Dlaczego SleepMed?

Wentylacja materaca – co daje i jak ją zapewnić?

Wentylacja materaca – co daje i jak ją zapewnić?

Wentylacja materaca – co daje i jak ją zapewnić?Zdrowy i spokojny sen to przede wszystkim kwestia odpowiednio dopasowanego materaca. Dobiera się go z uwagi na osobiste czynniki oraz preferencje, jednak czy to wystarczy? Jak się okazuje, wybrany przez nas model powinien również wyróżniać się odpowiednią cyrkulacją powietrza wewnątrz wkładu. Jest to niezwykle ważne z kilku powodów, dlatego jak zapewnić optymalną wentylację materaca?

Dlaczego wentylacja materaca jest ważna?

Jak się okazuje, na komfort naszego wypoczynku wpływa wiele czynników, które wynikają głównie z rodzaju zastosowanego materaca. Właśnie dlatego przy jego wyborze należy pod uwagę wziąć nie tylko twardość czy rozmiar, ale także czy posiada prawidłową wentylację. Polega ona w dużej mierze na całkowitym odparowaniu wilgoci, jaka została zgromadzona we wnętrzu materaca w czasie wypoczynku. Jeśli wybrany model nie odznacza się prawidłową wentylacją wnętrza to istnieje ryzyko gromadzenia wilgoci, a tym samym stworzenia odpowiednich warunków dla rozwijania się pleśni, która może negatywnie oddziaływać na stan zdrowia użytkownika. Co więcej, zmniejsza to trwałość oraz żywotność wkładu, przez co o wiele bardziej jest on narażony na utratę swoich pierwotnych właściwości. A co to oznacza dla użytkownika? Najczęściej pogorszenie jakości oraz komfortu wypoczynku. Decydując się na modele o wysokiej wentylacji lub też przeciwności wkładu, możemy liczyć na:

Jednak o prawidłowej przeciwności wkładu decydują nie tylko cechy oraz budowa wybranego przez nas modelu, ale odpowiednia pielęgnacja podłoża. Zatem jak my możemy przyczynić się do przedłużenia żywotności materaca?

Jak zadbać o optymalną wentylację materaca?

Materac może służyć nam przez naprawdę długi czas, jeśli tylko w odpowiedni sposób zadbamy o jego optymalną wentylację. Jak się okazuje, nawet modele o najlepszych właściwościach nie są w stanie odparować całej wilgoci zgromadzonej wewnątrz, jeżeli nie zapewnimy mu odpowiednich warunków. Oto kilka przydatnych wskazówek, które wspomogą obieg powietrza wewnątrz materaca.

Chcąc zapewnić optymalną wentylację materaca, warto również zainwestować w elastyczny stelaż, który również jest w stanie zwiększyć cyrkulację powietrza.

Technologie ułatwiające wentylację materaca

Wyróżnić można kilka technologii ułatwiających wentylację materaca. Pierwszą i najpopularniejszą jest nacinanie pianki, dzięki czemu tworzą się kanały wentylacyjne umożliwiające lepszy obieg powietrza wewnątrz wkładu. Dzięki temu wilgoć szybciej wyparowuje z powierzchni, co w dużej mierze ogranicza ryzyko rozwoju pleśni lub bakterii. Warto jednak zaznaczyć, że modele marki SleepMed wyróżniają się dodatkowo technologią Airforce. Polega ona na specjalnym, wielostrefowym nacinaniu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną (nacięcia w pionie i poziomie). Dzięki temu zarówno ciepło, jak i wilgoć, które nasz organizm wytwarza w ciągu całej nocy, kierowane jest do otwartych komór. Naturalne ruchy ciała w czasie snu sprawiają, że są one wypychane i zastępowane świeżym powietrzem. Z uwagi na to, modele wyposażone w tę technologię odznaczają się dodatkowo właściwościami ortopedycznymi i antyalergicznymi.

Jaki materac z dobrą wentylacją wybrać?

Decydując się na zakup materaca, pod uwagę należy wziąć kilka czynników, w tym swój stan zdrowia czy osobiste preferencje. Jednak, jak się okazuje, wybrany model powinien odznaczać się kilkoma dodatkowymi cechami, w tym dobrą wentylacją. Jak zatem wybrać odpowiednie podłoże? Warto w pierwszej kolejności postawić na materace SleepMed, gdyż są to innowacyjne produkty będące w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wyróżnia się dwa główne modele - piankowe oraz hybrydowe. Przedstawicielem modeli piankowych, wartym uwagi, jest materac SleepMed Comfort Plus, który nie tylko zaliczany jest do produktów odwracalnych, ale także i posiadających technologię Airforce. Co więcej, świetnie sprawdzi się na stelażach regulowanych. Dzięki odpinanemu topowi możliwe jest stworzenie 6 stref twardości, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie odpowiednio dopasować ją do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o modele hybrydowe to w swoim wnętrzu oprócz pianki posiadają 7-strefowe sprężyny. Jak wszystkie modele SleepMed, zostały wyposażone w technologię Airforce, gwarantujące najlepszą wentylację, a także, jak to jest w przypadku SleepMed Hybrid Premium - doskonałą elastycznością punktową i redukcją drgań.

Dla kogo materac z optymalną wentylacją to dobry wybór?

Wentylacja materaca to aspekt, który dla każdego z nas jest istotny, jednak największa różnice są w stanie odczuć alergicy. Dlaczego? Każde podłoże do spania w dużej mierze narażone jest na gromadzenie się kurzu i roztoczy - nie tylko na jego powłoce zewnętrznej, ale również i wewnątrz. Odpowiedzialne za to są warunki oraz sposób dbania o podłoże do spania. Optymalna wentylacja nie tylko uprawiania usuwanie wilgoci z wnętrza wkładu, ale także niweluje ryzyko powstawania odpowiednich warunków do rozwijania się pleśni, roztoczy oraz bakterii. Modele z odpowiednią cyrkulacją powietrza mogą być użytkowane również przez osoby starsze i dzieci w celu wyeliminowania ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych lub trudności z oddychaniem w czasie snu. Co więcej, są zalecane osobom, które obficie się pocą lub spędzają wiele godzin w łóżku. Tak naprawdę, materac z optymalną wentylacją to dobry wybór dla każdego!

Każdy materac ma inne cechy, właściwości oraz parametry, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować konkretny model do swoich potrzeb oraz preferencji. Jednak ich niezwykle ważną cechą, która przekłada się nie tylko na odczuwalny komfort, ale także żywotność produktu, jest prawidłowa wentylacja, dlatego warto o niej pamiętać podczas zakupu.

Podobne artykuły

Materac dla sportowca - jaki będzie najlepszy?
Materac dla sportowca - jaki będzie najlepszy?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Prawidłowa wentylacja materaca
Prawidłowa wentylacja materaca
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?