Dlaczego SleepMed?

Ekologia w sypialni, Natura w łóżku, czyli materace naturalne SleepMed!

Ekologia w sypialni, Natura w łóżku, czyli materace naturalne SleepMed!

Ekologia w sypialni, Natura w łóżku, czyli materace naturalne SleepMed!W dobie ogromnej popularyzacji haseł ekologicznych producenci artykułów sypialnianych proponują coraz więcej materiałów ekologicznych oraz naturalnych. Można by rzec, że to trend, który stał się kluczowym elementem naszej filozofii ekologicznego życia w zgodzie z naturą. Pamiętajmy jednak, że im więcej ekologii, tym więcej nas w przyszłości. Może nie dziś i nie jutro ale za kilka pokoleń możemy tych słów nie doczekać. Warto więc zwrócić uwagę na to, co dzieje się wokół zmian klimatycznych już teraz. Jest już późno, bo mamy na świecie globalne ocieplenie klimatu, ale każda cegiełka na rzecz ochrony środowiska, to kolejna nadzieja i szansa na lepszy świat. Kupując następną koszulkę czy nowe buty, kupujemy mniej czasu życia dla nas wszystkich. Więc zanim kupimy kolejny zbędny gadżet do naszej szafy zastanówmy się czy to konieczność czy zachcianka. Nas to niewiele będzie kosztować, naszą planetę może kosztować życie wszystkich istnień. A jeśli już nawet mamy potrzebę sprawienia sobie radości w postaci zakupu kolejnej koszulki to sprawdźmy, z czego została wykonana, czy z materiałów, które są biodegradowalne lub recyklingowe, bo mamy wybór.

Nie inaczej jest w tej materii z materiałami, z których wykonane są materace. Mamy wybór, kupujmy więc dobrej jakości materace, aby nie trzeba było ich wymieniać co 2 lata. Decydując się na zakup materacy wybierajmy spośród sprawdzonych marek, których produkty są wykonane z materiałów zrównoważonych, naturalnych czy ekologicznych. Tak jest w przypadku materacy marki SleepMed wytwarzanych przez Hilding Anders Polska. Nie od dziś wiadomo, że Szwedzki koncern dba o sen i dobre samopoczucie swoich klientów. Od kilkudziesięciu lat podnosi sobie poprzeczkę stawiając przede wszystkim sobie za cel jakość wykonania swoich produktów. Dlatego też wybór firmy Hilding Anders, jako wytwórcy nowej kolekcji materacy naturalnych marki SleepMed był czymś oczywistym, zważywszy też na fakt, iż firmy łączy długoletnia i owocna współpraca oraz wzajemna pomoc w rozwoju produktów i nowych technologii. Dzięki wieloletniej pracy na rzecz zrównoważonych materiałów, firmie udało się stworzyć nową linię produktów ekologicznych i naturalnych, która, co istotne, powstała w Polsce dla polskich, świadomych klientów z dbałością o polskie środowisko naturalne. Kolekcja materacy naturalnych i ekologicznych to zupełnie nowe spojrzenie na dbałość o sen. Kluczem do stworzenia tej linii produktów stały się materiały zrównoważone i bezpieczne dla środowiska, a dodatkowo przyjazne dla zdrowia i życia człowieka. Są to przede wszystkim materiały pochodzenia naturalnego (biodegradowalne) lub podlegające powtórnemu przetworzeniu (recyklingowi), z których materace musiały być wytworzone, aby mogły być określane produktami eco-friendly. Surowce, z których zostały wykonane materace są neutralne i bezpieczne dla środowiska naturalnego, a przy okazji dla człowieka. Celem tych produktów jest dbałość o nasz klimat i środowisko oraz zdrowie ludzi i ich sen. Taka właśnie wartość była wzięta pod uwagę przy tworzeniu tejże kolekcji, która bezwzględnie ma służyć naszym klientom świadomym naszej dbałości o ekosystem.

Czym zatem jest materac naturalny i czym różni się od innych materacy syntetycznych? Materace syntetyczne przecież to przede wszystkim w 90% a może i nawet w 100% materiały sztuczne, jak pianka poliuretanowa, sprężyna ze stalowego drutu i pokrowiec z tkaniny syntetycznej. Materiały te niewiele mają wspólnego z naturalnością ponieważ powstają w sposób szkodliwy dla środowiska. Wszystkie materiały stosowane w produktach SleepMed są badane pod względem niebezpiecznych substancji oraz ilości substancji chemicznych. Takie badanie zawsze jest potwierdzane certyfikatem jakościowym OEKO-TEX, który potwierdza bezpieczny udział związków chemicznych w materacu. Zatem już wiemy, że pianki są wytwarzane z ropopochodnych olejów, tkaniny z poliestrów syntetycznych a sprężyny z przetworzonej stali. Taki materac z pewnością nie możemy nazwać ekologicznymi. Zatem mając wiedzę o materiale syntetycznym, jak udało się przenieść całą wiedzę technologiczną na zrównoważone zasoby naturalne do produkcji ekologicznych materacy?

Przede wszystkim zaczęto stopniowo zastępować surowce syntetyczne komponentami pochodzenia naturalnego lub też takimi, które mógłby zostać powtórnie przetworzone do produkcji materiału. I tak w tkaninach do pokrowców ekologicznych włókna syntetyczne zostały zastąpione włóknami recyklingowymi, a w przypadku materacy naturalnych - włóknami naturalnymi, np. bawełną i lnem. Natomiast wypełnienia pokrowców naturalnych stanowią biodegradowalne włókna bawełny organicznej, a materacy eko włókna materiałów w 100% do ponownego recyclingu. Pod pokrowcem produktów naturalnych znajdziemy arkusz lateksu, który został wytworzony z naturalnego mleczka kauczukowego, którego udział w całości to przeszło 80-90% naturalnego surowca. Mata kokosowa to już 100% naturalnego włókna kokosowego wulkanizowanego lateksem. Przy produkcji pianki poliuretanowej oleje ropopochodne zastąpiono częściowo tymi pochodzenia naturalnego np. rycyną czy soją. Takie zestawienie materiałów pozwoliło stworzyć kompozycję naturalną i bezpieczną dla zdrowia i środowiska w której to znalazły się nowe materace marki Hilding. W kolekcji tej naturalne i ekologiczne surowce, z których zostały wytworzone materiały, przede wszystkim nie uczulają, nie powodują podrażnień, pozostawiają zdrowy klimat w obrębie całego materaca, jak i pomieszczenia, w którym się znajduje. Dodatkowo w przypadku materacy naturalnych mamy do czynienia z pokrowcem wykonanym z lnu i bawełny organicznej. Takie połączenie materiałów w pokrowcu skutecznie odprowadza wilgoć i pot, zapewniając prawidłową cyrkulacje powietrza.

Warto podkreślić również fakt, że materace wytworzone z wykorzystaniem ekologicznych i naturalnych komponentów są tak samo wygodne, trwałe i praktyczne, jak ich syntetyczne odpowiedniki. Gwarantują to wewnętrzne testy wytrzymałościowe materacy oraz certyfikaty potwierdzające jakość użytych materiałów. Różnorodność wysokogatunkowych materiałów naturalnych nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z produktami marki premium. Producent zapewnia zróżnicowaną ofertę materacy piankowych i sprężynowych o różnym stopniu regulowanej twardości i komfortu snu, który każdy użytkownik materacy SleepMed może indywidualnie w domu dopasować pod swoje potrzeby. Ich wykonanie i jakość jest na najwyższym poziomie, a naturalny kolor materacy naturalnych jest wynikiem użycia materiałów pochodzenia naturalnego. Tak wprowadzona oferta produktowa materacy naturalnych, pozwala materacom SleepMed czuć się liderem nowej kategorii materacy przyjaznych środowisku oraz z dumą patrzeć w przyszłość na dalszy rozwój zrównoważonych materiałów i źródeł odnawialnych. Niewątpliwie to początek nowego rozdziału na rzecz ochrony środowiska i zdrowia planety, nie wpływając przy tym w żaden sposób na środowisko snu i komfort materacy. Zatem materace z kolekcji naturalnej to nowy rozdział w rodzinie produktów marki, za którym stoi niewątpliwe zaangażowanie całego zespołu w zrównoważone źródła odnawialne.

W firmie Hilding Anders, wytwórcy wyrobów pod marką SleepMed, redukcja emisji gazów cieplarnianych odbywa się w kilku obszarach i na kilku płaszczyznach. I tak w obszarze materiałów odbywa się to m.in. poprzez:

Na płaszczyźnie procesu również Hilding Anders ma się czym pochwalić gdyż:

Przedstawione powyżej inwestycje na rzecz ochrony środowiska naturalnego to początek zaplanowanych na lata 2020-2030 działań mających na celu bycie neutralnymi klimatycznie. W obszarze materiałów naturalnych, gdzie celem jest biodegradowalność i redukcja CO2 są to działania długookresowe, gdyż nie da się wszystkich materiałów syntetycznych zastąpić ich 100% naturalnymi zamiennikami. Przykładem jest pianka Bio, gdzie udział składników roślinnych musi być skorelowany z udziałem składników syntetycznych. Źle dobrane proporcje mogą grozić utratą właściwości parametrów fizykomechanicznych, a sam komponent może być nieużyteczny. W przypadku lateksu naturalnego sytuacja wygląda znacznie lepiej, gdyż mleczko kauczukowe doskonale zdaje egzamin w formie stałej, nie tracąc swoich właściwości, a uzyskanie 100% naturalnego lateksu jest już możliwe u niektórych producentów. Jak widać udział komponentów naturalnych rośnie, ale w przypadku niektórych materiałów jest to zabieg wymagający jeszcze kilu lat rozwoju. Technologia jest bardzo droga więc wprowadzanie zmian nie jest czynnikiem motywującym. Ale ich niewątpliwym atutem jest naturalność i bezpieczeństwo dla człowieka i dla całego ekosystemu, gdyż bycie eco-friendly to już nie tylko moda ale też zdrowy styl bycia i życia. W przypadku materiałów recyklingowych jest dużo łatwiej osiągnąć cel. Technologia może nie kojarzy się nikomu z czymś zdrowym, ale na pewno ekologicznym, ponieważ pozwala na oszczędność energii, surowców i środowiska. Korzyści dla środowiska są ogromne a koszty recyklingu są porównywalne z obecnymi kosztami wytwarzania materiałów.

Wziąwszy powyższe pod uwagę, wybór Hilding Anders jako partnera przy rozwoju i wytwarzania wyrobów pod marką SleepMed wydaje się trafną decyzją podjętą lata temu przez właściciela Marki. Obie firmy podejmują wysiłki, aby zapewnić światu dobry, zdrowy sen od wielu lat, jednakże dziś dodają do tego wyzwania następne związane z dbaniem o ekologię, o zdrowy dzień i o ciągłe dbanie o środowisko naturalne. Koncentrując się na naturze i środowisku pamiętamy też, że ma to wpływ na nasze codzienne zdrowie i samopoczucie. Dlatego też materace naturalne SleepMed są także materacami o statusie wyrobu medycznego, tak jak cała kolekcja i też są rekomendowane przez ekspertów ze zdrowykregoslup.pl.

Podobne artykuły

Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?
Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?
Jak dbać o sen w ciąży?
Jak dbać o sen w ciąży?
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
To już czas na nowy materac!
To już czas na nowy materac!
Po czym poznać, że czas na nowy materac?
Po czym poznać, że czas na nowy materac?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?
Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?
Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Sposoby przedłużające żywotność materaca
Sposoby przedłużające żywotność materaca