Dlaczego SleepMed?

Jak przygotować sypialnię, aby wywołać nastrój?

Jak przygotować sypialnię, aby wywołać nastrój?

Jak przygotować sypialnię, aby wywołać nastrój?Jeśli marzysz o nastrojowej alkowie, postaw na bogactwo doznań. Przepych, luksus i blichtr – wszystkie te cechy wyróżniają sypialnię w stylu glamour. Wyraziste barwy, efektowne dodatki i nastrój, który panuje w takim wnętrzu, pozwala każdemu domownikowi poczuć się niczym gwiazda Złotej Ery Hollywood. Do wnętrza tego typu świetnie pasują tapicerowane nowoczesna łóżka do sypialni i kolor ścian, który będzie eksponował wyrafinowaną aranżację. Jak urządzić sypialnię w stylu glamour? Jak wywołać wyjątkowy nastrój w ciemnej sypialni?

Nastrojowa sypialnia w stylu glamour – jak urządzić takie wnętrze?

Jednym z najbardziej nastrojowych pomysłów na aranżację sypialni jest styl glamour. Wnętrza rodem z filmów kręconych w Złotej Erze Hollywood pozwolą Ci poczuć się jak gwiazda srebrnego ekranu. Sypialnia w stylu glamour wbrew pozorom wcale nie musi być przestronnym wnętrzem w willi za miastem. Taki bogaty styl wnętrzarski sprawdzi się i w małej sypialni w bloku, i w większej sypialni z łazienką. Tworząc swoją nową oazę relaksu, szybko przekonasz się, że liczy się pomysł na sypialnię glamour, a nie metraż. Jak zatem urządzić ciemną sypialnię przepełnioną luksusem?

Najważniejsze cechy stylu glamour w sypialni to:

  1. Zaprzeczenie minimalizmowi. To podstawowa zasada. Bogactwo i przepych powinny być widoczne w każdym detalu, a jednocześnie spójne na tyle, aby tworzyć wnętrze eleganckie, a nie przesadnie ozdobione.
  2. Wyraziste barwy dobierane na zasadzie kontrastu. Sypialnia to specyficzne pomieszczenie, którego podstawową rolą jest zapewnienie sprzyjających warunków do odpoczynku. Właśnie dlatego należy zrównoważyć kolory glamour neutralnymi barwami. Za najbardziej sprzyjające wypoczynkowi uważa się biel, beż i szarość. Łatwo relaksujemy się też we wnętrzach przepełnionych pastelami, np. pudrowym różem i błękitem. Z kolei typowe kolory we wnętrzach glamour to barwy biżuteryjne (srebro i złoto) oraz nasycone odcienie wyrazistych kolorów. Butelkowa zieleń, czerwień wina, śliwkowy fiolet, malinowy róż czy czekoladowy brąz są wprost stworzone do hollywoodzkich przestrzeni. Połączenie barw neutralnych i głębokich tonacji z metalowymi dodatkami daje spektakularny efekt wysmakowanego bogactwa.
  3. Dodatki „na bogato”, czyli mięsiste tekstylia i luksusowe żyrandole. Wśród dodatków do wnętrz glamour prym wiodą tapicerowane i mieniące się… Jednym słowem – wyraziste! Wybieraj ozdobne pikowane poduszki – im ich więcej na łóżku, tym lepiej. W sypialni w stylu glamour warto również umieścić jedno z nowoczesnych łóżek do sypialni, koniecznie z tapicerowanym wezgłowiem. Niezbędna będzie też gruba narzuta na tapicerowane łóżko i kotary zaciemniające wnętrze. Wszystkie tekstylia do sypialni w stylu glamour powinny zachwycać. Właśnie dlatego sięgaj po atłas, jedwab i satynę. Ważnym elementem hollywoodzkiej aranżacji jest też gra świateł. Żyrandole sufitowe i lampki nocne z kryształami mogą być najważniejszymi źródłami sztucznego światła.
  4. Lustra jako podstawowy dodatek. Zwierciadła odgrywają wiele ról w sypialniach w stylu glamour. Z jednej strony, są praktycznym elementem, który ułatwia paniom wykonanie perfekcyjnego makijażu, a panom – poprawić splot krawata. Poza tym pozwalają rozświetlić wnętrze i optycznie je powiększyć, o ile są umieszczone naprzeciwko okna. Z drugiej strony, stanowią wyjątkową dekorację ciemnej sypialni jak z hollywoodzkich filmów, także sypialni z łazienką. Metalowa rama w tym samym kolorze co np. metalowe elementy lamp oraz rączki i gałki od mebli da efekt bogactwa. W przypadku barw biżuteryjnych, tzn. srebra i złota, pamiętaj, aby w całej sypialni królował tylko jeden z nich, a najlepiej w jednej wersji – matowej lub błyszczącej.

Kolor ścian w sypialni a nastrój

W sypialni w stylu glamour, np. w dużej sypialni z łazienką prywatną, ogromne znaczenie ma każdy detal. Ograniczenie aranżacji do kilku charakterystycznych kolorów i spójności w wystroju pozwoli stworzyć urzekające wnętrze pełne elegancji i blichtru w najlepszym znaczeniu tych słów. Każdy dodatkowy element powinien wzbogacać wnętrze, ale jednocześnie nie powodować wrażenia przesytu, który mógłby negatywnie wpływać na nastrój w sypialni, koncentrację, osiągnięcie stanu relaksu, a nawet na szybkość zaśnięcia.

Biorąc to pod uwagę, uważnie dobieraj kolory ścian w sypialni i elementów jej wystroju. Postaraj się zrównoważyć w sypialni barwy neutralne, ciemne tonacje i głębokie odcienie glamour. Możesz zdecydować się na:

  1. Jasne barwy neutralne (biały, beżowy, szary) jako kolory przewodnie, np. kolor ścian w sypialni. Pomagają się zrelaksować i odprężyć. Poprawiają humor. Biały daje poczucie czystości i świeżości.
  2. Odcienie pastelowe i błękit. Pozwalają wypocząć i odstresowują, a jednocześnie dodają charakteru całemu wnętrzu. Ciemna sypialnia w stylu glamour zyskuje na towarzystwie pasteli – staje się rozświetlona i radośniejsza.
  3. Głębokie tonacje. Dzięki nim poczujesz się we własnej sypialni jak w luksusowym hotelu albo tajemniczym wnętrzu. Jeśli lubisz zasypiać, przenosząc się w myślach do świata marzeń i blichtru, na pewno śliwkowy fiolet albo granatowy jak z morskich głębin będzie idealny.
  4. Biżuteryjne barwy metalowych dodatków – rączek, gałek, lamp i lampek, świeczników, ramek itd. Dzięki nim poczujesz się jak w luksusowym wnętrzu – zyskasz siły do działania i pewność siebie.

Jakie połączenie kolorystyczne stworzą klimat wprost ze Złotej Ery Hollywood? Kolor ścian ma kluczowe znaczenie. Przykładowe połączenia to białe ściany, srebrne dodatki, granatowe i błękitne tekstylia albo beżowe ściany, złote dodatki oraz tekstylia w kolorze butelkowej zieleni i karmelowym.

Nowoczesne łóżka do sypialni i materace w duchu eco – stwórz nastrojowe posłanie

Luksusowe wnętrza sypialni w stylu glamour powinny nie tylko zachwycać efektowną aranżacją, lecz także królewskimi warunkami snu. Możesz zdecydować się na wysokiej jakości materace piankowe lub sprężynowe, np. znanej marki SleepMed.

Wśród materacy naturalnych SleepMed znajdziesz materace piankowe i sprężynowe, które są przyjazne dla środowiska i pozytywnie wpływają na zdrowie. Są również przyjazne alergikom i zamknięte w lnianym pokrowcu Linen, który można prać w domowej pralce. Modele dostępne są w wielu rozmiarach, które pasują do jedno- i dwuosobowych nowoczesnych łóżek do sypialni. Poza tym jeśli jesteś osobą, w której życiu postawy proekologiczne odgrywają ważną rolę, to fakt, że Twój materac wyprodukowano w poszanowaniu dla Matki Natury, na pewno będzie oddziaływał pozytywnie na komfort Twojego snu.

Dla przykładu sprężynowy materac naturalny Breva przeznaczono dla osób, które śpią na średnio twardym lub twardym posłaniu. Wysokie 18-centymetrowe sprężyny kieszeniowe gwarantują wyjątkowo komfortowy sen i ponadprzeciętnie wysoką elastyczność punktową. Otoczenie sprężynowego rdzenia dwiema piankami (wysokoelastyczną HR i termoelastyczną ViscoBio) sprawia, że posłanie jest sprężyste i doskonale dopasowane do pozycji snu, którą przybiera użytkownik. Jednocześnie materac jest przewiewny, bo pianka HR zapewnia optymalną cyrkulację powietrza.

Nastrój w sypialni – jak zadbać o komfort snu?

Podstawowe zasady zdrowego snu to:

  1. Kładzenie się spać i pobudka o stałych porach. Osoba dorosła, aby zregenerować się w nocy i nabrać sił na kolejny dzień, powinna spać nieprzerwanie przez 7-8 godzin.
  2. Przewietrzenie sypialni przed snem.
  3. Umiejscowienie sypialni z dala od świateł i hałasu.
  4. Odpowiednie przygotowanie się do snu. Wyciszająca aktywność w łóżku (np. czytanie książki). Co najmniej 30-minutowa aktywność w ciągu dnia (np. spacer). Rezygnacja z korzystania z urządzeń emitujących niebieskie światło co najmniej 20 minut przed przyłożeniem głowy do poduszki.

Wypoczynek we wnętrzu jak ze snów zachęca do relaksowania się w nim nie tylko wieczorem, lecz także za dnia. Sypialnia w stylu glamour nastraja pozytywnie, o ile wiesz, jak dbać o higienę snu i jaki materac wybrać, aby idealnie odpowiadał Twoi potrzebom.

_________________________________

Przeczytaj: Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Sprawdź też: Naturalne pianki wewnątrz materaca - czym się wyróżniają?
Dowiedz się więcej: Częste budzenie się w nocy - przyczyny

Podobne artykuły

Materac hybrydowy, czyli jaki?
Materac hybrydowy, czyli jaki?
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Sposoby przedłużające żywotność materaca
Sposoby przedłużające żywotność materaca
Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?
Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy SleepMed?
Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy SleepMed?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
Sypialnia małżeńska - jak ją urządzić?
Sypialnia małżeńska - jak ją urządzić?
Pokrowiec na materac ma znaczenie!
Pokrowiec na materac ma znaczenie!