Dlaczego SleepMed?

Materac dla pary - jaki wybrać?

Materac dla pary - jaki wybrać?

Materac dla pary - jaki wybrać?W łóżku spędzamy około ⅓ naszego życia, dlatego też bardzo istotny jest odpowiedni materac, który pozwoli nam na pełen relaks i niezakłócony odpoczynek. O ile dobranie dobrze dopasowanego podłoża dla jednej osoby nie stanowi aż tak dużego wyzwania, to dobór materaca dla pary jest już dość problematyczny. Poniższy artykuł porusza wiele kwestii dotyczących właśnie tego wyzwania. Jakie wybrać podłoże, aby każdy z użytkowników był zadowolony? A co, jeśli między nimi jest spora różnica wagi? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej. Po przeczytaniu artykułu na pewno będzie Wam łatwiej stworzyć wygodne łóżko dla Was obojga. Zapraszamy do lektury!

Materac dla pary - na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim istotne jest to, aby materac dla pary był odpowiednio dopasowany do wymagań obu użytkowników. Bardzo ważna jest także elastyczność podłoża. Najlepiej wybrać takie, które zapada się tylko w miejscu nacisku. Wpłynie to na absorbowanie drgań, które powstają na skutek poruszania się przy wstawaniu lub zmianie pozycji. Pozwoli to na swobodę ruchu bez niepotrzebnego budzenia partnerki czy partnera. Innym rozwiązaniem jest zakup dwóch materaców o tej samej grubości, które można ułożyć obok siebie w taki sposób, aby tworzyły jedną powierzchnię. Należy mieć na uwadze fakt, że minimalna szerokość materaca dla jednej osoby wynosi 70 centymetrów, dlatego też analogicznie podłoże dla pary powinien mieć minimum 140 centymetrów szerokości. Warto także zakupić dla siebie i partnera odpowiednią poduszkę, która zwiększy komfort wypoczynku.

Dobranie twardości podłoża dla dwóch osób - jak to zrobić?

Twardość materaca dobiera się odpowiednio do wagi użytkownika oraz osobistych preferencji. W przypadku materaca dla pary - jeśli różnica ciężaru obu osób jest niewielka - nie jest to problem. Natomiast w przypadku znacznej różnicy między partnerami najlepiej dopasować materac do cięższego z nich. Świetnym rozwiązaniem jest regulacja twardości, czyli możliwość dostosowania podłoża do zmieniających się preferencji. Na przykład w jednym z dwustronnych materacy SleepMed Comfort dzięki zastosowaniu trzech warstw wykonanych z pianki wysokoelastycznej wspartej technologią Airforce i ruchomej pianki termoelastycznej VitaRest®, można uzyskać aż cztery stopnie twardości. To tak, jakby mieć 4 różne materace w jednym! Ponadto, do zwiększenia twardości świetnie nadaje się mata kokosowa. Można wybrać taką, która szerokością pokryje tylko połowę łóżka, zapewniając każdemu z użytkowników odpowiednie podparcie zgodne z jego oczekiwaniami.

Który rodzaj wypełnienia materaca dla pary jest najlepszy?

Kolejnym istotnym aspektem jest wybór odpowiedniego wypełnienia materaca. Podobnie jak z twardością zależne jest ono od preferencji użytkowników. Bardzo ważne jest to, aby podłoże charakteryzowało się wysoką elastycznością i odpornością na odkształcenia. Świetnym pomysłem jest także konstrukcja, dzięki której uzyskano podtrzymywanie punktowe jak na przykład w modelu SleepMed Hybrid Premium. Poprzez zastosowanie sprężyn typu Multi osiągnięto redukcję drgań przy ruchach podczas spania, dlatego też osoba leżąca obok ma gwarancję niezakłóconego snu. Alternatywą dla osób, które nie przepadają za sprężynami jest pianka wysokoelastyczna, która ma podobne właściwości. Takimi wytrzymałymi piankami są pianki termoelastyczne VitaRest® oraz Celsius-Waterlily®, które zastosowano w modelach materacy piankowych marki SleepMed, dedykowanych dla par chcących osiągnąć wysoki komfort wypoczynku.

Jaki jest odpowiedni materac dla Waszego zdrowia?

Materac warto także dopasować do stanu zdrowia jego użytkowników. W przypadku występowania takich dolegliwości jak bóle czy schorzenia kręgosłupa, zaburzenia krążeniem czy alergie, należy rozważyć zakup materaca o statusie wyrobu medycznego. Każdy z materacy SleepMed posiada certyfikat (o nim napiszemy za chwilę) potwierdzający właściwości prozdrowotne, które odpowiadają wcześniej wymienionym problemom. Z myślą o osobach borykających się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa we wszystkich materacach marki zastosowano siedmiostrefowy fizjosystem, dzięki któremu podłoże indywidualnie dopasowuje się do poszczególnych partii ciała. Potwierdzone badaniami właściwości ortopedyczne w efekcie przyczyniają się do zapobiegania pogłębianiu się urazów oraz ich powstawaniu. Ponadto wszystkie modele SleepMed są antyalergiczne. Ich konstrukcja zapobiega gromadzeniu się kurzu, wilgoci oraz rozwojowi drobnoustrojów – doskonale więc sprawdzają się w przypadku alergików. Materace te zostały również wyposażone w piankę termoelastyczną o właściwościach przeciwodleżynowych, która wspomaga system krążenia - nie wywiera zbędnych nacisków i odpowiednio podtrzymuje ciało przyczyniając się do jego pełnej, spokojnej regeneracji.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze materaca dwuosobowego?

Z pewnością świetnym rozwiązaniem, na które powinniśmy zwrócić uwagę, są odpinane pokrowce dołączone do materacy, które można prać w wysokich temperaturach. Dzięki nim można zrezygnować z tradycyjnych prześcieradeł, które się zwijają, rolują i powodują pogorszenie komfortu wypoczynku. Pokrowiec Merced dołączony między innymi do materaca SleepMed Hybrid Supreme, a także pokrowiec Probiotex, który jest dołączony na przykład do modelu SleepMed Hybrid Comfort Plus mają możliwość łatwego zdjęcia i wyprania ich w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Będąc przy temacie higieny nie sposób nie wspomnieć o odpowiedniej wentylacji materaca, a więc właściwej wymianie powietrza wewnątrz wkładu. Jest ona możliwa na przykład dzięki technologii AirForce, czyli metodzie nacięcia pianki w tak zwaną “kratkę wentylacyjną” zastosowaną w materacach marki SleepMed. Pozwala ona na systematyczne odprowadzanie ciepła i wilgoci gromadzonych wewnątrz materaca w czasie snu – w efekcie śpimy w czystym środowisku, bez roztoczy, grzybów i kurzu. Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza w przypadku problemów zdrowotnych są – tak jak to już zostało wspomniane wcześniej – certyfikaty potwierdzające właściwości sprzyjające naszemu zdrowiu. Wszystkie modele SleepMed posiadają Certyfikat Jakości AEH, czyli Znak Jakości Szwajcarskiego Instytutu, który gwarantuje ich optymalną ergonomię, higienę, klimat i trwałość.

Mamy nadzieję, że po lekturze powyższego artykułu wybór materaca dla pary nie będzie już sprawiał żadnych problemów. Warto mieć na uwadze, jakie mogą być konsekwencje spania na złym materacu oraz co zrobić, aby materac służył nam jak najdłużej. Dzięki temu osiągniemy niezwykły komfort snu, który jest tak bardzo ważny w zabieganej i często stresującej codzienności.

Podobne artykuły

Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Prozdrowotne rozwiązania w Twoim domu
Prozdrowotne rozwiązania w Twoim domu
Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu
Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu
Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?
Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?
Urządzanie sypialni krok po kroku
Urządzanie sypialni krok po kroku
Mata kokosowa w materacu - jaką rolę pełni?
Mata kokosowa w materacu - jaką rolę pełni?
Materac na chory kręgosłup i bóle pleców – jak wybrać?
Materac na chory kręgosłup i bóle pleców – jak wybrać?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!