Dlaczego SleepMed?

Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?

Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?

Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?Idealny materac dla pary? Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest to, aby dobrać model idealnie dopasowany do potrzeb obojga partnerów. Materac 160x200, a może wyrób ortopedyczny o statusie wyrobu medycznego. Dzisiaj najlepsze, markowe materace które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych!

Materac dla dwojga: znajdź idealny

Przed osobami, które planują zakupić do swojej sypialni nowy materac stoi szereg pytań, szczególnie, jeśli musi on spełniać oczekiwania nie jednej, lecz dwóch osób. Opcją, która często jest rozważana w takiej sytuacji jest zakup dwóch osobnych modeli. Czy to jednak dobry pomysł? Niestety materace mogą się rozsuwać, ciężko też będzie dopasować je idealnie do wymiarów stelaża, co jest konieczne, aby móc cieszyć się w pełni ich wszystkimi właściwościami. W związku z tym znacznie lepszą opcją jest wybór jednego materaca. Z jakiego jednak powodu pojawia się dyskomfort, który doskwiera, gdy śpimy we dwoje? Zazwyczaj jest on skutkiem nieodpowiedniego podparcia, wynikającego z zakupu produktu o złej twardości, niedostosowanej do obojga partnerów. Problemem może być także rozmiar. Najczęściej dla par polecane są modele o wymiarach 160x200, jednak dostępne są również materace 180x200 oraz materace 140x200. Kolejną kwestią, jaką powinniśmy rozważyć jest cena. Czy tani materac 160x200 zagwarantuje taki sam komfort, jak wyrób w takim samym rozmiarze, jednak wykonany z najlepszej jakości materiałów? Pamiętajmy, że sen odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie niemal całego naszego organizmu, jego regenerację oraz poziom energii, z jakim wstajemy rano z łóżka. Właśnie dlatego dobry materac to coś, na czym nie powinniśmy oszczędzać. Jesteśmy przekonani, że porządny model nie tylko będzie w stanie zapewnić wyższą jakość wypoczynku, lecz również zdecydowanie dłużej posłuży nam bez odkształceń czy innych uszkodzeń wypełnienia. Szczególnie, że w przypadku materacy SleepMed, koszt zdrowo przespanej nocy to zaledwie 50gr - czy to tak dużo? Warto tutaj też wspomnieć produkty o statusie wyrobu medycznego, jak na przykład materac ortopedyczny czy materac rehabilitacyjny. Wbrew temu, co powszechnie się wydaje nie są one przeznaczone wyłącznie dla osób, które mierzą się z różnego rodzaju problemami na tle zdrowotnym. Posiadają one szereg właściwości prozdrowotnych, a zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży muszą przejść wiele restrykcyjnych testów.

Materac 160x200 - w sam raz dla pary!

Najbardziej uniwersalny rozmiar materacy dla par to 160x200 centymetrów. Są one w stanie jednocześnie zapewnić komfort i przestrzeń w czasie snu, dzięki czemu bez problemu znajdziemy idealną pozycję do wypoczynku. Istotną kwestią jest fakt, że nie zajmuje on szczególnie dużo miejsca, dzięki czemu uda nam się zaaranżować sypialnię zgodnie z marzeniami. Rozwiązaniem ekonomicznym, lecz jednocześnie gwarantującym zdrowo i wygodnie spędzoną będzie dobry materac 160x200, a dokładniej model SleepMed Comfort. Stanowi on połączenie warstwy pianki termoelastycznej VitaRest o wysokości 4 centymetrów z wysokoelastyczną VPPHR Soft (7,5 centymetra). Wskazane materiały sprawiają, że powierzchnia świetnie podtrzymuje mięśnie Jednocześnie całość przyjemnie otula krzywizny anatomiczne, ponieważ powierzchnia reaguje na temperaturę ciała. Warto jest wspomnieć, że wypełnienie wyprofilowano w aż siedem stref twardości - oznacza to, że każda strefa indywidualnie reaguje na wywierany nacisk: inne podparcie otrzyma głowa, a inne, np. uda. Ważną rolę odgrywa tutaj także technologia Airforce , która dba o to, aby wewnątrz wkładu nie namnażały się grzyby i bakterie. Jego działanie jest oparte na specjalnym nacinaniu pianki w tak zwaną “kratkę wentylacyjną”, która zapewnia świetny obieg powietrza.

Materac piankowy 160x200 dostosowany do Waszych potrzeb

Wygodny materac 160x200? Bez wątpienia trzeba wziąć pod uwagę modele piankowe. Użyte do produkcji surowce są szczególnie zaawansowane technologicznie, nad którymi cały trwają prace, aby jeszcze lepiej mogły spełniać potrzeby użytkowników. W ofercie SleepMed znajdziemy między innymi modele wyposażone w pianki termoelastyczne, które dostosowują się do kształtu ciała reagując na jego temperaturę. Świetnie redukują nacisk, pomagają odprężyć się spiętym mięśniom, a także przyjemnie otulają, tak jak np. pianka VitaRest. Pianki wysokoelastyczne należą z kolei do bardziej stabilnych, które świetnie utrzymują ciało w odpowiedniej pozycji przez całą noc, co zapobiega chociażby powstawaniu dolegliwości bólowych, a także wykształcaniu się wad postawy. Dla wszystkich par idealnie sprawdzi się materac piankowy 160x200, a dokładniej SleepMed Comfort Plus. Posiada on aż dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR o dwóch siłach podparcia: Soft i Hard. Istotną rolę odgrywa tutaj również odpinany top, który został wyposażony w piankę termoelastyczną co daje nam szansę wyboru jednej z sześciu twardości - przecież nasze potrzeby z upływem czasu się zmieniają, dlatego ważne, aby materac zmieniał się wraz z nimi! Warto dodać, że wskazany model to bez wątpienia materac wysoki 160x200: posiada on aż 25 centymetrów grubości, które zapewniają prawdziwy komfort.

Materac sprężynowy 160x200: dlaczego warto?

Jeśli pomiędzy Tobą a Twoim partnerem występuje dysproporcja wagowa, to koniecznie zwróćcie uwagę na materace sprężynowe 160x200, a w szczególności modele typu multipocket. Czym odróżnia się wskazany typ od klasycznych podłoży? Tworzone są one z dbałością o najmniejsze szczegóły, aby mogły świetnie wspierać anatomiczną budowę naszego ciała. To wszystko przez duże zagęszczenie malutkich sprężyn, które dodatkowo umieszcza się w osobnych kieszeniach. Nie dotykają się one bezpośrednio, dlatego też indywidualnie reagują na wywierany nacisk, czyli prościej mówiąc - powierzchnia ugina się jedynie w miejscach, na których rzeczywiście leżymy. Minimalizuje to tzw. efekt falowania materaca, zapadania się lżejszej osoby oraz nieodczuwalne są drgania wywołane ruchami naszego partnera lub partnerki. W sprężyny typu Multi wyposażony został SleepMed Hybrid Premium. Co jeszcze skrywa? Całość wzbogacono nowoczesnymi piankami, jak pianka Flexifoam. Stworzona została ona z myślą o osobach cięższych. Uszczegółowiając - jest ona odporna na eksploatację i nie odkształca się, nawet gdy wywierany jest na nią mocny nacisk. Oczywiście wyrób jest bardzo wygodny, przyjemnie otula ciało i sprawia, że jesteśmy w stanie się rzeczywiście zrelaksować, zaraz po położeniu się do łóżka, a to gwarantuje również pianka termoelastyczna, którą wyprofilowano w aż siedem stref twardości. Szereg tak nowoczesnych, zaawansowanych rozwiązań sprawia, że całość bez wątpienia świetnie nada się dla każdej pary, obiecując spokojnie, a także co szczególnie istotne - wygodnie przespaną noc.

Dla posiadaczy większych sypialni

Sen po królewsku? Do każdego ogromnego łóżka idealnie nada się materac 180x200. Zapewni on najwyższy komfort, dając każdemu z partnerów dużo przestrzeni, aby mogli oni znaleźć idealną pozycję do snu. Oczywiście w tym przypadku nie sam rozmiar ma znaczenie, lecz też wnętrze. Dlatego właśnie przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą sprawdzić się idealnie!

Coś do mniejszych łóżek...

Do mniejszych łóżek świetną opcją będzie materac 140x200. Zapewni on komfortowy sen, jednocześnie nie zabierze wiele miejsca, dlatego właśnie rozważyć powinni go właściciele niewielkich sypialni. Na sam początek weźmy “na tapetę” materac piankowy 140x200, jak SleepMed Supreme. Dlaczego? Daje nam możliwość skorzystania z jednej z czterech twardości, dzięki temu, że jedna warstwa pianki jest ruchoma. Dlatego też mamy pewność, że całość z łatwością dopasujemy do naszych potrzeb, które z biegiem lat zmieniają się, na przykład ze względu na wagę czy stan zdrowia. Jeśli chodzi o najlepsze materace 140x200, warto też jest spojrzeć uwagę na materac sprężynowy 140x200, jakim jest SleepMed Hybrid Comfort Plus, który wyposażono w aż sześć różnych twardości. Wszystkie pary korzystające z tego modelu mogą cieszyć się prawdziwym komfortem między innymi za sprawą sprężyn typu multipocket, które reagują indywidualnie na nacisk. Doskonała elastyczność punktowa sprawia, że bez wątpienia każdy może się na nim wyspać. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj odpinany top mający wysokość 4 centymetrów, na jaki składa się przede wszystkim warstwa pianki VitaRest®. Jest to bez wątpienia wysoki materac 140x200, ponieważ ma aż 25 centymetrów, co oddziałuje na komfort korzystania.

Materac dla pary: rozwiązania dla najbardziej wymagających

Najlepsze materace 180x200, materac hybrydowy 160x200 czy może porządny materac rehabilitacyjny 140x200? Pary wymagające, które poszukują modeli rzeczywiście najwyższej klasy powinny wziąć pod uwagę wyroby, które stanowią połączenie sprężyn typu multi z zaawansowanymi technologicznie piankami. Jest to między innymi SleepMed Hybrid Premium Plus. Świetną elastyczność punktową zapewnia właśnie wyprofilowanie wypełnienia w siedem stref twardości. Całość dodatkowo stabilizują pianki wysokoelastyczne, a miłe uczucie miękkości, przyjemny efekt otulenia daje odpinany top z pianką termoelastyczną o wysokości aż pięciu centymetrów! A może jednak SleepMed Hybrid Supreme Plus? Wyrób dopasowuje się świetnie do naszych krzywizn anatomicznych, poprzez między innymi właśnie odpinaną warstwę pianki termoelastycznej, która ma aż 7 centymetrów wysokości. Regulacja twardości jest czymś prostym, ponieważ wskazanym top bardzo szybko będziemy przepinać. Co istotne, może on pełnić funkcję materaca nawierzchniowego, który zabierzemy ze sobą w podróż, aby zapewnić sobie nie tylko wygodny, ale też higieniczny wypoczynek, kiedy śpimy w obcym miejscu.

Dlaczego SleepMed?

Najlepsze materace markowe 160x200 to właśnie modele marki SleepMed. Zanim pojawią się one w sklepach muszą przejść szereg bardzo restrykcyjnych testów w warunkach laboratoryjnych - ich wysoką jakość potwierdza certyfikat jakości AEH . W szczególności nacisk jest kładziony na sprawdzenia wszystkich wyrobów, pod takimi aspektami jak:

Dzięki temu znaleźć możemy chociażby dobre materace 140x200 czy materace ortopedyczne 160x200. Dlatego też każdej parze, bez wątpienia uda się znaleźć idealnie dopasowany do jego potrzeb produkt! To jednak nie wszystko. Nie można zapomnieć o starannie opracowanych pokrowcach, w które wyposażone są modele SleepMed. Pierwszym z nich jest Merced, wzbogacony o taśmy 3D, wspomagające cyrkulację powietrza. Dzianinę nasączono specjalnym środkiem, który nie tylko uniemożliwia rozwój bakterii, ale też sprawia, że całość jest bardzo miła w dotyku. Co ważne, powłokę bez problemu ściągniemy i wypierzemy w temperaturze 60 stopni, dzięki czemu skutecznie możemy pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Równie ciekawym jest pokrowiec Probiotex, który wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków. Jego celem jest ograniczenie roztoczy, kurzu czy bakterii, które lubią osadzać się na powierzchni naszego łóżka. Posiada on również specjalne zamki, które ułatwiać mają nam przepinanie topu.

Najlepsze materace dla par? Koniecznie musimy postawić na wyroby marki SleepMed. Zaawansowane technologicznie materiały i nowoczesne metody tworzenia stanowią prawdziwą gwarancję zadowolenia!

Podobne artykuły

Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Problemy z koncentracją – jak je zwalczyć poprzez sen?
Problemy z koncentracją – jak je zwalczyć poprzez sen?
Jak wybrać najwygodniejszy materac do spania?
Jak wybrać najwygodniejszy materac do spania?
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Wpływ snu na serce – konsekwencje zdrowotne w twoim organizmie
Wpływ snu na serce – konsekwencje zdrowotne w twoim organizmie
Sypialnia małżeńska - jak ją urządzić?
Sypialnia małżeńska - jak ją urządzić?
Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?
Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?
Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
W jakim stylu urządzić sypialnię?