Dlaczego SleepMed?

Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?

Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?

Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?Gdy przyroda zaczyna budzić się do życia to doskonały czas na zmiany oraz powiew świeżości, który powinien zagościć w całym domu! Kluczowe znaczenie mają wiosenne porządki w sypialni, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy większość czasu. Od czego zacząć oraz o jakich czynnościach nie można zapomnieć? Czy warto wprowadzić nieco nowości? Zapraszamy do lektury!

Czy wiosenne porządki w sypialni są konieczne?

Wiele osób zapewne jest zdania, że regularnie sprzątając w sypialni, nie muszą wykonywać generalnych porządków wiosną. Niestety może być to błędne przekonanie, ponieważ nie codziennie pierze się zasłony, myje okna czy odkurza materac, dlatego też początek nowej pory roku jest doskonałym momentem, by wprowadzić do tego pomieszczenia nieco świeżości. Wszystkie czynności, o których za moment opowiemy nieco więcej, umożliwiają dokładne usunięcie kurzu oraz pozbycie się różnego rodzaju drobnoustrojów, które w zbyt dużej ilości mogą powodować alergie czy problemy skórne. Po drugie, czysta i pachnąca przestrzeń do wypoczynku zdecydowanie podniesie poziom relaksu. Oczywiście na początek dobrze jest wykonać generalne wietrzenie całej sypialni, by wpuścić jak najwięcej świeżego powietrza. Kolejnym etapem jest uporządkowanie wszystkich dodatków, mogących rozpraszać naszą uwagę podczas zasypiania. W związku z tym jeśli przez zimę nazbierało się zbyt wiele elementów, na które nie mamy już miejsca, warto zatem zainwestować w dodatkową komodę lub zrobić przegląd szafy, by znaleźć nieco dodatkowej przestrzeni. Jest to też dobry moment na przejrzenie zawartości szafek nocnych i ich uporządkowanie.

O czym należy pamiętać?

Lista wiosennych porządków w sypialni na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo długa, jednak jeśli odpowiednio zaplanujemy wszystkie czynności i rozłożymy je w czasie to nie powinny one wymagać zbyt wiele wysiłku. Warto zatem podzielić je na etapy, aby nie oddziaływały na jakość nocnego wypoczynku. Przede wszystkim dobrze jest skupić się na:

Wiosna to doskonały czas na zmiany!

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, dlatego też warto wprowadzić nieco zmian do swojej aranżacji w sypialni. Dobrym pomysłem będzie przede wszystkim przemeblowanie, które pozwoli wprowadzić do wnętrza nieco inny przepływ energii, co z kolei wpłynie na lepszą jakość snu. Można także pokusić się o zmianę stylu aranżacji, dokładając kilka kontrastowych dodatków. Dobrze sprawdzi się duży, wygodny fotel idealny do wieczornego czytania książek czy stojąca lampa, rozpraszająca ciepłe światło po całym pomieszczeniu. Warto pokusić się również o zmianę kolorystyki ścian, dołożenie kilku ozdobnych poduszek czy tekstyliów o nietypowej strukturze.

Przegląd stanu technicznego materaca

Podczas wykonywania wiosennych porządków dobrze także sprawdzić stan materaca, ponieważ użytkowanie zużytego lub odkształconego może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Przede wszystkim nierówna powierzchnia nie będzie stanowiła solidnego podparcia dla całej sylwetki, co przyczyni się nie tylko do nadmiernego napięcia mięśni, ale także do bólów kręgosłupa czy nawet powstawania lub pogłębiania się wad postawy. Poprzez nadmierny nacisk na poszczególne partie ciała utrudniony zostanie także swobodny przepływ krwi, co z kolei prowadzi do niedotlenienia tkanek czy drętwienia kończyn. Zużyty materac to też doskonałe środowisko dla szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak roztocza, bakterie, pleśń i grzyby. Może to przyczynić się do pojawienia się alergii, problemów skórnych czy utrudnionego oddychania.

Przyjmuje się zasadę, że materac powinno się wymieniać co 7 lat lub częściej - gdy zauważymy trwałe odkształcenia powierzchni, poważne plamy czy duże dziury powodujące wydostawanie się wypełnienia na zewnątrz. W związku z tym najlepiej od razu zainwestować w nowy model, jednak jak wybrać ten odpowiedni? Należy zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, ale także wymiary, stopień twardości czy rodzaj zastosowanego we wnętrzu wypełnienia, z którego wynikają indywidualne właściwości produktu. Każdy z tych parametrów powinien być dopasowany do potrzeb oraz preferencji użytkownika - najlepszym kryterium jest dobór rozmiaru oraz twardości do budowy ciała oraz wagi osoby śpiącej.

Na szczególną uwagę zasługuje między innymi SleepMed Premium Plus, który w całości został zbudowany z innowacyjnych pianek oraz odpianego topu, który może służyć do regulacji stopnia twardości powierzchni lub też jest opcja użytkowania go oddzielnie. Model ten zapewnia doskonałe podparcie dla całej sylwetki użytkownika, umożliwiając tym samym efektywną regenerację w trakcie wypoczynku. Co więcej, posiada on właściwości antyalergiczne, a także może być stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym, dlatego też spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Na celownik warto wziąć również materac hybrydowy SleepMed Hybrid Supreme, łączący w sobie najlepsze cechy modeli piankowych oraz sprężynowych. Jego podstawową zaletą jest fakt, że jest on bardzo trwały oraz odporny na odkształcenia, a także posiada 15-letnią gwarancję, dzięki czemu może być użytkowany przez bardzo długi czas bez obaw o utratę pierwotnych właściwości.

Jak widać, wiosenne porządki w sypialni wcale nie muszą być przykrym obowiązkiem. Podczas sprzątania warto wprowadzić kilka zmian do pomieszczenia, by wprowadzić nieco świeżego klimatu oraz nie można zapomnieć również o sprawdzeniu stanu materaca, ponieważ spanie na zużytym modelu może mieć wiele przykrych konsekwencji.

_________________________________

Przeczytaj: Jak dbać o pokrowiec na materac?
Sprawdź też: Sposoby przedłużające żywotność materaca
Dowiedz się więcej: Jak prać poduszki z różnymi wypełnieniami?

Podobne artykuły

Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?
Jaki materac dla alergika?
Jaki materac dla alergika?
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Jak dbać o pokrowiec na materac?
Jak dbać o pokrowiec na materac?
Wymiary materacy, czyli jak dobrać rozmiar materaca w zależności od wzrostu i wagi?
Wymiary materacy, czyli jak dobrać rozmiar materaca w zależności od wzrostu i wagi?