Dlaczego SleepMed?

Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedziećPrzy poważnych chorobach i schorzeniach kręgosłupa zazwyczaj próbuje się wszystkiego, żeby uśmierzyć ból i trochę pomóc sobie w trudnej sytuacji. W powyższych przypadkach zdecydowanie warto przyjrzeć się materacom ze statusem wyrobu medycznego – te są dobrym wyborem nie tylko dla chorych, ale i dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie czy też zapewnić sobie duży komfort snu. W tym tekście przedstawiamy Wam materace ze statusem wyrobu medycznego i wszystko, co powinniście o nich wiedzieć.

Materace ze statusem wyrobu medycznego, czyli jakie?

Materac może otrzymać status wyrobu medycznego dopiero wtedy, gdy zostanie opatrzony odpowiednim certyfikatem jakości i otrzyma pozytywną opinię ośrodków rehabilitacyjnych. Skutkuje to nie tylko potwierdzeniem jego wysokiej jakości stosownym dokumentem, ale także obniżoną 8% stawką VAT. Tego typu produkt określa się również jako modele rehabilitacyjne. Warto również podkreślić, że są one poddawane wielu testom i badane pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia i dobrego wpływu na stan użytkownika. Dzięki temu można mieć pewność, że produkty sprzedawane pod tą nazwą będą przygotowane do tego, by służyć zdrowiu swoich nowych właścicieli. Można znaleźć je także pod nazwami materac ortopedyczny, przeciwodleżynowy oraz antyalergiczny, co jest jednocześnie dobrą informacją o tym, jak szerokie mogą mieć zastosowanie i na jak wiele potrzeb odpowiadają. Materace ze statusem wyrobu medycznego wyróżniają się również:

Jednak to nie wszystkie wyjątkowe cechy, jakimi tego typu produkty się wyróżniają! A zatem, co jeszcze powinieneś wiedzieć? Oto najważniejsze informacje w tym temacie!

Materace ze statusem wyrobu medycznego – idealne dla kręgosłupa!

Materace ortopedyczne to przede wszystkim produkty dla osób, których kręgosłupy potrzebują dodatkowego wsparcia w nocy. Nieważne, czy masz poważne zwyrodnienia, dochodzisz do siebie po wypadku lub operacji czy masz okresowe, ale regularne problemy z bólem pleców – inwestycja w taki produkt na pewno się opłaci. Materace medyczne spełniają wiele zadań, ale jeśli chodzi o aspekt rehabilitacyjny, pozwalają przede wszystkim na całkowity odpoczynek mięśni, stawów i kręgosłupa. Podpierają sylwetkę dokładnie tam, gdzie trzeba, dostosowują się do ciała i nie uciskają go, co wpływa na prawidłowy przepływ krwi. Sen na takim posłaniu jest gwarancją tego, że mięśnie będą mogły się rozluźnić, a śpiący nie obudzi się zdrętwiały i obolały, nawet jeśli ma do tego tendencje. W materacach ortopedycznych wykorzystuje się 7 stref twardości, które sprawiają, że każda część naszej sylwetki otrzymuje odpowiednie wsparcie. Wszystkie te właściwości są niezbędne nie tylko dla komfortu schorowanych czy starszych osób, ale i dla tych, którzy są jeszcze młodzi i zdrowi – materac ze statusem wyrobu medycznego może być elementem profilaktyki m.in. dla chorób kręgosłupa.

Materace ze statusem wyrobu medycznego – właściwości przeciwodleżynowe

Omawiane wyroby medyczne nazywa się też przeciwodleżynowymi, ponieważ każdy model jest produkowany pod kątem potrzeb ludzi chorych, którzy zazwyczaj spędzają wiele czasu w łóżku, a niekiedy nawet wcale nie mogą z niego wstawać. W takich sytuacjach jednym z największych zagrożeń są odleżyny. Czym one są i jak powstają? Przede wszystkim tworzą się one w miejscach narażonych na ciągły nacisk. Naturalną rzeczą jest to, że gdy długo leżymy lub siedzimy, co jakiś czas zmieniamy pozycję – w przypadku osoby chorej czasem ta reakcja nie występuje i zaczynają się kłopoty z odleżynami. Na skutek ucisku na mięśnie krew zaczyna gorzej krążyć, a z czasem powstaje bolesny obrzęk, który może zamienić się w poważny problem. W materac przeciwodleżynowy warto zainwestować przy rehabilitacji, przewlekłej chorobie lub w przypadku, gdy osoba starsza zaczyna mieć problemy z poruszaniem się i coraz więcej czasu spędza w łóżku. Z tej właściwości materaca ze statusem wyrobu medycznego mogą zresztą skorzystać wszyscy, bo poprawa krążenia krwi, brak ucisku na mięśnie i zapewnienie dopływu powietrza skórze dla każdego będą czymś korzystnym.

Materace ze statusem wyrobu medycznego – świetny produkt dla alergików

Trzecią właściwością materacy ze statusem wyrobu medycznego jest to, że są one antyalergiczne. Certyfikowane produkty zapewnią każdemu alergikowi przyjemny, spokojny sen zarówno wtedy, gdy jego problemem jest katar sienny, jak i wtedy gdy boryka się z bardzo wrażliwą skórą, przy której łatwo o podrażnienia. Zapobieganie rozwojowi bakterii i roztoczy jest zresztą cechą, która jest pożądana przez wszystkich, którzy cenią sobie wysoką higienę snu. Poza tym pokrowce w materacach ze statusem wyrobu medycznego można prać, co jest na wagę złota, gdy śpią na nich osoby chore. Przydają się też w domach, w których jedzenie w łóżku jest na porządku dziennym albo często się coś wylewa czy wysypuje. Właściwości antybakteryjne i łatwe czyszczenie to jednak nie wszystko, co w ramach dbania o higienę snu zapewnia materac medyczny – gwarantuje on też dobrą cyrkulację powietrza.

Jaki materac ze statusem wyrobu medycznego wybrać?

Jak widać, materace ze statusem wyrobu medycznego są prawdziwym objawieniem – łączą cechy modeli antyalergicznych, ortopedycznych i przeciwodleżynowych. Dodatkowo są stworzone z najlepszej jakości materiałów oraz udoskonalone najnowszymi technologiami stosowanymi w branży. Gwarantują maksymalny komfort oraz higienę snu. Z tego względu coraz częściej są wybierane przez osoby, których nie dotyczą żadne problemy natury zdrowotnej. Jednak, na czym się skupić przy ich wyborze? W dużej mierze musisz zastanowić się, jakie są Twoje preferencje i potrzeby dotyczące materaca, a to uwzględnia:

Jeśli masz możliwość, wypróbuj różne typy materacy w sklepie. Połóż się na każdym z nich przez kilka minut, aby ocenić wygodę i wsparcie dla ciała. Pamiętaj, że to, co jest wygodne dla jednej osoby, może być niewygodne dla innej, dlatego ważne jest znalezienie materaca odpowiedniego dla Twoich indywidualnych potrzeb. Natomiast w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, to najlepiej skontaktować się z ekspertem, na przykład fizjoterapeutą, ortopedą lub specjalistą w dziedzinie snu. Profesjonalna porada może pomóc Ci dokonać świadomego wyboru i znaleźć materac odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Czy warto zainwestować w materac ze statusem wyrobu medycznego?

Odpowiedź na pytanie, dla kogo materac ze statusem wyrobu medycznegojest odpowiednim zakupem, będzie dość ogólna, bo tak naprawdę będzie on strzałem w dziesiątkę dla wszystkich. Oferuje on niezrównany komfort i wsparcie dla ciała, co czyni je idealnym wyborem dla osób w różnych sytuacjach życiowych i zdrowotnych. Bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia, jego obecność w sypialni może przynieść liczne korzyści. Dla osób z ciężkimi chorobami, takimi jak problemy z układem mięśniowo-szkieletowym czy przewlekłe bóle pleców, materac ze statusem wyrobu medycznego może stanowić oczekiwaną ulgę. Dzięki odpowiedniemu podparciu i redukcji nacisku na ciało mogą zmniejszyć dyskomfort czy też ból, pozwalając na lepszy sen oraz szybszą rekonwalescencję. W przypadku rehabilitacji po urazach czy zabiegach chirurgicznych może być niezastąpionym narzędziem wspierającym proces powrotu do pełni zdrowia. Dzięki odpowiedniej konstrukcji mogą pomóc w przywróceniu sił czy sprawności fizycznej, umożliwiając skuteczną rehabilitację. Nawet jeśli nie mamy poważnych schorzeń, materac ze statusem wyrobu medycznego może zapobiegać mniejszym dolegliwościom, takim jak bóle kręgosłupa czy sztywność mięśni, poprzez utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas snu. Dzięki temu nasz sen staje się bardziej regenerujący, a także przyjemny, przez co czujemy się bardziej wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania dnia. Ogromny komfort i higiena snu, które zapewnia materac medyczny, są nieocenione dla każdego, kto ceni sobie zdrowy i spokojny sen. Wysoka jakość materacy ortopedycznych jest potwierdzona nie tylko certyfikatami jakości, ale także pozytywnymi odczuciami wielu osób, które doświadczyły ich korzyści. Dlatego też inwestycja w niego jest najlepszą decyzją dla naszego zdrowia!

Materace SleepMed – dlaczego są takie wyjątkowe i co je wyróżnia?

Marka SleepMed oferuje piankowe materace ze statusem wyrobu medycznego, które poza wyżej wymienionymi właściwościami charakteryzują się też atrakcyjnym wyglądem i rozwiązaniami, które wpływają na wysoką jakość snu. Warto tu wspomnieć, chociażby o technologii Airforce, czyli specjalnym nacinaniu pianki w taki sposób, by materac jak najlepiej oddychał, a przy okazji odpowiadał na nacisk ciała śpiącego czy gwarantował mu idealne podparcie. Możliwość regulacji twardości w materacach SleepMed to kolejna cecha, która udowadnia, że produkty te są odpowiednie dla każdego – nawet przy zmieniających się potrzebach można korzystać z jednego materaca. W zależności od modelu posiadają one 4 lub 6 różnych twardości! Warto też wspomnieć o piance termoelastycznej VitaRest, która sprawia, że posłanie reaguje na ciężar i ciepło śpiącego oraz zapamiętuje jego kształt, aby było mu jeszcze wygodniej.

Podsumowując, materac ze statusem wyrobu medycznego jest niezwykle ważnym elementem opieki zdrowotnej dla wielu osób z różnymi potrzebami medycznymi. Jego specjalne właściwości i funkcje mają na celu poprawę komfortu, wsparcie dla ciała oraz zapobieganie wielu schorzeniom związanym z długotrwałym leżeniem. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby użytkownika, rodzaj czy stopień schorzenia, a także jakość produktu.

Podobne artykuły

Sypialnia alergika - jak ją urządzić?
Sypialnia alergika - jak ją urządzić?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Pozycja podczas snu i jej wpływ na nasze zdrowie
Pozycja podczas snu i jej wpływ na nasze zdrowie
Rytuały po przebudzeniu, które pomogą ci efektywniej wejść w poranek
Rytuały po przebudzeniu, które pomogą ci efektywniej wejść w poranek
Materac na każdą porę roku – czyli jaki?
Materac na każdą porę roku – czyli jaki?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
 Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!
Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!