Dlaczego SleepMed?

Jaki jest najlepszy materac sprężynowy?

Jaki jest najlepszy materac sprężynowy?

Jaki jest najlepszy materac sprężynowy?Odpowiedź jest oczywiście podobna do tej na pytanie o najlepszy materac – nie ma najlepszego materaca sprężynowego, jest tylko model najlepiej dostosowany do potrzeb konkretnego odbiorcy. Zasadniczo materace sprężynowe dzielimy na trzy kategorie: materace bonellowe, kieszeniowe (Pocket) oraz Multipocketowe.

Materac bonellowy to taki, w którym pojedyncze sprężyny połączone są ze sobą spiralnym, elastycznym drutem, dzięki czemu ciężar leżącego na materacu rozłożony jest równomiernie na całej jego powierzchni. To klasyczne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują ekonomicznego rozwiązania, jednakże wysoko odpornego na eksploatację. Materace bonellowe sprawdzą się także u osób z większą wagą. Nie posiadają natomiast zróżnicowanych stref twardości czy optymalnej elastyczności punktowej, co jest istotne przy dłuższym użytkowaniu, jeśli chcemy zadbać o swój zdrowy sen.

Materace kieszeniowe to te modele, w których każda, pojedyncza sprężyna „opakowana” jest w osobną kieszonkę z materiału. Pojedyncza sprężyna odpowiada na nacisk ciała indywidualnie i dzięki temu idealnie dostosowuje się do jego kształtu. Rozwiązanie to sprawia, że mniej wyczuwalne są także ruchy drugiej osoby śpiącej na tym samym materacu. Najlepsze materace kieszeniowe posiadają 5 i 7 stref twardości o zróżnicowanej twardości, aby odpowiednio zagłębić części naszego ciała i zapewnić idealne podparcie.

Z kolei materace z systemem sprężyn Multipocket różnią się tym, że ich wkład składa się z znacznie mniejszych i znacznie gęściej rozłożonych sprężyn. Posiadają zatem znacznie więcej niezależnych punktów podparcia dla ciała oraz zapewniają doskonałą elastyczność punktową. Jeszcze dokładniej dopasowują się do naszego ułożenia na materacu, a mięśnie nie muszą wykonywać dodatkowej pracy, aby utrzymać ciało w wygodnej pozycji. Tak samo jak w przypadku materacy kieszeniowych, materace Multipocket posiadają 5 i 7 stref twardości o zróżnicowanej twardości, aby zapewnić najlepsze podparcie dla całego ciała. Przykładami takich modelów są SleepMed Hybrid Premium oraz SleepMed Hybrid Supreme.

Generalnie zasada jest taka, że im więcej sprężyn na m², tym więcej punktów podparcia. Nie oznacza to jednak, że modele z mniejszą gęstością sprężyn są gorsze – wszystko zależy od indywidualnych upodobań każdej osoby. Jeśli mamy większą wagę, to z pewnością warto zwracać uwagę na modele wyposażone w sprężyny o większej grubości drutu, z większą liczbą sprężyn na m², a co tym idzie o podwyższonym poziomie twardości i stabilniejszym wsparciu.

Także materace sprężynowe nadają się dla par – tu godne uwagi są szczególnie te z systemem Multipocket. Warto także pamiętać, że modele Multipocket będą odczuwalnie twardsze niż te kieszeniowe.

Zobacz inne porady