Zdrowy sen - co oznaczaNasz sen jest zdrowy wtedy, gdy nasz organizm ma szansę się podczas niego zregenerować. W największym uproszczeniu – wiemy, że sen jest zdrowy wtedy, gdy budzimy się wypoczęci, gotowi do działania. Lepszy sen to lepszy dzień – na pewno każdy z nas pamięta dni, kiedy przespaliśmy jedynie kilka godzin, a rano wracamy do pracy. Nie ma innej opcji – każdy z nas działa wtedy wolniej, mniej efektywnie, każdy ma obniżony nastrój. Zupełnie inaczej jest, gdy pozwolimy sobie na 7-8 godzin snu w swoim wygodnym łóżku – mamy wtedy energię do działania, łatwiej nam sprostać nowym wyzwaniom.

Świadomość zdrowego stylu życia i wszystkich kwestii, które się z nim wiążą rośnie. Coraz większą wagę przywiązujemy do tego co i kiedy jemy, do regularnej aktywności fizycznej. Uczymy się, jak redukować stres. Bardzo rzadko jednak w takich zestawieniach zdrowych nawyków, które powinniśmy wdrożyć w życie, znajdujemy także sen. Zwyczajnie łatwo o nim zapomnieć, bo wydaje się nam oczywistym elementem. Niestety tak nie jest, czego konsekwencją jest to, że coraz częściej zauważamy u siebie duże kłopoty ze snem.

Z pewnością każdy lekarz potwierdzi, że sen wspiera naszą odporność, wpływa na nastrój, a nawet poprawia wygląd naszej skóry. Także każdy fizjoterapeuta może nam opowiedzieć o tym, jak sen na odpowiednio dobranym materacu jest istotny, a nawet kluczowy do regeneracji mięśni oraz odpowiedniego wsparcia kręgosłupa w trakcie odpoczynku. Zdrowy sen to nie chwyt marketingowy! To sfera życia, o której często zapominamy, a która może w znacznym stopniu poprawić jego jakość. Zdrowy sen to również regeneracja naszego umysłu. Odpowiedni materac, odpowiednia poduszka i otoczenie, w którym zasypiamy pozwalają zregenerować nasz umysł i uspokoić stresujący tryb życia. Dobrze dobrana poduszka wycisza nas i pozwala wejść w głęboki relaksujący sen. Dobrze dopasowany materac za to jest kluczowym i podstawowym elementem, który zapewni nam zdrowy sen – dlatego właśnie od niego zacznijmy zmianę na lepsze życie.

Brak głosów
Proszę czekać...