Dlaczego SleepMed?

Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu

Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu

Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snuChcąc cieszyć się zdrowym i spokojnym wypoczynkiem każdej nocy, warto mieć na uwadze czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu. Można zaliczyć do nich nie tylko odpowiednie warunki panujące w sypialni, ale również dobrze dobrany do potrzeb użytkownika materac czy wysokiej jakości akcesoria sypialniane. Jak zatem stworzyć sobie idealne środowisko snu?

Jakość snu - od czego zależy?

To właśnie od długości oraz jakości snu zależy nasze samopoczucie oraz poziom produktywności przez cały dzień. Przyjmuje się zasadę, że osoby w wieku od 18 do 64 lat powinny przesypiać około 7-9 godzin na dobę, by ich organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Na efektywność wypoczynku ma wpływ bardzo wiele czynników, które nie tylko ułatwiają zasypianie, ale także pozwalają na prawidłową długość płytkiego i głębokiego snu. Mowa tutaj między innymi o stosowaniu się do zasad pozwalających utrzymać regularność oraz dobre samopoczucie, wynikające między innymi ze stosowania diety czy uprawiania sportu. Na jakość snu oddziałuje także klimat panujący w sypialni, ponieważ odpoczywając w pomieszczeniu o zbyt mocnym natężeniu światła czy bez odpowiedniej wentylacji możemy sobie jedynie zaszkodzić. Nie bez znaczenia jest również łóżko wraz ze wszystkimi elementami, które zdecydowanie mają największy wpływ na odczuwany poziom komfortu. Warto przede wszystkim zainwestować w dobry materac, który będzie odpowiednio podpierał sylwetkę przez całą noc oraz pozwalał na efektywną regenerację całego organizmu. Istotne są również akcesoria sypialniane, które zapewniają osobie śpiącej nie tylko wygodę, ale także odpowiedni komfort termiczny.

Higiena snu przede wszystkim!

Aby cieszyć się zdrowym oraz spokojnym snem każdej nocy oraz uniknąć codziennych problemów z zasypianiem czy częstym budzeniem się, warto zacząć stosować się do podstawowych zasad higieny snu. Na czym polegają? Przede wszystkim odnoszą się do pewnych zachowań, których utrzymanie przez dłuższy czas pomaga poprawić jakość snu. Na początek warto zadbać o regularność - kładzenie się do łóżka i wstawanie codziennie o tych samych godzinach pozwala na wyregulowanie zegara biologicznego. Dobrze jest również unikać popołudniowych drzemek oraz spędzania czasu w łóżku w ciągu dnia. Bardzo istotna jest także częsta aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, ułatwiająca dotlenienie oraz zmęczenie organizmu - należy jednak pamiętać, by wykonywać ćwiczenia najpóźniej 3 godziny przed snem. Nie bez znaczenia jest także styl życia czy codzienna dieta, która powinna wykluczać nie tylko ciężkostrawne i tłuste posiłki, ale dobrze by była pozbawiona również używek, takich jak kawa, alkohol czy papierosy. Warto także zadbać o odpowiednie warunki panujące w sypialni - kluczowe jest regularne wietrzenie pomieszczenia, utrzymywanie optymalnej temperatury, która w nocy powinna wynosić od 18-21 stopni Celsjusza, a także dostosowanie optymalnego natężenia światła. Istotne jest również zachowanie podstawowych zasad higieny, a mianowicie mowa tutaj o regularnym praniu pościeli oraz kładzenie się w suchych włosach, ponieważ nadmierna wilgoć tworzy sprzyjające warunki do rozwoju grzybów i roztoczy.

Materac również ma znaczenie

Warto jednak pamiętać, że największy wpływ na polepszenie jakości snu ma przede wszystkim materac. Powinien on posiadać wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości, by każdej nocy wspierać efektywną regenerację całego organizmu. Najważniejsze, by zapewniał całej sylwetce optymalne podparcie - w tym celu producenci bardzo często stosują w swoich produktach 7 zróżnicowanych stref twardości, które umożliwiają dopasowanie się powierzchni do naturalnych krzywizn partii ciała. Nie bez znaczenia jest także optymalna wentylacja wewnątrz wkładu, która zapobiega gromadzeniu się kurzu i namnażaniu roztoczy, a tym samym ograniczając wystąpienie reakcji alergicznych. Istotny jest również rodzaj zastosowanego wewnątrz materaca wypełnienia, które nadaje produktowi indywidualnych cech - na rynku dostępne są modele piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe.

Kupując nowy materac do swojej sypialni, należy go także odpowiednio dopasować do swoich potrzeb. Bardzo ważna jest przede wszystkim twardość, która musi być dobrana do wagi użytkownika. Na rynku są jednak dostępne modele z opcją samodzielnej regulacji twardości - jest to możliwe poprzez przełożenie ruchomej pianki na drugą stronę lub też zastosowanie odpinanego topu. Takie rozwiązanie to spore udogodnienie, ponieważ przez wiele lat użytkowania produktu preferencje osoby śpiącej mogą ulec zmianie. Przed zakupem nowego modelu dobrze jest także dopasować jego rozmiar - tutaj kluczowym wyznacznikiem jest nie tylko wielkość posiadanej ramy łóżka, ale również osobiste preferencje. Zły wymiar może bezpośrednio oddziaływać na komfort snu, ograniczając swobodną zmianę pozycji w trakcie wypoczynku.

Na jaki zatem model warto się zdecydować? Na początek dobrze jest wziąć na celownik SleepMed Supreme, będący materacem bazującym na piance termoelastycznej oraz dwóch warstwach pianki wysokoelastycznej. Dzięki takiej budowie, produkt ten spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając im nie tylko komfort i wygodę, ale także szereg właściwości dobroczynnych dla zdrowia. Wart uwagi jest również materac hybrydowy SleepMed Hybrid Premium, łączący w sobie wyjątkowe cechy modeli piankowych i sprężynowych. Wyróżnia się przede wszystkim doskonałą elastycznością punktową, dlatego też będzie doskonałą opcją dla osób poszukujących równowagi pomiędzy optymalnym podparciem dla całej sylwetki a swobodą ruchu. Może być on stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym, ponieważ zapobiega powstawaniu oraz pobłęgianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzi dolegliwości bólowe, a także ułatwia swobodny przepływ krwi.

Dopasuj akcesoria sypialniane do swoich potrzeb!

Duży wpływ na jakość snu mają również artykuły sypialniane, które nie tylko zapewniają najwyższy poziom wygody, ale również ułatwiają utrzymanie optymalnego komfortu termicznego. Na początek warto przede wszystkim zainwestować w wysokiej jakości poduszkę do spania, która zapewni ułożenie głowy w optymalnej pozycji przez całą noc, a tym samym pozwoli na odprężenie szyjnego odcinka kręgosłupa. Na uwagę zasługuje między innymi ergonomiczny model SleepMed Comfort Pillow wykonany na bazie pianki termoelastycznej, dzięki czemu z łatwością dopasowuje się do naturalnych krzywizn. Dodatkowo, dzięki optymalnej wentylacji wewnątrz wkładu oraz dobremu odprowadzaniu wilgoci, produkt ten wykazuje właściwości antyalergiczne. Na komfort snu spory wpływ mają także inne elementy, jak chociażby miękka i otulająca kołdra czy przyjemne w dotyku prześcieradło. Dobrze jest jednak przed zakupem zapoznać się z indywidualnymi cechami produktów, dopasowując je do swoich własnych preferencji.

Istnieje wiele czynników mających wpływ na polepszenie jakości snu. Warto poznać je wszystkie i stosować się do podstawowych zasad, by na co dzień cieszyć się zdrowym i efektywnym wypoczynkiem, prowadzącym do dobrego samopoczucia.

Podobne artykuły

Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?
Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?
Sen na twardszym materacu jest zdrowszy? Sprawdzamy, czy to prawda, czy może mit
Sen na twardszym materacu jest zdrowszy? Sprawdzamy, czy to prawda, czy może mit
Materac z kokosem - dla kogo?
Materac z kokosem - dla kogo?
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materac z pianki termoelastycznej: Komfort i wsparcie dla zdrowego snu
Materac z pianki termoelastycznej: Komfort i wsparcie dla zdrowego snu
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Jaki materac wybrać przy problemach z bezsennością?
Jaki materac wybrać przy problemach z bezsennością?
Sennik: portfel w snach – znaczenie i interpretacja
Sennik: portfel w snach – znaczenie i interpretacja
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Sennik: Topiące się dziecko - jak zinterpretować ten sen?
Sennik: Topiące się dziecko - jak zinterpretować ten sen?