Dlaczego SleepMed?

Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedziećPrzy poważnych chorobach i schorzeniach kręgosłupa zazwyczaj próbuje się wszystkiego, żeby uśmierzyć ból i trochę pomóc sobie w trudnej sytuacji. W powyższych przypadkach zdecydowanie warto przyjrzeć się materacom medycznym – te są dobrym wyborem nie tylko dla chorych, ale i dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i zapewnić sobie duży komfort snu. W tym tekście przedstawiamy Wam materace medyczne i wszystko, co powinniście o nich wiedzieć.

Materace medyczne, czyli jakie?

Materac można nazwać medycznym dopiero wtedy, gdy zostanie opatrzony odpowiednim certyfikatem jakości i otrzyma pozytywną opinię ośrodków rehabilitacyjnych. W tym momencie staje się wyrobem medycznym, co skutkuje nie tylko potwierdzeniem jego wysokiej jakości stosownym dokumentem, ale i obniżoną 8% stawką VAT. Materace medyczne, czy też rehabilitacyjne, jak się je czasem nazywa, są poddawane wielu testom i badane pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia i dobrego wpływu na stan użytkownika. Dzięki temu można mieć pewność, że modele sprzedawane pod tą nazwą będą przygotowane do tego, by służyć zdrowiu swoich nowych właścicieli. Modele te można znaleźć także pod nazwami materac ortopedyczny, przeciwodleżynowy oraz antyalergiczny, co jest jednocześnie dobrą informacją o tym, jak szerokie mogą mieć zastosowanie i na jak wiele potrzeb odpowiadają.

Materace rehabilitacyjne

Materace ortopedyczne to przede wszystkim produkty dla osób, których kręgosłupy potrzebują dodatkowego wsparcia w nocy. Nieważne, czy masz poważne zwyrodnienia, dochodzisz do siebie po wypadku lub operacji czy masz okresowe, ale regularne problemy z bólem pleców – inwestycja w taki produkt na pewno się opłaci. Materace medyczne spełniają wiele zadań, ale jeśli chodzi o aspekt rehabilitacyjny, pozwalają przede wszystkim na całkowity odpoczynek mięśni, stawów i kręgosłupa. Podpierają sylwetkę dokładnie tam, gdzie trzeba, dostosowują się do ciała i nie uciskają go, co wpływa na prawidłowy przepływ krwi. Sen na takim posłaniu jest gwarancją tego, że mięśnie będą mogły się rozluźnić, a śpiący nie obudzi się zdrętwiały i obolały, nawet jeśli ma do tego tendencje. W materacach ortopedycznych wykorzystuje się 7 stref twardości, które sprawiają, że każda część naszej sylwetki otrzymuje odpowiednie wsparcie. Wszystkie te właściwości są niezbędne nie tylko dla komfortu schorowanych czy starszych osób, ale i dla tych, którzy są jeszcze młodzi i zdrowi – materac medyczny może być elementem profilaktyki m.in. dla chorób kręgosłupa.

Materace przeciwodleżynowe

Omawiane wyroby medyczne nazywa się też przeciwodleżynowymi, ponieważ każdy model jest produkowany pod kątem potrzeb ludzi chorych, którzy zazwyczaj spędzają wiele czasu w łóżku, a niekiedy nawet wcale nie mogą z niego wstawać. W takich sytuacjach jednym z największych zagrożeń są odleżyny. Czym one są i jak powstają? Przede wszystkim tworzą się one w miejscach narażonych na ciągły nacisk. Naturalną rzeczą jest to, że gdy długo leżymy lub siedzimy, co jakiś czas zmieniamy pozycję – w przypadku osoby chorej czasem ta reakcja nie występuje i zaczynają się kłopoty z odleżynami. Na skutek ucisku na mięśnie krew zaczyna gorzej krążyć i z czasem powstaje bolesny obrzęk, który może zamienić się w poważny problem. W materac przeciwodleżynowy warto zainwestować przy rehabilitacji, przewlekłej chorobie lub w przypadku, gdy osoba starsza zaczyna mieć problemy z poruszaniem się i coraz więcej czasu spędza w łóżku. Z tej właściwości materaca medycznego mogą zresztą skorzystać wszyscy, bo poprawa krążenia krwi, brak ucisku na mięśnie i zapewnienie dopływu powietrza skórze dla każdego będą czymś korzystnym.

Materace dla alergików

Trzecią właściwością materacy medycznych jest to, że są one antyalergiczne. Certyfikowane produkty zapewnią każdemu alergikowi przyjemny, spokojny sen zarówno wtedy, gdy jego problemem jest katar sienny, jak i wtedy gdy boryka się z bardzo wrażliwą skórą, przy której łatwo o podrażnienia. Zapobieganie rozwojowi bakterii i roztoczy jest zresztą cechą, która jest pożądana przez wszystkich, którzy cenią sobie wysoką higienę snu. Poza tym pokrowce w materacach medycznych można prać, co jest na wagę złota, gdy śpią na nich osoby chore. Przydają się też w domach, w których jedzenie w łóżku jest na porządku dziennym albo często się coś wylewa czy wysypuje. Właściwości antybakteryjne i łatwe czyszczenie to jednak nie wszystko, co w ramach dbania o higienę snu zapewnia materac medyczny – gwarantuje on też dobrą cyrkulację powietrza.

Jaki materac medyczny wybrać?

Jak widać materace medyczne są prawdziwym objawieniem – łączą cechy modeli antyalergicznych, ortopedycznych i przeciwodleżynowych. Dodatkowo są stworzone z najlepszej jakości materiałów oraz udoskonalone najnowszymi technologiami stosowanymi w branży. Gwarantują maksymalny komfort i higienę snu i z tego względu coraz częściej są wybierane przez osoby, których nie dotyczą żadne problemy natury zdrowotnej. Marka SleepMed oferuje piankowe materace medyczne, które poza wyżej wymienionymi właściwościami charakteryzują się też atrakcyjnym wyglądem i rozwiązaniami, które wpływają na wysoką jakość snu. Warto tu wspomnieć chociażby o technologii Airforce, czyli specjalnym nacinaniu pianki w taki sposób, by materac jak najlepiej oddychał, a przy okazji odpowiadał na nacisk ciała śpiącego i gwarantował mu idealne podparcie. Możliwość regulacji twardości w materacach SleepMed to kolejna cecha, która udowadnia, że produkty te są odpowiednie dla każdego – nawet przy zmieniających się potrzebach można korzystać z jednego materaca. Warto też wspomnieć o piance termoelastycznej VitaRest, która sprawia, że posłanie reaguje na ciężar i ciepło śpiącego oraz zapamiętuje jego kształt, aby było mu jeszcze wygodniej.

Czy warto zainwestować w materac medyczny?

Odpowiedź na pytanie, dla kogo materac medyczny jest odpowiednim zakupem, będzie dość ogólna, bo tak naprawdę będzie on strzałem w dziesiątkę dla wszystkich. Ulży w ciężkiej chorobie, pomoże przy rehabilitacji, zapobiegnie mniej poważnym schorzeniom oraz nada nocnemu wypoczynkowi wyjątkowe znaczenie. Ogromny komfort i higiena snu będą wsparte świadomością tego, że kładąc się do łóżka jesteśmy w najlepszych rękach. Wysoka jakość materacy ortopedycznych zapewniona jest nie tylko certyfikatami, ale i pozytywnymi odczuciami wielu osób, które spróbowały i już nie widzą innej możliwości niż zakup kolejnego materaca medycznego.

Podobne artykuły

Materac na dobry sen - czym kierować się przy wyborze? Jaki rodzaj warto kupić?
Materac na dobry sen - czym kierować się przy wyborze? Jaki rodzaj warto kupić?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Pozycja podczas snu i jej wpływ na nasze zdrowie
Pozycja podczas snu i jej wpływ na nasze zdrowie
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Sypialnia małżeńska - jak ją urządzić?
Sypialnia małżeńska - jak ją urządzić?
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Jaki materac dla alergika?
Jaki materac dla alergika?
Od czego zależy cena materaca?
Od czego zależy cena materaca?