Dlaczego SleepMed?

Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?

Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?

Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?Materac medyczny – na pewno nie raz słyszałeś to pojęcie. Ale czy na pewno wiesz, co dokładnie się pod nim kryje? Czy jest to produkt, którego potrzebują wyłącznie osoby borykające się z problemami zdrowotnymi? Odpowiedź jest dość zaskakująca, ponieważ tego typu produkty zaleca się praktycznie każdemu, kto ceni sobie zdrowy, a zarazem spokojny sen. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy Ty również powinieneś rozważyć zakup materaca medycznego.

Jaki rodzaj materaca medycznego wybrać?

Materace o właściwościach zdrowotnych mogą być wypełnione różnego rodzaju tworzywami, my jednak chcemy się dziś skupić na tych, które zastosowaliśmy w materacach SleepMed. Dlaczego? W ich przypadku mamy całkowitą pewność, że posiadają szereg właściwości sprzyjających zdrowiu i komfortowemu wypoczynkowi. Podstawę ich wypełnienia stanowi pianka wysokoelastyczna VPPHR z technologią Airforce – dzięki niej wewnątrz wkładu może mieć miejsce optymalna wentylacja zapewniająca higieniczny sen. Drugim, szczególnym tworzywem zastosowanym w naszych materacach jest pianka termoelastyczna, nazywana również pianką Visco. To nowoczesny materiał, który pod wpływem nacisku ciała użytkownika i jego temperatury, dokładnie dopasowuje się do naturalnych kształtów. W ten sposób daje przyjemne uczucie otulenia, a jednocześnie idealnie podpiera kręgosłup. Pozwala ona również na właściwy przepływ krwi i relaks mięśni, co wpływa na działanie przeciwodleżynowe. To jest standard, który obowiązuje w materacach SleepMed, jednak można je dodatkowo podzielić na trzy dostępne rodzaje. Obejmują one:

Jakie cechy posiadają materace medyczne?

Głównym zadaniem materaca zdrowotnego jest zagwarantowanie właściwego podparcia dla ciała, a zwłaszcza dla kręgosłupa. W końcu śpiący na nim użytkownik musi mieć zdrową i naturalną pozycję ciała. Tego rodzaju produkty są specjalnie projektowane, aby zapewnić relaks mięśniom, a jednocześnie umożliwić prawidłowy przepływ krwi. Wiele z nich posiada również właściwości przeciwodleżynowe. To wszystko oznacza, że ich innowacyjna budowa znacząco różni się od standardowych produktów. Dodatkowo posiadają one status wyrobu medycznego, co oznacza, że są to produkty najwyższej jakości, których skuteczność została potwierdzona testami oraz badaniami. Kolejnym istotnym aspektem materacy medycznych jest zachowanie higieny na najwyższym poziomie. Modele SleepMed są w stanie zagwarantować to poprzez technologię Airforce, która gwarantuje wentylację wypełnienia na najwyższym poziomie. Dzięki temu ciepło i wilgoć wytwarzane podczas snu mogą być z łatwością usunięte. Nie można również nie wspomnieć o unikalnych pokrowcach! Oba zostały wyposażone w zamek umożliwiający zdjęcie pokrowca, a także można je prać w domowej pralce w temperaturze 60°C. Gwarantuje to pozbycie się wszelkich alergenów. Modele wyposażone w pokrowiec Probiotex wykorzystują technologię aktywnych probiotyków. Pozwala ona zmniejszyć ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%. Dodatkowo, aby potwierdzić jakość i bezpieczeństwo dostępnych w ofercie produktów, wszystkie podłoża do spania posiadają certyfikat jakości AEH.

Komu poleca się materace medyczne?

Materace medyczne polecane są szczególnie osobom, którym dokuczają schorzenia kręgosłupa, układu krążenia lub które są w trakcie rehabilitacji, np. po urazie lub wypadku. To bardzo dobre rozwiązanie także dla tych, którzy dużo czasu spędzają, leżąc np. podczas rekonwalescencji. Dodatkowo idealnie sprawdza się u osób, które odczuwają napięcie mięśniowe lub różnego rodzaju dolegliwości bólowe zaraz po przebudzeniu. Jest to najczęściej oznaka nieprawidłowej regeneracji w czasie snu, a te materace mogą to zmienić! Warto jednak zauważyć, że nie jest powiedziane, iż wyłącznie osoby chore mogą korzystać z dobrodziejstw tego typu produktów. Tak naprawdę można polecić je każdemu, kto chce spać wygodnie, a przede wszystkim zdrowo. Wynika to z faktu, iż używanie materaca z certyfikatem wyrobu medycznego to dobry sposób na to, by uniknąć problemów zdrowotnych w przyszłości. To również świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą spać w czystych warunkach, a zwłaszcza dla tych, którzy cierpią na różnego rodzaju alergie.

Jak wybrać idealny materac medyczny dla siebie?

Szacuje się, że około ⅓ życia człowiek spędza w łóżku. Warto zatem już dziś postawić na najlepszy produkt do spania, czyli materac medyczny SleepMed. Jednak w ofercie znajdują się różne modele, przez co wiele osób nie wie, który będzie dla nich najlepszy. Przede wszystkim musisz wiedzieć jedno – liczą się tutaj Twoje indywidualne potrzeby oraz preferencje. W końcu dobrze dobrany materac zapewnia prawidłowe wsparcie sylwetki w czasie snu czy też efektywny wypoczynek, a tym samym stanowi inwestycję we własne zdrowie. A na czym warto się skupić? Największą trudność sprawia dobór stopnia twardości. Zaleca się, aby uwzględnia on zarówno preferencje użytkownika, jak i wagę. Oznacza to, że:

Nadal nie wiemy, jaki model będzie idealny? Nie trzeba się tym martwić, bo materace SleepMed z łatwością rozwiążą ten problem. W odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa posiadają one możliwość regulacji twardości. Modele z kolekcji Standard i Hybrid wyposażono w ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest. Oznacza to, że po ropociągu pokrowca można ją wyjąć i przełożyć na drugą stronę materaca. W ten sposób wybrane modele gwarantują 4 różne twardości. Z kolei produkty będące w kolekcji Plus oraz Hybrid Plus posiadają odpinany top, który został stworzony również z pianki termoelastycznej. Można go przepiąć na drugą stronę podłoża do spania lub wykorzystać jako niezależny materac nawierzchniowy. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikowi aż 6 różnych stopni twardości, przez co może je dopasować do swoich preferencji w idealny sposób.

Dzięki wysoce wyselekcjonowanym materiałom użytym do produkcji materacy medycznych SleepMed, śmiało możemy stwierdzić, że stanowią one odpowiedź na potrzeby każdego użytkownika – zarówno tego, który boryka się z problemami natury zdrowotnej, jak i tego, który po prostu pragnie zainwestować we własne zdrowie oraz efektywny sen.

Podobne artykuły

Praca na nocnej zmianie – jak zadbać o zdrowy sen?
Praca na nocnej zmianie – jak zadbać o zdrowy sen?
Jak przygotować się do zmiany czasu?
Jak przygotować się do zmiany czasu?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?
Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?
Nowoczesna sypialnia w 5 krokach - sprawdź, o czym musisz pamiętać!
Nowoczesna sypialnia w 5 krokach - sprawdź, o czym musisz pamiętać!
Wybierz materac dla osoby z bólami kręgosłupa
Wybierz materac dla osoby z bólami kręgosłupa
Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?
Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Materac hybrydowy, czyli jaki?
Materac hybrydowy, czyli jaki?
Materace dla aktywnych - jakie powinny posiadać właściwości?
Materace dla aktywnych - jakie powinny posiadać właściwości?