Dlaczego SleepMed?

Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?

Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?

Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?Szukając idealnego materaca do spania chcemy, aby zapewniał nam wysoki komfort i wygodę użytkowania. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele ofert funkcjonalnych modeli, które wykorzystują innowacyjne technologie i oryginalne rozwiązania, aby w pełni wspomagać zdrowy i wartościowy sen. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej piance termoelastycznej VISCO, która wykorzystywana jest do najlepszych modeli materacy piankowych. Zapraszamy do lektury!

Czym jest pianka VISCO?

Pianka typu VISCO to najnowsze rozwiązanie, które sprawia, że materiał, z którego jest wykonana dostosowuje swój kształt do krzywizn ciała użytkownika pod wpływem jego temperatury. W wyróżniających się na rynku materacach SleepMed można znaleźć dwa rodzaje tej pianki: VitaRest® oraz Celsius-Waterlily®, które są niezwykle funkcjonalne. Ta pierwsza to reagujący na temperaturę materiał z pianki poliuretanowej, który ponadto “zapamiętuje” kształt sylwetki osoby leżącej na nim, aby zapewnić jeszcze większą wygodę. Dodatkowo dopasowuje się do ciała dając uczucie przyjemnego otulenia, jednak bez ryzyka zapadania się. Zapewnia także odpowiedni poziom podparcia i komfortu użytkowania bez zbędnego uciskania tak jak pianka Celsius-Waterlily®, która zmniejsza nacisk na partie ciała, dostosowując się do ich kształtów. Oba materiały cechują się wysoką wentylacją, dzięki czemu nie gromadzi się w nich kurz i wilgoć oraz zapobiega to rozwojowi drobnoustrojów mogących potęgować symptomy alergii lub astmy. Pianki te wyprofilowane zostały w przemyślany siedmiostrefowy fizjosystem, który podtrzymuje każdą partię ciała. Dodatkowo są to materiały w całości ekologiczne i podlegają całkowitemu recyklingowi.

Czym charakteryzują się pianki VISCO?

Pianki typu VISCO posiadają szereg unikatowych właściwości. Przede wszystkim jak już było wspomniane ich główną cechą jest dopasowanie się do użytkownika poprzez reagowanie na temperaturę. Ponadto łagodzą bóle karku, pleców i pozytywnie oddziałują na układ nerwowy poprzez wspomaganie prawidłowego ułożenia ciała podczas snu. Są to podłoża rekomendowane przez lekarzy ze względu na ich przeciwodleżynowe i ortopedyczne właściwości. Dodatkowo zwiększają dotlenienie tkanek poprzez wspomaganie krążenia i niewywieranie zbędnych nacisków na naczynia krwionośne, a ich wysoki poziom wentylacji niweluje rozwój roztoczy i drobnoustrojów, co docenią alergicy, a także osoby, które nie lubią przegrzewania się w czasie snu. Pianki VISCO w materacach są gwarancją wysokiej jakości wypoczynku, a także - co najważniejsze - wspomagają osiąganie zdrowego i wartościowego snu podczas każdej nocy. Pianka ta zachowuje wysoki poziom higieny oraz pozostaje bezwonna nawet po długim nocnym użytkowaniu, a co jest jeszcze bardzo istotne - materiał VISCO jest odporny na eksploatację, dzięki czemu materac piankowy może nam służyć nawet kilkanaście lat.

Najlepsze modele z pianką VISCO

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wybór idealnego materaca to bardzo ważna kwestia. Przede wszystkim istotne jest dobranie modelu do wagi użytkownika, tak aby ciało nadmiernie się nie zapadało oraz nie wyginało w tak zwany pałąk, jednak warto również zwrócić uwagę na to, czy dobrze czujemy się leżąc na piance termoelastycznej. Jeżeli tak, to zachęcamy do wybrania jednego z najlepszych modeli, w którym zastosowano właśnie ten rodzaj wypełnienia. Pierwszą propozycją jest model SleepMed Comfort Plus - wykorzystujący piankę VitaRest®, a poprzez zastosowanie odpinanego topu można dopasowywać twardość tego podłoża do własnych, zmieniających się w czasie, preferencji. Z kolei materac SleepMed Premium Plus z pianką Celsius-Waterlily® wspiera ciało uwzględniając jego anatomię i również posiada możliwość dopasowania twardości aż na 6 poziomach. Ten sam rodzaj pianki zastosowano także w modelu Sleepmed Supreme Plus, który ponadto cechuje się właściwościami ortopedycznymi. Wszystkie wymienione wyżej modele objęte są wieloletnią gwarancją, posiadają prestiżowe certyfikaty jakości oraz mają dołączone funkcjonalne pokrowce, które podwyższają poziom użytkowania oraz ułatwiają zachowanie czystości. Wystarczy tylko je odpiąć, zdjąć z wkładu i wyprać w odpowiednich temperaturach, aby pozbyć się nie tylko niechcianych plam, ale również roztoczy. Materace te docenią wszyscy, którzy dbają o wysoki komfort wypoczynku, a także osoby cierpiące na alergie, bóle pleców i karku oraz ci, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Pianka termoelastyczna VISCO zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy są zadowoleni z wyboru takiego właśnie funkcjonalnego podłoża do spania.

Wokół materacy piankowych, które wykorzystują piankę termoelastyczną narosło wiele mitów, jednak warto samemu przekonać się, że nie są one prawdziwe. Wybór nowego podłoża do spania może sprawić nieco problemu, dlatego dobrym pomysłem jest zwrócenie się o poradę do eksperta. Namiary na niego znajdziemy na stronie internetowej, gdzie dostępny jest także aktywny czat. Doradca odpowie także na nasze wszystkie pytania dotyczące pianek termoelastycznych VISCO.

Materace SleepMed polecane przez zdrowykregoslup.pl

Podobne artykuły

Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?
Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Ranking materacy, które spełnią oczekiwania i zapewnią zdrowy sen
Ranking materacy, które spełnią oczekiwania i zapewnią zdrowy sen
Jak dbać o pokrowiec na materac?
Jak dbać o pokrowiec na materac?
Jak prać poduszki z różnymi wypełnieniami?
Jak prać poduszki z różnymi wypełnieniami?
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?
Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?
Sposoby przedłużające żywotność materaca
Sposoby przedłużające żywotność materaca
Jaki wpływ na komfortowy sen ma dobrze dobrana poduszka?
Jaki wpływ na komfortowy sen ma dobrze dobrana poduszka?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?