Dlaczego SleepMed?

Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?

Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?

Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?Mata kokosowa w materacu może bezpośrednio przyczynić się do zmiany właściwości aktualnego podłoża, utwardzając go lub też wyrównując jego powierzchnię. Dzięki temu komfort naszego snu zdecydowanie się poprawi oraz zapewnimy całej sylwetce lepsze podparcie, wspomagając tym samym efektywną regenerację wszystkich mięśni i stawów.

Mata kokosowa - właściwości

W wielu modelach materacy dostępnych na rynku można znaleźć zastosowanie maty kokosowej w ich wnętrzu. Jeśli wybrany przez nas produkt jej nie posiada, jest szansa dokupienia jej osobno i umieszczenia bezpośrednio pod pokrowcem. Tego typu rozwiązanie jest stosowane dość często - wynika to przede wszystkim z wyjątkowych właściwości, mających dobroczynny wpływ na zdrowie użytkownika. Warto jednak na początek wspomnieć, z czego jest zbudowana. Mata kokosowa to w pełni naturalny wyrób produkowany na bazie włókien łupiny orzecha kokosowego. Jej grubość zazwyczaj waha się od 0,5-1,5 centymetra. Stosuje się ją przede wszystkim w przypadku, gdy materac, na którym aktualnie śpimy jest dla nas za miękki lub jego powierzchnia delikatnie się odkształciła, a nie stać nas na zakup nowego modelu. Dzięki temu podłoże stanie się twardsze, jednak nie utraci sprężystości oraz elastyczności, wspomagając optymalne podparcie kręgosłupa i całej sylwetki. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie będzie najbardziej dogodne dla osób ważących minimum 80 kg. Co więcej mata kokosowa posiada właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne, co uniemożliwia gromadzenie się oraz rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Wynika to przede wszystkim z odpowiedniej wentylacji wewnątrz wkładu, wspomagającej również odprowadzanie wilgoci nagromadzonej w trakcie wypoczynku. Pozwala to na zwiększenie poziomu higieny w łóżku, co będzie szczególną zaletą przede wszystkim dla alergików.

Dla kogo mata kokosowa w materacu?

Mata kokosowa, głównie ze względu na mnogość dobroczynnych dla zdrowia właściwości, jest coraz bardziej popularna. Jest to doskonała opcja przede wszystkim dla użytkowników śpiących na zbyt miękkim podłożu, które przyczynia się do powstawania dolegliwości bólowych, a także uniemożliwia regenerację całego organizmu w trakcie wypoczynku. Dzięki macie kokosowej powierzchnia staje się twardsza i bardziej sprężysta, co pozwala na ułożenie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. Takie rozwiązanie jest świetną opcją nie tylko dla osób nie mogących pozwolić sobie na inwestycję w nowy materac, ale także dla tych, których preferencje dotyczące poziomu twardości zmieniły się z biegiem lat. Produkt ten sprawdzi się również w sypialni użytkowników lubiących często zmieniać pozycję w trakcie snu. Polecany jest także dla dzieci, ponieważ lepsza cyrkulacja powietrza oraz właściwości antyalergiczne umożliwią stworzenie przyjaznych warunków do wypoczynku, niwelując problemy z oddychaniem, reakcje alergiczne czy też problem nieprzespanych nocy. Mata kokosowa będzie dobrym wyborem także dla osób śpiących na nieco odkształconym podłożu, ponieważ pozwoli ona je usztywnić i przywrócić odpowiedni poziom elastyczności powierzchni. Jednak czy nada się ona do wszystkich rodzajów materacy? Jak najbardziej! Bez względu na rodzaj zastosowanego wypełnienia czy stopień poziomu twardości może być stosowana w praktycznie wszystkich modelach.

Zalety maty kokosowej

Zalet maty kokosowej jest naprawdę wiele. Do podstawowych możemy zaliczyć chociażby stosunkowo niską cenę, ponieważ za maksymalnie 300 zł jesteśmy w stanie zmienić właściwości swojego dotychczasowego podłoża do spania. Produkt ten w połączeniu w powierzchniami piankowymi podnosi nie tylko twardość, ale także wytrzymałość materaca na trwałe odkształcenia, pojawiające się w wyniku intensywnego lub wieloletniego użytkowania. Przez to pierwotne właściwości użytkowanego modelu nie zostaną utracone. Oczywiście dzięki zastosowaniu maty kokosowej możemy cieszyć się właściwym podparciem kręgosłupa, co bezpośrednio przekłada się na rozluźnienie mięśni i zniwelowanie dolegliwości bólowych. Dodatkowo, dzięki niej wilgoć zgromadzona na powierzchni materaca w czasie snu zostaje sprawnie odprowadzona, przez co praktycznie niemożliwe jest rozwijanie się pleśni, grzybów czy bakterii. Co więcej, mata kokosowa jest w stanie eliminować szkodliwy wpływ pól elektromagnetycznych, ułatwiając wieczorny relaks. Warto również wspomnieć, że dzięki sprężystym i przewiewnym włóknom ułatwia nieograniczony i swobodny obieg powietrza wewnątrz materaca oraz zapewnia czysty, a także higieniczny sen.

Zastosowanie maty kokosowej w materacach SleepMed

Jak wiadomo, materace SleepMed dzięki swojej innowacyjnej budowie umożliwiają samodzielną regulację twardości poprzez zastosowanie ruchomej pianki lub odpinanego topu. Takie rozwiązanie daje nam 4 lub nawet 6 różnych stopni twardości, by móc jak najdokładniej dopasować podłoże do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli jednak uważasz, że to za mało możesz pokusić się o dokupienie maty kokosowej, która dodatkowo zwiększy twardość powierzchni, na której śpimy. Co więcej, stosowanie jej od samego początku użytkowania materaca pozwoli na zwiększenie jego trwałości i odporności na odkształcenia, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się jego dobroczynnymi dla zdrowia właściwościami przez cały okres gwarancji, czyli aż 15 lat. Użytkowanie maty kokosowej dodatkowo wspomaga właściwości antyalergiczne produktów SleepMed, przez co osoby uczulone na kurz, roztocza czy wszelkiego rodzaju pyłki będą mogły cieszyć się zdrowym i spokojnym snem każdej nocy.

W jaki jednak sposób korzystać z maty kokosowej, by osiągnąć oczekiwany efekt? Jeśli zależy nam na znacznym zwiększeniu twardości podłoża, warto umieścić ją bezpośrednio pod pokrowcem lub między górnymi warstwami. Przykładowo w modelu SleepMed Supreme dobrym sposobem będzie także włożenie jej pomiędzy kremową piankę VitaRest a leżącą pod nią piankę wysokoelastyczną. W ten sposób uda się nam osiągnąć powierzchnię wyróżniającą się nie tylko doskonałą sprężystością i elastycznością, ale również będącą doskonałym podparciem dla całej sylwetki. Z kolei z drugiej strony jeśli chcemy jedynie minimalnie zwiększyć twardość powierzchni, wystarczy umieścić matę kokosową na samym spodzie materaca, tuż nad pokrowcem.

Warto jednak pamiętać, że użytkownicy preferujący bardziej płaskie powierzchnie znajdą modele, które zdecydowanie będą odpowiadać ich potrzebom. Przykładowo SleepMed Hybrid Premium Plus, będący materacem hybrydowym, łączącym w sobie wyjątkowe właściwości podłoży piankowych i sprężynowych, zapewnia doskonałą elastyczność punktową użytkownikom o wadze nawet powyżej 100 kg. Dzięki czemu powierzchnia tego modelu nie ugina się zbyt mocno, a możliwość regulacji twardości pozwala na dostosowanie poziomu komfortu do własnych potrzeb.

Jak widać mata kokosowa w materacu stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zmienić poziom odczuwalnego komfortu w trakcie snu. To też dobra opcja dla użytkowników śpiących na co dzień na zbyt miękkiej powierzchni.

Podobne artykuły

Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Jak prawidłowo czyścić materac?
Jak prawidłowo czyścić materac?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Zapotrzebowanie na sen w zależności od wieku, trybu życia i płci
Zapotrzebowanie na sen w zależności od wieku, trybu życia i płci
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
Od czego zależy cena materaca?
Od czego zależy cena materaca?