Dlaczego SleepMed?

Jakie czynniki są ważne w tworzeniu materacy?

Jakie czynniki są ważne w tworzeniu materacy?

Jakie czynniki są ważne w tworzeniu materacy?Podczas projektowania każdego materaca powinna być wzięta pod uwagę ergonomia, czyli to, w jaki sposób materac będzie odpowiadał na nasze indywidualne potrzeby – czy będzie odpowiednio wspierał kręgosłup i mięśnie, czy będzie wygodny. Dlatego tak ważna jest nie tylko selekcja przetestowanych i sprawdzonych surowców, ale również ich odpowiednie dobranie pod dany model materaca. Mikroklimat to kolejny czynnik, na który producenci powinni zwrócić uwagę. Poszukiwanie i tworzenie takich rozwiązań, które gwarantują najlepszą cyrkulację powietrza w materacu, pomaga zadbać o zdrowe środowisko naszego snu – to dzięki niej zapobiegamy namnażaniu pleśni, grzybów i złych bakterii. Starannie zaprojektowane pod tym kątem są np. materace z odpowiednio wyprofilowanym wkładem zapewniającym odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz produktu. Warto jednak pamiętać, że nie tylko sam wkład materaca o tym przesądza, ale także odpowiednio zaprojektowane pokrowce. Takie szczegóły jak jakość przędzy, która gwarantuje trwałość i atrakcyjny wygląd materaca, dodatkowe materiały „wentylacyjne” jak taśma 3D, również znacznie wpływają na zapewnienie odpowiedniej higieny sny.

Mikroklimat wiąże się także z myśleniem o jak najwyższym poziomie higieny – dzięki obiegowi powietrza i pokrowcom, które możemy prać, jesteśmy w stanie zachować niemal idealny jej poziom przez długie lata. Oczywiście ważne jest również zadbanie o wzornictwo każdego modelu. Chcemy, by nasz materac dobrze się prezentował, był starannie zaprojektowany – wzory tłoczeń i pikowań na pokrowcu również wzbogacają jego wygląd.

Wytrzymałość to kolejna kluczowa kwestia w tworzeniu każdego materaca. Warto poszukiwać materacy, które zostały dokładnie przetestowane, w efekcie czego producent gwarantuje nam na nie odpowiednią gwarancję wynoszącą nawet 15 lat. Musimy mieć pewność, że bez względu na to, jak śpimy, ile ważymy, ile czasu spędzamy w łóżku, materac będzie nam służył długie lata. Nie bójmy się również nowych technologii. Nowoczesne surowce, które odpowiednio wspierają nasz sen, dbają o jak najlepsze podparcie kręgosłupa i są w 100% bezpieczne dla naszego zdrowia. A to nie jedyne innowacje. Warto wrócić uwagę na samą konstrukcję materaca. Materace SleepMed to całkowicie nowoczesne podejście do konstruowania materacy. Zbudowane ze sprawdzonych surowców dają możliwość indywidualnego dopasowania materaca do swoich potrzeb! Sprawdź sam → www.sleepmed.pl.

Zobacz inne porady