Dlaczego SleepMed?

Jak wybrać materac dla nastolatka?

Jak wybrać materac dla nastolatka?

Jak wybrać materac dla nastolatka?Dobry materac to dobry sen – zwłaszcza gdy chodzi o zdrowy wypoczynek nastolatka. Podobno jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. A raczej jaki materac sobie wybierzesz, tak się wyśpisz! Dlaczego? Jak się okazuje, gra on główną rolę w naszym łóżku i warto poświęcić mu trochę uwagi. Dziś skupimy się na materacach dla nastolatków. A na co zwrócić uwagę, wybierając ten produkt? Oto praktyczny poradnik!

Materac dla nastolatka – dlaczego jest taki ważny?

Materac dla nastolatka odgrywa niezwykle ważną rolę w zapewnieniu zdrowego i komfortowego snu, który jest niezwykle istotny dla ogólnego dobrego samopoczucia, a także zachowania odpowiedniej kondycji pod kątem fizycznym oraz psychicznym. Niestety, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. A dlaczego? Intensywny wzrost, wysiłek fizyczny czy tak popularny obecnie, siedzący tryb życia mogą powodować u nastolatków bóle kręgosłupa. Można je łagodzić na wiele różnych sposobów, jednak jednym z bardziej skutecznych jest zainwestowanie w wysokiej jakości materac dla nastolatka – w końcu stanowi on dobry punkt wyjścia do zdrowego snu. Tak naprawdę, kiedy dzieci wyrastają ze swojego łóżeczka, to już wtedy warto pomyśleć o podłożu do spania, które będzie służył im przez następne kilkanaście lat. Nic dziwnego, w końcu:

Czym kierować się wybierając materac dla nastolatka?

Odpowiedni wybór materaca dla nastolatka jest w stanie zagwarantować zdrowy wypoczynek, dzięki któremu ciało zregeneruje się zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Jednak, aby było to możliwe, to warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Kwestia ta obejmuje przede wszystkim:

Materace SleepMed jako idealne rozwiązanie dla nastolatka!

Na rynku istnieje wiele różnych produktów do spania, które są przeznaczone dla nastolatków. Jednak wśród nich na szczególną uwagę zasługują materace SleepMed, które posiadają wyjątkowe właściwości oraz cechy. Dzięki nim nastolatek będzie w stanie wypocząć w komfortowych warunkach. A zatem, czym się wyróżniają?

Po pierwsze – pianka termoelastyczna

Jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup materaca z termooelastycznej pianki poliuretanowej. Jak sprawdza się w praktyce? Reaguje na ciężar i ciepło użytkownika, a przede wszystkim zapamiętuje jego kształt. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do ciała, podpiera je i odciąża w czasie snu. Ponadto pianka łagodzi bóle pleców oraz karku, a co więcej zapobiega tworzeniu się drugiego podbródka. Nastolatek potrzebuje więcej snu niż dorosły, więc pianka termoelastyczna pozwoli mu na wygodny sen. Warto zastanowić się nad materacami, których podstawę stanowią dwie warstwy pianki wysokoplastycznej VPPHR, jak to jest w produktach od SleepMed. W ten sposób obieg powietrza w materacu jest zachowany, a poza tym unikniemy rozwoju grzybów i roztoczy.

Po drugie – higiena i wygoda

Materace dla młodzieży muszą być dostosowane do szybkiego wzrostu nastolatka. Powinien być co najmniej 20 cm dłuższy od wzrostu nastolatka, żeby odpoczynek był jak najbardziej komfortowy. Ponadto należy zwrócić uwagę, czy jest wyposażony w dodatkowe pokrowce, dzięki którym łatwo będzie dbać o czystość. Idealną opcją w przypadku materacy SleepMed będzie pokrowiec Probiotex, którego dzianina została nasączona apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków. Oprócz pokrowca ważnym elementem jest to, z jakiego materiału zrobiony jest materac. Doskonale sprawdzają się modele wyposażone w technologię Airforce. Co to oznacza? Pianka nacinana jest w tzw. kratkę wentylacyjną, dzięki czemu w materacu zachowany jest maksymalny obieg powietrza. To rozwiązanie sprawdza się świetnie w przypadku pianki FlexiFoam i wysokoelastycznej pianki VPPHR. W końcu wygoda nastolatka to podstawa.

Po trzecie – idealna twardość

Najtrudniejszym aspektem zakupu odpowiedniego materaca dla nastolatka jest jego wybór pod kątem twardości. To subiektywne dla każdego odczucie uwzględnia zarówno indywidualne preferencje użytkownika, jak i wagę. Najczęściej można spotkać się z oznaczeniami:

Warto zauważyć, że nastolatkowie gwałtownie rosną, co wiąże się ze zmiana wagi i wzrostu. Oznacza to, że materac, który był dobry rok temu, teraz może już nie spełniać swojej funkcji. Na szczęście SleepMed rozwiązał ten problem i stworzył produkty, które posiadają 4 lub 6 różnych twardości! Odpowiada za to ruchomą warstwę pianki Visco, którą można dopasować do aktualnych potrzeb nastolatka.

Materac dla nastolatków powinno się dopasować tak, aby wspierał jego rozwój, a także dbał o prawidłową pozycję w czasie snu. Termoelastyczna pianka sprawdza się w tym przypadku doskonale, więc warto przemyśleć zakup materaca, który jest w nią wyposażony.

Podobne artykuły

Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Jaki materac wybrać? Praktyczne porady wyboru materaców do spania
Jaki materac wybrać? Praktyczne porady wyboru materaców do spania
Wysokość materaca – na co zwrócić uwagę?
Wysokość materaca – na co zwrócić uwagę?
Materac piankowy czy sprężynowy?
Materac piankowy czy sprężynowy?
Prawidłowa pielęgnacja materaca do spania
Prawidłowa pielęgnacja materaca do spania
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Pozycja snu a wybór materaca
Pozycja snu a wybór materaca
To już czas na nowy materac!
To już czas na nowy materac!
Sen na plecach – czy daje efektywny wypoczynek?
Sen na plecach – czy daje efektywny wypoczynek?
Ekologia w sypialni, Natura w łóżku, czyli materace naturalne SleepMed!
Ekologia w sypialni, Natura w łóżku, czyli materace naturalne SleepMed!