Dlaczego SleepMed?

Materac z odpinanym topem - dlaczego warto?

Materac z odpinanym topem - dlaczego warto?

Materac z odpinanym topem - dlaczego warto?Sen jest najważniejszym elementem regeneracji organizmu. Jednak dla osób z bólami mięśni, może być on szczególnie dokuczliwy. Aby zadbać o jak najlepszą jakość snu, wybierz idealny materac dla siebie. Poznaj zalety odpinanego materaca z odpinanym topem i poznaj jego dobroczynny wpływ na zdrowie.

Top materaca hybrydowego

Materace hybrydowe swoje wszechstronne właściwości zawdzięczają zastosowanym w nich siedmiu technologiom: sprężynom Multi, piankom VPPHR, FlexiFoam, Celsius® - Waterlily®, technologii Airforce, i taśmie 3D. Do tego zalicza się również odpinany top, na którym skupimy się nieco bardziej szczegółowo. Umieszczony na samej górze materaca jest pierwszym źródłem kontaktu ciała z powierzchnią. Jego zastosowanie szeroko można rozumieć jako źródło regulacji twardości materaca. Dodatkowo, 7 zróżnicowanych stref twardości minimalizuje bóle karku i kręgosłupa, zapobiega odleżynom i usprawnia cyrkulację krwi, co skutkuje lepszym dotlenieniem organizmu. W materacu hybrydowym Hybrid Supreme Plus, top został wykonany z innowacyjnej pianki VitaRest®, która dzięki termoelastycznoiści, reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się idealnie do jego wagi. Top zastosowany przy materacu hybrydowym doskonale wpasowuje się w każde preferencje użytkownika. Jego unikalna struktura chroni organizm zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem. Dodatkową zaletą jest to, że materac jest odwracalny, a każda ze stron posiada inne parametry - dzięki zastosowaniu odpinanego topu można uzyskać aż 6 różnych wariantów twardości.

Top materaca piankowego

W materacu SleepMed Comfort Plus także zastosowano top z pianki termoelastycznej VitaRest®. Tworzy ona idealny duet z pianką VPPHR. Jej dwie warstwy gwarantują nie tylko trwałość, ale także powiększają właściwości prozdrowotne. Dodatkowo, maksymalna wentylacja jest odpowiedzialna na właściwości antybakteryjne powierzchni. Dzięki temu sen będzie spokojny, ale też higieniczny, co jest ważne szczególnie dla alergików. Przewiewność wewnątrz struktury materaca blokuje rozwój mikroorganizmów, które mogłyby powodować pleśń. Ten efekt osiągnięto dzięki technologii Airforce, która zapewnia maksymalny obieg powietrza. Niewątpliwym atutem jest również fakt, że materace z odpinanym topem mogą być wykorzystywane jako materace ortopedyczne. Zapobiegają one powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzą bóle pleców oraz karku, umożliwiają swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. Posiadają również właściwości przeciwodleżynowe, co ważne jest szczególnie dla osób tymczasowo lub stale unieruchomionych.

Zalety odpinanego topu materaca

Dla kogo?

Materace z odpinanym topem mają sporą grupę fanów. Po pierwsze, są to rodzice, którzy dbają i troszczą się o dobro ich nastoletnich dzieci. Zadbanie o idealne podłoże do snu zapewni prawidłowe rozwijanie się organizmu. Najwyższa jakość materaca może zapobiec powstawaniu lordozy szyjnej, lędźwiowej czy zmianom dyskopatycznym. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na wentylację, sprężystość i elastyczność materaca. Kolejną grupą są osoby, które miewają problemy z górnymi drogami oddechowymi, w tym alergicy. Aby zapobiec napadom astmy, trzeba szczególnie dbać o jakość powietrza i nawierzchni, na której się śpi. W walce z alergią na pomoc przybywa wentylacja Airforce, która uniemożliwia rozwój pleśni czy grzybów. Materace z odpinanym topem sprawdzą się u osób mających problemy z układem krążenia. Dzięki termoelastycznej piance VitaRest®, ciało dosłownie wtapia się w powierzanie materaca, jednak bez ucisku na jakąkolwiek jego część. Przez jej zastosowanie nie uświadczymy tzw. mrowienia nóg czy rąk. Cała konstrukcja materacy idealna jest dla osób z dysfunkcjami czy bólami kręgosłupa. Poprzez swoją budowę zapewniają komfort poprzez ciągłe podtrzymywanie ciała w odpowiedniej pozycji. Pozwala to zmniejszyć napięcie w odcinkach lędźwiowych i szyjnych kręgosłupa, co bezpośrednio przekłada się na minimalizację bólu. Topy idealne są również dla osób, które cenią sobie wygodę i jakość snu podczas licznych podróży. Są lekkie i łatwo się składają, dzięki czemu nie zabierają dużo miejsca w bagażniku. Z racji specjalnego designu topów, efektem masażu i relaksu można cieszyć się nawet na drugim końcu świata.

Wybór materaca do snu nie jest łatwą kwestią. Często wiąże się ze zwiększonym wydatkiem, a także decyzją na wiele lat. Aby móc długo cieszyć się ze swojej decyzji, należy rozeznać się w trendach, specyfikacji i najnowszej technologii. Materace z odpinanym topem odpowiednie są dla wszystkich użytkowników. Zadowolą osoby z każdym typem sylwetki, wychodzą na przeciw schorzeniom i chorobom, wspomagają codzienną pielęgnację postawy kręgosłupa, a co najważniejsze, zapewniają najwyższy komfort snu. Dzięki topowi można wygodnie odpoczywać wszędzie, nawet w namiocie.

Podobne artykuły

W jakim stylu urządzić sypialnię?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?
Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Materac dla pary - jaki wybrać?
Materac dla pary - jaki wybrać?
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Materac do łóżka małżeńskiego - jeden duży czy dwa osobne?
Materac do łóżka małżeńskiego - jeden duży czy dwa osobne?
Materac na każdą porę roku – czyli jaki?
Materac na każdą porę roku – czyli jaki?
Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?
Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?