Dlaczego SleepMed?

Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!

Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!

Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!Życie alergika nie jest łatwe, ponieważ schorzenia układu oddechowego potrafią znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Alergeny są niemal wszędzie - na dworze, w domu oraz w materacu. Jednak czy zawsze musi tak być? Okazuje się, że istnieją materace, które są idealne dla alergików! Stanowią skuteczny sposób na walkę z gromadzącym się kurzem i roztoczami. Czym zatem powinny się cechować?

Materac a alergia

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które poprzez odpowiednie dopasowanie do użytkownika potrafią odpowiadać na jego potrzeby. Tak też jest w przypadku alergików , którzy powinni zwracać szczególną uwagę na wybierany przez siebie produkt. Nie powinien on posiadać wkładu pochodzenia naturalnego, do których zaliczyć można:

Surowce te są jedną z najlepszych (oprócz zrzucanego przez człowieka martwego naskórka) pożywek dla roztoczy oraz bakteriii. Często również mogą gromadzić wilgoć lub kurz, stwarzając idealne warunki do bytowania drobnoustrojów i mikroorganizmów. Nie sprzyja to zdrowemu oraz higienicznemu wypoczynkowi, tym bardziej, że może powodować to reakcje alergiczne oraz trudności z oddychaniem. Z uwagi na to, warto wybierać modele posiadające wkład syntetyczny oraz wyposażone w pokrowiec z właściwościami antyalergicznymi. Co jeszcze powinien posiadać materac antyalergiczny?

Czym powinien charakteryzować się materac dla alergika?

Człowiek spędza średnio aż ⅓ swojego życia w łóżku i właśnie dlatego ważne jest, aby wybrany materac dla alergika posiadał odpowiednie cechy. Do nich zaliczyć można technologię Airforce, która gwarantuje wysoki poziom cyrkulacji powietrza oraz jego maksymalny obieg wewnątrz wkładu. Zapobiega to gromadzeniu się wilgoci i stwarza niesprzyjające warunki do rozwijania się roztoczy oraz bakterii. Ponadto właściwości antyalergiczne zapewnić może zarówno wkład, jak i sama budowa, która umożliwia optymalną wentylację, a także zapobiega gromadzeniu się kurzu. Nie można również zapomnieć o pokrowcu, który stanowi nieodłączny element każdego materaca. W celu zachowania jak najwyższego poziomu higieny należy go regularnie ściągać oraz prać w minimum 60 stopniach Celsjusza (jeśli producent nie zalecił inaczej). W ten sposób wszelkie alergeny zostają usunięte, a człowiek może cieszyć się zdrowym i higienicznym snem. Oprócz tego materac dla alergika powinien być odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, czyli do:

Jaki materac dla alergika?

Idealny materac dla alergika może być w zasięgu ręki! Takim modelem jest chociażbySleepMed Comfort Plus, który zalicza się do wysokich materacy, ponieważ ma aż 25 cm wysokości. Obie jego strony są przystosowane do użytkowania, a poprzez ich regularną zmianę można zapewnić sobie nie tylko wolniejszą eksploatację produktu, ale także usprawnić cyrkulację powietrza. Wybrany model posiada w swoim wnętrzu piankę wysokoelastyczną VPPHR oraz termoelastyczną VitaRest, która reaguje na temperaturę i nacisk ciała użytkownika. W ten sposób może dopasować się do indywidualnych kształtów ciała. SleepMed Comfort Plus wyróżnia również fakt, że posiada odpinany top, dzięki któremu można uzyskać aż 6 twardości. Pozwala to na indywidualne dopasowanie twardości do preferencji użytkownika. Dla osób lubiących bardziej sprężyste podłoże, stworzono SleepMed Hybrid Comfort Plus, który w swoim wkładzie ma 7-strefową sprężynę typu Multi. Zapewnia to wysoką elastyczność punktową, ale to nie wszystko, ponieważ model ten cechuje się odczuwalnym efektem masażu! Podobnie jak model Comfort Plus posiada piankę wysokoelastyczną VPPHR, termoelastyczną VitaRest oraz odpinany top gwarantujący 6 twardości. Do dodatkowych zalet obu tych modeli należy:

Wyjątkowe właściwości posiada pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D, ponieważ w swojej strukturze posiada technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca nawet o 93,7%!

Materace SleepMed są specjalnie przystosowane do użytkowania przez alergików, a to wszystko za sprawą odpowiedniego pokrowca, technologii Airforce oraz innowacyjnemu składowi. Wybrane modele nie tylko pozwalają wyspać się w komfortowych warunkach, ale także znacząco podnoszą jakość oraz efektywność wypoczynku.

Podobne artykuły

Materace dla kobiet w ciąży
Materace dla kobiet w ciąży
Poznaj konsekwencje spania na źle dobranym materacu
Poznaj konsekwencje spania na źle dobranym materacu
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Dlaczego prawidłowa wentylacja materaca jest ważna?
Dlaczego prawidłowa wentylacja materaca jest ważna?
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
 Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!
Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Prawidłowa pielęgnacja materaca do spania
Prawidłowa pielęgnacja materaca do spania
Wskazówki dla osób planujących samodzielne zbudowanie łóżka
Wskazówki dla osób planujących samodzielne zbudowanie łóżka