkładu. Warto zaznaczyć, że wszystkie materace hybrydowe SleepMed otrzymały prestiżowy certyfikat AEH, który potwierdza, że produkty te spełniają najwyższe wymogi pod względem ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Zalety materacy piankowych

Do produkcji materacy piankowych wykorzystywane są innowacyjne materiały najwyższej jakości. Wysokoelastyczna pianka VPPHR charakteryzuje się wyraźnie zwiększoną sprężystością. Powierzchnia wkładu przystosowuje się bowiem do anatomicznego kształtu ciała dzięki milionom delikatnych pęcherzyków wypełniających przestrzenie pianki. W konsekwencji materac zmienia swój kształt pod wpływem ciężaru osoby śpiącej, a następnie powraca do swojej pierwotnej formy. Wszystkie materace marki SleepMed zmieniają swoje właściwości pod wpływem podwyższonej temperatury, a ich powierzchnia pracuje dynamicznie, odpowiadając na dostarczaną ilość ciepła. Stworzone z pianki termoelastycznej materace idealnie otulają sylwetkę, dając poczucie równomiernego odprężenia, uzyskanego w wyniku połączenia wielu punktów podparcia. Wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia materace piankowe z pewnością spodobają się rodzicom dzieci i nastolatków. Ze względu na tworzywo, które zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów, materace te są idealne również dla osób, które borykają się problemami i infekcjami górnych dróg oddechowych.

Materac hybrydowy - dla kogo?

Materace hybrydowe dedykowane są dla użytkowników, którym nie wystarczają właściwości samej pianki lub samych sprężyn. Dzięki połączeniu obu tych komponentów produkty SleepMed stały się niezwykle uniwersalne. Warstwy pianki termoelastycznej sprawdzą się w przypadku osób z wadami postawy, a także tych, którzy śpią niespokojnie lub wszystkich tych, którzy pragną zadbać o odpowiednie warunki i komfort swojego snu. Natomiast sprężyny typu Multi przypadną do gustu zwolennikom tradycyjnych, choć nieco ulepszonych rozwiązań. Razem wszystkie te komponenty, wzbogacone o nowoczesne systemy i indywidualne podejście do użytkownika, tworzą wyjątkowy produkt, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Materac piankowy - dla kogo?

Podłoża piankowe polecane są szczególnie osobom starszym lub skarżącym się na problemy z kręgosłupem. Prozdrowotne właściwości zapobiegają powstawaniu odleżyn, a także pozwalają zminimalizować bóle mięśni. Wykorzystane podczas produkcji innowacyjne technologie zapewniają aż 7 stref twardości podłoża, w związku z czym perfekcyjnie podtrzymują całą sylwetkę. Osobom, które borykają się z licznymi alergiami czy problemami z górnym odcinkiem dróg oddechowych, materace piankowe będą służyły szczególnie dobrze. Sprawna wentylacja oraz materiały przeciwalergiczne z pewnością przysłużą się do zmniejszenia objawów uczulenia, redukując ryzyko rozmnażania się roztoczy, pleśni oraz powstawania kurzu.

Poduszki - czyli co oprócz materaca?

Aby w pełni korzystać z prozdrowotnych i innowacyjnych rozwiązań w materacach, warto zadbać nie tylko o odpowiednie podparcie korpusu, ale również głowy oraz szyi. Specjalistyczne poduszki współgrają z cechami materaca, dzięki czemu cały kręgosłup jest ułożony w odpowiedni sposób, zapewniając tym samym bezpieczny i spokojny sen. Przy wyborze powinno się zwrócić uwagę na materiały użyte do jej wykonania oraz czy model posiada właściwości hipoalergiczne. Ważna będzie także kwestia utrzymania poduszki w czystości, dlatego istotne jest, aby swobodnie można było zdjąć z niej pokrowiec i go wyprać. Modelem, który spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników jest poduszka SleepMed Comfort Pillow, która posiada wszystkie wyżej wspomniane właściwości, co zapewnia niezwykły komfort snu i wysoki poziom regeneracji.

Wybór odpowiedniego materaca z pewnością nie jest łatwą decyzją, jednak wielość produktów na rynku pozwala na dokładne sprecyzowanie swoich potrzeb i sprostanie im.

Podobne artykuły

Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Kiedy wymienić materac na nowy? Najczęstsze symptomy
Kiedy wymienić materac na nowy? Najczęstsze symptomy
Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Sennik: Pieniądze papierowe w snach
Sennik: Pieniądze papierowe w snach
Sennik: śmierć – znaczenie snu o śmierci
Sennik: śmierć – znaczenie snu o śmierci
Jak dobrać materac i jego twardość?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Nerwica a bezsenność: przyczyny, objawy i leczenie
Nerwica a bezsenność: przyczyny, objawy i leczenie
Sennik: Stado Szczurów – co oznacza sen o szczurach?
Sennik: Stado Szczurów – co oznacza sen o szczurach?