Dlaczego SleepMed?

Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?

Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?

Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?Zasypianie w ramionach ukochanej osoby to oznaka ufności oraz miłości. Jednak, aby móc cieszyć się tym w pełni, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, jaki materac dla pary wybrać. Przede wszystkim musi on być dopasowany do potrzeb nie jednej, a dwóch osób! Czym zatem powinien charakteryzować oraz dlaczego jego wybór jest tak ważny dla spokojnego wypoczynku?

Materac dla pary - cechy

Wiele osób zastanawia się, jaki materac dla pary będzie najlepszy - piankowy czy sprężynowy. Decyzje o wiele łatwiej podjąć, jeśli wie się, jakie cechy powinien posiadać wybrany produkt. W pierwszej kolejności należy mieć na uwadze, że musi być on odpowiednio dopasowany do wymagań obu użytkowników oraz wzrostu, wagi oraz stanu zdrowia. Odpowiada to przede wszystkim za odczuwalny komfort, a także za zdrowy sen, który jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto, materac do sypialni małżeńskiej powinien posiadać odpowiednie wymiary, zwłaszcza jeśli chodzi o szerokość. Powinna ona wynosić minimum 140 cm, czyli po 70 cm dla jednej osoby. Oprócz tego dla par niezwykle istotne jest, aby wybrany materac posiadał wysoką elastyczność punktową oraz miał możliwość redukowania drgań, np. przy zmianie pozycji lub wstawaniu. Zapobiega to budzeniu siebie nawzajem. Nie można również zapomnieć o twardości, która zależy od osobistych preferencji oraz wagi użytkowników. Osobom lżejszym zaleca się, aby spały na podłożu bardziej miękkim, a cięższym - na twardszym. A co w przypadku, gdy istnieje duża różnica w wadze partnerów? Najczęściej zaleca się zakup dwóch osobnych materacy, które będą dopasowane do potrzeb danego użytkownika i umieszczenie ich na jednym łóżku. Odpowiednie wybranie twardości materaca zapobiega zbyt szybkiemu wyeksploatowaniu produktu, a także pozwala zachować kręgosłup w naturalnej pozycji przez całą noc. Inną kwestią jest stan zdrowia - alergie oraz ewentualne schorzenia, przy których zalecane są materace ze statusem wyrobu medycznego. W takim razie jaki materac będzie najlepszy?

Jaki materac dla dwóch osób wybrać?

Jednym z lepszych rozwiązań dla każdej pary mogą być materace SleepMed, do których zaliczyć można:

Są to wyjątkowe produkty, które charakteryzują się sprężyną typu multi . Dzięki niej podłoże idealnie dopasowuje się do budowy ciała użytkownika, zapewniając tym samym optymalne wsparcie dla kręgosłupa podczas snu. Jest to możliwe poprzez niezależnie pracujące sprężyny, które gwarantują wysoką elastyczność punktową oraz redukują drgania. We wkładzie zastosowana została również technologią Airforce , która odpowiada między innymi za usprawnienie cyrkulacji powietrza. Umożliwia to ograniczenie do minimum gromadzenia wilgoci, a co za tym idzie - zapewnienie higienicznego środowiska, w którym nie rozwijają się bakterie i roztocza. Każdy model jest antyalergiczny zarówno pod względem zastosowanego materiału, jak i pokrowca, który można z łatwością ściągnąć oraz wyprać. W zależności od budowy produktu możliwe jest uzyskanie 4 lub 6 różnych twardości, dzięki którym z łatwością można dopasować podłoże do preferencji użytkownika. Jednak największą zaletą materacy SleepMed jest fakt, że posiadają właściwości prozdrowotne. Oznacza to, że mają korzystny wpływ na regenerację mięśni, a także poprzez idealne dopasowywanie się do anatomicznych kształtów ciała mogą zniwelować ból spowodowany schorzeniami kręgosłupa.

Materac do sypialni małżeńskiej - czego unikać?

Materac dla pary musi być wybierany z niezwykłą uwagą, a jego właściwości powinny korzystnie wpływać na obu użytkowników. Wybór konkretnego modelu może zająć trochę czasu, jednak istnieją produkty, których nie warto nawet brać pod uwagę. Należą do nich materace wykonane ze sprężyn bonellowych. Jest to dosyć stara technologia, w której sprężyny są ze sobą połączone. Oznacza to, że cała powierzchnia do spania ugina się pod naciskiem, a tym samym może przechylać się w stronę cięższej osoby. Dodatkowo każdy, nawet najmniejszy ruch jest wyczuwalny, przez co partnerzy mogą siebie nawzajem budzić. Nie sprzyja to zdrowemu wysypianiu się, dlatego nie są one zalecane. Podobnie jest w przypadku materacy z nieodpowiednią twardością.

Idealny materac do sypialni małżeńskiej powinien być dopasowany do potrzeb partnerów, jednocześnie zachowując wysoką elastyczność punktową oraz redukować drgania. Są to podstawowe wymagania, które zapewnią wysoki komfort wypoczynku oraz umożliwią zdrowy sen, dzięki któremu każda chwila stanie się wyjątkowa!

Podobne artykuły

Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?
Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?
Jak pozbyć się bakterii i roztoczy z łóżka?
Jak pozbyć się bakterii i roztoczy z łóżka?
Jak stworzyć odpowiednie warunki do snu?
Jak stworzyć odpowiednie warunki do snu?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
Wymiary materacy, czyli jak dobrać rozmiar materaca w zależności od wzrostu i wagi?
Wymiary materacy, czyli jak dobrać rozmiar materaca w zależności od wzrostu i wagi?
Jak wybrać materac dla nastolatka?
Jak wybrać materac dla nastolatka?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Materac z kokosem - dla kogo?
Materac z kokosem - dla kogo?