Dlaczego SleepMed?

Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?

Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?

Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?Jak dobrze wiemy, udany nocny wypoczynek jest gwarancją produktywnego, a przede wszystkim miłego dnia. Nastolatkowie każdego dnia stają przed wieloma wyzwaniami: chodzą do szkoły, uczą się, ćwiczą, a do tego intensywnie rosną i rozwijają się. Ten czas w życiu mocno obciąża kręgosłup, dlatego warto zacząć o niego dbać jak najszybciej. W nocy plecy powinny znajdować się w możliwie jak najzdrowszej pozycji oraz regenerować się po trudnym dniu. Materac ma ogromny wpływ na wygodę i komfort snu, dlatego zdecydowanie jest jedną z pierwszych rzeczy, na którą powinno się zwracać uwagę na drodze do prawidłowej postawy i zdrowego kręgosłupa.

Materac dla nastolatka - jakie powinien mieć cechy?

Podczas urządzania pokoju nastolatka można napotkać bardzo wiele trudności na swojej drodze. Gusta dorastających pociech oraz ich rodziców często diametralnie się różnią, dlatego momentami trudno zdecydować się na jeden produkt. Same meble lub kolor ścian nie są tak istotne - najważniejsze, aby główny zainteresowany był zadowolony. Są jednak rzeczy, na które szczególnie należy zwracać uwagę, ponieważ mogą zapobiegać złemu samopoczuciu i przyczynić się do profilaktyki niektórych schorzeń. Mowa tutaj o materacu. Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które są kluczem do zdrowego snu dziecka. Materac dla nastolatka powinien przede wszystkim dopasowywać się do kształtu ciała i zapewniać wysoki poziom komfortu. Warto zwrócić uwagę również na to, czy wybrany materac jest odporny na stałe odkształcenia. Waga i wzrost nastolatka stale się zmieniają, dlatego bardzo miękki i plastyczny produkt nie będzie najlepszym wyborem, ponieważ będzie się sprawdzać tylko przez kilka miesięcy. Później, gdy rozłożenie ciężaru względem długości materaca nie będzie już takie samo, wyrób może stać się bardzo niewygodny. Przemyślany wybór produktu wysokiej jakości sprawi, że kręgosłup będzie miał zapewnione prawidłowe podparcie. Plecy młodego człowieka są każdego dnia narażone na problemy związane z intensywnym wzrostem i wieloma godzinami spędzonymi w pozycji siedzącej. Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest higiena - SleepMed Comfort Plus może znacznie ograniczyć rozwój wszelkich roztoczy na powierzchni łóżka, dlatego tak ważne jest, aby materac był łatwy do utrzymania w czystości.

Czy to, jaki materac dla nastolatka wybierzemy naprawdę jest tak ważne?

Mogłoby się wydawać, że nie warto inwestować w materac dla nastolatka, ponieważ dziecko stale rośnie i zmienia swoje preferencje. Co jeśli za rok lub dwa lata stwierdzi, że taki stopień twardości lub rozmiar materaca jest nieodpowiedni? Warto temu zapobiegać i wybrać produkt o większych wymiarach, najlepiej posiadający kilka SleepMed Comfort Plus. Produkt wysokiej jakości naprawdę może zdziałać cuda i znacznie poprawić samopoczucie. Nieprawidłowy materac może prowadzić do powstawania lub pogłębiania wad postawy. Nastolatkowie spędzają kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie w pozycji siedzącej - zarówno w szkole, jak i w domu. To oczywiście niemalże niemożliwe, aby ich postawa była przez cały ten czas w odpowiedniej pozycji, dlatego tak ważne jest, aby noc była czasem odpoczynku i regeneracji. Pogłębione wady postawy lub spędzanie wielu godzin nad książkami lub przed komputerem może prowadzić do bólu i dyskomfortu utrudniającego codzienne funkcjonowanie. Poza materacem warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka istotnych kwestii związanych z SleepMed Comfort Plus, jak na przykład dobór odpowiedniej poduszki lub codzienna profilaktyka. Kolejnym ryzykiem wiążącym się z nieodpowiednim materacem dla nastolatka jest spadek energii i koncentracji spowodowany nieodpowiednią długością i jakością snu. Poirytowanie i zmęczenie związane z nieudaną nocą dotyczy każdego, ale można temu zapobiegać między innymi dzięki odpowiednim wyrobom.

Najlepszy wybór dla dorastającej pociechy

Biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze cechy wspomniane w pierwszej części tekstu, przygotowaliśmy przegląd propozycji idealnych, spełniających wszystkie wymagania młodego użytkownika. Pierwszą z nich jest SleepMed Comfort Plus, który powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Został podzielony na siedem różnych stref twardości, dzięki czemu jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem i gwarantuje najlepsze dopasowanie materaca do budowy anatomicznej człowieka. Można go również odwracać - każda ze stron produktu charakteryzuje się innym stopniem twardości, dlatego bez obaw można dopasowywać ją do indywidualnych preferencji. Zastosowana technologia AirForce zapewnia doskonałą wentylację. Dzieje się tak za sprawą specjalnej metody nacinania pianki, która umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Takie rozwiązanie sprawia, że wyrób dobrze odprowadza wilgoć i uniemożliwia rozwój roztoczy i mikroorganizmów. SleepMed Supreme jest świetnym materacem dla nastolatka głównie ze względu na zastosowanie termoelastycznej pianki VitaRest, która reaguje na ciepło i dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa zapewniając niesamowity komfort. SleepMed Comfort Plus będzie idealnym wyborem dla osób, które dużo przemieszczają się podczas nocnego wypoczynku. Gruba warstwa pianki termoelastycznej VitaRest w towarzystwie 8,5-centymetrowej pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft zapewnia wspaniały balans pomiędzy wsparciem punktowym ciała a swobodną zmianą pozycji w czasie snu. Odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy dzięki specjalnemu designowi i perforacjom zastosowanym w pokrowcu, które dają odczuwalny efekt masażu. Materac SleepMed Premium, podobnie jak poprzednia propozycja, zapewnia doskonałą wentylację dzięki zastosowaniu technologii AirForce oraz posiada możliwość regulacji twardości. SleepMed Comfort Plus to propozycja posiadająca podobne właściwości do dwóch poprzednich, ale wyróżnia się odpinanym, 5-centymetrowym topem wykonanym z pianki Celsius-Waterlily reagującej na ciepło i ciężar ciała. Służy do regulacji twardości materaca, dzięki czemu każdy nastolatek powinien znaleźć tak zwany “złoty środek”. SleepMed Comfort Plus to najbardziej zaawansowany model z kolekcji Plus - poza wszystkimi wcześniej wspomnianymi cechami ma najgrubszy, 7-centymetrowy top, który gwarantuje odpoczynek na najwyższym poziomie. Wszystkie wyżej wspomniane materace mają pokrowiec wyposażony w zamek rozdzielczy, dzięki czemu łatwo i szybko można go zdjąć i prać w temperaturze nie wyższej niż 60°C. Zatem czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków? Oczywiście, że tak! Powyższe propozycje to tylko kilka przykładów, na które warto zwrócić uwagę, ale na naszej stronie internetowej znajduje się znacznie więcej propozycji.

Jaki materac dla nastolatka posłuży najdłużej?

Każdy pragnie, aby produkt wysokiej jakości spełniał swoje funkcje możliwie jak najdłużej. Materace SleepMed są objęte 15-letnią gwarancją ubezpieczającą użytkowników przed odkształceniami powierzchni oraz nieprawidłową pracą wyrobu. Regulacja twardości sprawia, że są to idealne materace dla nastolatka - poradzą sobie ze stale zmieniającym się wzrostem i wagą. Każdy z nich ma długość 200 cm, dzięki czemu nie trzeba się martwić o krótką żywotność materaca - na pewno starczy na kilka dobrych lat!

Wybór materaca dla nastolatka to wcale nie taka prosta sprawa. Dojrzewanie to etap, w którym waga i wzrost stale się zmienia, dlatego produkt musi się do tego dostosowywać. Nie należy zapominać o bardzo ważnych aspektach, jakimi są wygoda i higiena. Materac ma nie tylko dbać o kręgosłup, ale również pozytywnie wpływać na samopoczucie i ułatwiać zasypianie. Właśnie takie są materace SleepMed, nad którymi warto się pochylić podejmując tę niełatwą decyzję.

Podobne artykuły

Kiedy wymienić materac na nowy? Najczęstsze symptomy
Kiedy wymienić materac na nowy? Najczęstsze symptomy
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Jaki materac dla wymagających będzie idealny?
Jaki materac dla wymagających będzie idealny?
Materac piankowy i sprężynowy – czym się różnią?
Materac piankowy i sprężynowy – czym się różnią?
Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?
Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?
Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?
Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Czy styl życia i dieta mają wpływ na nasz sen?
Czy styl życia i dieta mają wpływ na nasz sen?
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?