Dlaczego SleepMed?

Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej

Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej

Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściejDobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz jest kluczowy nie tylko dla najwyższego komfortu wypoczynku, ale również ma bardzo duży wpływ na efektywną regenerację i niwelowanie dolegliwości bólowych szyjnego odcinka kręgosłupa. Jak zatem sprawdzić, który z modeli dostępnych na rynku będzie dla nas odpowiedni oraz jak dopasować jego parametry do swoich potrzeb? Zapraszamy do lektury!

Poduszka do spania - jaki ma wpływ na zdrowie?

Wpływ poduszki na zdrowie użytkownika jest ogromny! Jej zadaniem jest nie tylko podnoszenie komfortu i wygody wypoczynku, ale również zapewnienie optymalnego podparcia dla głowy i szyi, co umożliwia ułożenie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji przez całą noc. Źle dobrany model może powodować dolegliwości bólowe karku czy w odcinku lędźwiowym - wówczas cała sylwetka znajduje się w nieodpowiedniej pozycji, ograniczającej możliwość efektywnej regenerację mięśni w trakcie snu. Bardzo często słyszy się opinie, że spanie bez poduszki jest zdrowe dla kręgosłupa, jednak niestety nie jest to prawdą. Każda osoba, mająca w pełni wykształconą sylwetkę nie powinna wypoczywać bez odpowiedniego podparcia głowy, ponieważ takie praktyki mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. W trakcie leżenia na płasko kręgosłup wpływa na nadmierne napięcie mięśniowe, by utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji, co zdecydowanie uniemożliwia efektywną regenerację w czasie snu. Warto pamiętać, że bez względu na przyjmowaną pozycję, tego typu praktyki są niekorzystne dla zdrowia dla osób bez wady postawy lub użytkowników ze specjalnymi zaleceniami od ortopedy czy fizjoterapeuty. Warto pamiętać, że dla tych, borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa najlepszym wyborem będą poduszki ortopedyczne, umożliwiające zniwelowanie dolegliwości bólowych.

Rodzaje poduszek do spania

Obecnie na rynku można znaleźć naprawdę wiele poduszek do spania, jednak nie wszystkie będą dla nas dobrym wyborem. Warto pamiętać, że wybrany model powinien zapewniać optymalne podparcie dla głowy i szyi, umożliwiając tym samym prawidłowe ułożenie szyjnego odcinka kręgosłupa. Pozwoli to na efektywną regenerację oraz zniwelowanie dolegliwości bólowych czy napięć mięśniowych w okolicach karku. Właśnie dlatego podczas doboru poduszki należy kierować się nie tylko ceną produktu, ale także konkretnymi parametrami, umożliwiającymi dopasowanie ich do swoich potrzeb. Ważna jest nie tylko wielkość czy wysokość, ale znaczenie ma również rodzaj zastosowanego wypełnienia. W związku z tym możemy wyróżnić:

Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz

Wybierając poduszkę do spania ważna jest nie tylko jej wielkość czy indywidualne właściwości wynikające z rodzaju zastosowanego wkładu. Bardzo duży wpływ zarówno na komfort wypoczynku, jak i efektywność regeneracji mięśni czy kręgosłupa ma dobór tego produktu do pozycji, w której najczęściej śpimy. W związku z tym dla osób wypoczywających na:

Jaką poduszkę do spania wybrać?

Wiedząc już, jaka poduszka najlepiej spełni nasze oczekiwania, warto skupić się teraz na konkretnych modelach. Dla osób prowadzących napięty i stresujący tryb życia polecany jest model SleepMed Supreme Pillow, który dzięki wykończeniu pianki włóknami węglowymi eliminuje ładunki elektryczne skumulowane na powierzchni ciała użytkownika. Dodatkowo jej unikalny, ergonomiczny kształt pozwala na prawidłowe ułożenie szyjnego odcinka kręgosłupa. Produkt ten polecany jest w szczególności dla osób śpiących na boku i brzuchu. Z kolei dla lubiących wypoczywać na plecach i boku doskonałą opcją będzie SleepMed Premium Pillow. Model ten posiada uniwersalny kształt, dzięki czemu każdorazowo dopasowuje się do kształtu głowy i szyi. Jego wnętrze zostało wykonane na bazie innowacyjnej pianki termoelastycznej o otwarto-komórkowej budowie, zapewniając nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale także uniemożliwiając gromadzenie czy namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, przez co będzie idealnym wyborem również dla alergików.

Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej ma kluczowe znaczenie zarówno dla komfortu wypoczynku, jak i regeneracji całego kręgosłupa. Duży wpływ ma tutaj przede wszystkim kształt produktu, a także rodzaj zastosowanego wypełnienia.

Podobne artykuły

Materace z pianki termoelastycznej Visco
Materace z pianki termoelastycznej Visco
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
Czy spanie z pupilem to dobry pomysł?
Czy spanie z pupilem to dobry pomysł?
Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania
Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania
Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?
Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?
Jak dbać o pokrowiec na materac?
Jak dbać o pokrowiec na materac?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
Materace piankowe – fakty i mity
Materace piankowe – fakty i mity
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?