Dlaczego SleepMed?

Czym właściwie jest dobry, zdrowy sen?

Czym właściwie jest dobry, zdrowy sen?

Czym właściwie jest dobry, zdrowy sen?Nasz sen jest zdrowy wtedy, gdy nasz organizm ma szansę się podczas niego zregenerować. W największym uproszczeniu – wiemy, że sen jest zdrowy wtedy, gdy budzimy się wypoczęci, gotowi do działania. Lepszy sen to lepszy dzień – na pewno każdy z nas pamięta dni, kiedy przespaliśmy jedynie kilka godzin, a rano wracamy do pracy. Nie ma innej opcji – każdy z nas działa wtedy wolniej, mniej efektywnie, każdy ma obniżony nastrój. Zupełnie inaczej jest, gdy pozwolimy sobie na 7-8 godzin snu w swoim wygodnym łóżku – mamy wtedy energię do działania, łatwiej nam sprostać nowym wyzwaniom.

Świadomość zdrowego stylu życia i wszystkich kwestii, które się z nim wiążą rośnie. Coraz większą wagę przywiązujemy do tego co i kiedy jemy, do regularnej aktywności fizycznej. Uczymy się, jak redukować stres. Bardzo rzadko jednak w takich zestawieniach zdrowych nawyków, które powinniśmy wdrożyć w życie, znajdujemy także sen. Zwyczajnie łatwo o nim zapomnieć, bo wydaje się nam oczywistym elementem. Niestety tak nie jest, czego konsekwencją jest to, że coraz częściej zauważamy u siebie duże kłopoty ze snem.

Z pewnością każdy lekarz potwierdzi, że sen wspiera naszą odporność, wpływa na nastrój, a nawet poprawia wygląd naszej skóry. Także każdy fizjoterapeuta może nam opowiedzieć o tym, jak sen na odpowiednio dobranym materacu jest istotny, a nawet kluczowy do regeneracji mięśni oraz odpowiedniego wsparcia kręgosłupa w trakcie odpoczynku. Zdrowy sen to nie chwyt marketingowy! To sfera życia, o której często zapominamy, a która może w znacznym stopniu poprawić jego jakość. Zdrowy sen to również regeneracja naszego umysłu. Odpowiedni materac, odpowiednia poduszka i otoczenie, w którym zasypiamy pozwalają zregenerować nasz umysł i uspokoić stresujący tryb życia. Dobrze dobrana poduszka wycisza nas i pozwala wejść w głęboki relaksujący sen. Dobrze dopasowany materac za to jest kluczowym i podstawowym elementem, który zapewni nam zdrowy sen – dlatego właśnie od niego zacznijmy zmianę na lepsze życie.

Zobacz inne porady