Dlaczego SleepMed?

Poduszka a kręgosłup, czyli jak wybrać optymalne podparcie dla głowy i szyi?

Poduszka a kręgosłup, czyli jak wybrać optymalne podparcie dla głowy i szyi?

Poduszka a kręgosłup, czyli jak wybrać optymalne podparcie dla głowy i szyi?Dla niektórych to wręcz zaskakujące, przez jak wiele czynników jest determinowany stopień komfortu snu. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiedniego, dopasowanego do wagi i wzrostu użytkownika materaca, natomiast znaczenie poduszki wciąż jest bagatelizowane. Jak się jednak okazuje, to właśnie ten element odpowiada za podpieranie głowy i szyi, a co za tym idzie - za poziom odczuwanego komfortu oraz samopoczucie użytkownika o poranku.

Poduszka a kręgosłup

Najnowsze badania wskazują, że ponad 80% Polaków skarży się na uciążliwy ból kręgosłupa. Oznacza to, że problem ten dotyczy osób w każdym wieku, zarówno tych uczęszczających do szkoły, na studia, a także aktywnych zawodowo i seniorów. Dzisiejsze tempo życia i ilość przytłaczających obowiązków sprawia, że do snu należy przykładać jeszcze większą uwagę. Poduszka to element wyposażenia sypialni, który może w tym pomóc - oczywiście pod warunkiem, że jest dobrze dobrana. To właśnie ona odpowiada bowiem za utrzymanie głowy w prawidłowej pozycji przez całą noc, a tym samym umożliwia odprężenie i regenerację mięśni szyjnych. Ten element wyposażenia, gdy dobierze się go do swoich indywidualnych potrzeb, przyczyni się do udrożnienia drób oddechowych w nocy. Dzięki temu minimalizuje ryzyko chrapania i powstawania bezdechu sennego. Ma również wpływ na ułożenie całego kręgosłupa - jej zadaniem jest dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała i umożliwienie użytkownikowi przyjęcia wygodnej i zdrowej pozycji. Źle dobrana poduszka to gwarancja zmęczenia, złego samopoczucia i zbyt dużego napięcia mięśniowego, a w efekcie - silnego bólu karku i barków.

Idealna poduszka, czyli jaka?

Warto mieć świadomość, iż nie istnieje jeden uniwersalny model poduszki, który okaże się być idealny dla każdego. Preferencje i potrzeby użytkowników są bowiem kwestią w pełni indywidualną, dlatego każdy element wyposażenia sypialni powinien być do nich dopasowany. Najważniejsze, by wybrana poduszka nie pogłębiała dolegliwości bólowych powstałych wskutek wielogodzinnego siedzenia przed komputerem lub wskutek ciężkiej pracy fizycznej. Cena nie jest więc jedynym kryterium, na jakie należy zwracać uwagę. Szalenie istotne są zupełnie inne parametry, takie jak kształt i wypełnienie. Biorąc pod uwagę drugi aspekt, zainteresowani zakupem mają do wyboru:

Jaką poduszkę wybrać?

Poduszki piankowe mają to do siebie, że ich kształty bywają niestandardowe. Mają bowiem dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała, dlatego wyglądają nieco inaczej niż standardowe. Mimo to, jak już wcześniej wspomniano, są zdecydowanie najlepszą opcją dla użytkowników wymagających. Wiele osób zadaje sobie wobec tego pytanie: jaką poduszkę do spania wybrać? Osoby ceniące klasyczne rozwiązania mogą zwrócić uwagę na model SleepMed Premium Pillow wykonany z pianki o wysokiej gęstości i otwartokomórkowej strukturze. Wśród jego licznych zalet wymienia się między innymi hipoalergiczność, a także umiejętność zmniejszania napięcia w mięśniach. Odpowiednia wentylacja zagwarantowana przez wcześniej wspomnianą strukturę to gwarancja zachowania higieny na wysokim poziomie. Przyjemny w dotyku pokrowiec wyposażony w zamek rozdzielczy daje z kolei możliwość prania zewnętrznej części w 60 stopniach Celsjusza. Miłośnicy nieco bardziej niestandardowych kształtów z pewnością będą jednak zadowoleni z nieco innej propozycji, a mianowicie SleepMed Comfort Pillow dopasowującej się do naturalnych krzywizn karku i szyi i zapobiegającej wszelkim uciskom. Grupa użytkowników najbardziej wymagających, prowadzących bardzo napięty tryb życia może z kolei zainteresować się modelem SleepMed Supreme Pillow, w którym pianka została wykończona włóknami węglowymi. To właśnie one eliminują skumulowane na powierzchni ludzkiego ciała ładunki elektryczne, a tym samym łagodzą stres nagromadzony w ciągu dnia.

Spokojny i bezpieczny sen - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak już wiadomo, na jakość i wygodę snu wpływa nie jeden, nie dwa, a cała masa różnych czynników. Po zakupieniu odpowiedniej poduszki przychodzi więc czas na wybór innych akcesoriów sypialnianych, a także na zadbanie o higienę snu. Należy przestrzegać kilku złotych zasad, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się ergonomicznym środowiskiem do snu, zasypiać szybko i budzić się bez bólu. Wśród najważniejszych wyróżnia się:

Dbanie o wyżej wymienione praktyki to jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest również to, aby zwracać uwagę na porządek i czystość w sypialni oraz regularnie zmieniać pościel i piżamę. Poszewki na kołdrę i poduszki oraz ubrania do spania powinny być wykonane z możliwie jak najlepszych, oddychających materiałów. Pamiętaj również, że zasada dotycząca siedmiu-ośmiu godzin snu w ciągu doby nie wzięła się znikąd. To dokładnie przebadany czas, który - zdaniem ekspertów - jest niezbędny, by czuć się dobrze i wyglądać promiennie.

Sypialnia, z której będziesz w pełni zadowolony to taka, w której czujesz się dobrze i jesteś w stanie błogo wypoczywać. Dobrze dobrany materac i wysokiej jakości akcesoria sypialniane to gwarancja wysokiego komfortu wypoczynku. Warto jednak zwracać uwagę również na kwestie typowo wizualne - pomieszczenie urządzone w stylu, który Ci się podoba to prawdziwy azyl, do którego chętnie wrócisz po dniu pełnym wyzwań.

Podobne artykuły

Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Mata kokosowa w materacu - jaką rolę pełni?
Mata kokosowa w materacu - jaką rolę pełni?
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Jaki materac dla alergika?
Jaki materac dla alergika?
Jak prać poduszki z różnymi wypełnieniami?
Jak prać poduszki z różnymi wypełnieniami?
Bezsenność – co ją powoduje i jak z nią walczyć?
Bezsenność – co ją powoduje i jak z nią walczyć?
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Prawidłowa pielęgnacja materaca do spania
Prawidłowa pielęgnacja materaca do spania
Pozycja podczas snu i jej wpływ na nasze zdrowie
Pozycja podczas snu i jej wpływ na nasze zdrowie
Wpływ stresu na jakość snu
Wpływ stresu na jakość snu