Dlaczego SleepMed?

Materac piankowy – jak o niego dbać, by długo służył?

Materac piankowy – jak o niego dbać, by długo służył?

Materac piankowy – jak o niego dbać, by długo służył?Materace piankowe, głównie ze względu na swą uniwersalność, są jednymi z najczęściej wybieranych podłoży na rynku. Mogą być stosowane przez praktycznie wszystkich, a to wszystko dzięki różnorodności ich właściwości. Jak jednak dbać o tego typu modele, aby służyły nam przez wiele lat?

Rodzaje pianek w materacach

Materace piankowe dostępne na rynku możemy rozróżnić głównie ze względu na rodzaj zastosowanej w ich wnętrzu pianki. To właśnie od wypełnienia zależą indywidualne właściwości każdego modelu, dzięki czemu jesteśmy w stanie z łatwością dopasować go do swoich potrzeb oraz oczekiwań. W związku w podstawowym podziale wyróżniamy piankę::

Właściwości materacy piankowych

Modele tego typu są coraz chętniej wybierane głównie ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Wyróżniają się przede wszystkim innowacyjną budową i wysokiej jakości komponentami, które są trwałe i odporne na odkształcenia, dlatego odpowiednio pielęgnowane mogą służyć przez wiele lat. Dodatkowo charakteryzują się wysokim stopniem elastyczności, dzięki czemu doskonale dopasowują się do sylwetki użytkownika, umożliwiając tym samym efektywną regenerację wszystkich mięśni. Ponadto, doskonała wentylacja wewnątrz wkładu zapobiega gromadzeniu się kurzu i namnażaniu roztoczy, przez co podłoża tego typu nie wywołują reakcji alergicznych.

Dla kogo są polecane materace piankowe?

Ze względu na swoje liczne, dobroczynne dla zdrowia właściwości, materace piankowe mogą być stosowane przez praktycznie wszystkich. Mimo to polecane są przede wszystkim osobom potrzebującym dobrego i równomiernego podparcia dla całej sylwetki ze względu na schorzenia kręgosłupa czy też proces rehabilitacji. Modele piankowe to także dobra opcja dla osób starszych oraz sportowców, ponieważ podłoża tego typu ułatwiają regenerację całego organizmu podczas snu. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w materacach piankowych będą również bezpiecznym rozwiązaniem dla najmłodszych, bowiem mogą być one stosowane już od pierwszych dni życia. Ponadto, polecane są także dla alergików ze względu na bardzo dobrą wentylację wewnątrz wkładu, która zapobiega powstawaniu grzybów i bakterii.

Materac piankowy - jak o niego dbać?

Aby materac mógł nam służyć przez wiele lat, należy odpowiednio o niego dbać. Przede wszystkim należy zapewnić mu przepływ powietrza - po przebudzeniu nie powinno się od razu ścielić łóżka, aby pokrowiec oraz powierzchnia materaca mogły odparować. Dodatkowo, raz na jakiś czas powinno się go odkurzyć, aby z powierzchni zebrać martwy naskórek i roztocza. Ponadto, aby uniknąć odkształceń i przedłużyć żywotność materaca, należy go regularnie obracać - jeśli posiadamy model nieodwracalny, to wystarczy zmiana położenia o 180 stopni. Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest pranie pokrowca - najważniejsze, by stosować się do zaleceń producenta zawartych na metce, ponieważ nieprzestrzeganie wytycznych może skutkować zniszczeniem lub skurczeniem się materiału. Często również w wyniku nieszczęśliwych wypadków na powierzchni materaca pojawiają się plamy z soku, wina czy też jedzenia, które należy usunąć. W tym celu warto zastosować mieszankę z sody oczyszczonej i specjalnego mydełka lub wykorzystać dedykowane do tego typu czynności detergenty. Z kolei jeśli na powierzchni materaca wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach, wystarczy rozrzucić cienką warstwę sody oczyszczonej, pozostawić na kilka godzin, po czym odkurzyć. Chcąc maksymalnie wydłużyć żywotność podłoża, a także zachować jak najwyższy poziom higieny, warto zastosować specjalny ochraniacz.

Jaki materac piankowy wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli piankowych, które posiadają najróżniejsze właściwości. Dobierając konkretne podłoże do swoich potrzeb, warto mieć na uwadze kilka podstawowych aspektów. Przede wszystkim bardzo ważne jest dopasowanie twardości materaca do wagi użytkownika, dzięki czemu powierzchnia będzie zapewniała optymalne podparcie dla całej sylwetki, pozwalając na zdrowy oraz efektywny sen. Nie bez znaczenia jest również rozmiar - dla osób śpiących w pojedynkę polecane są modele 80-120x200 cm, natomiast w przypadku par najlepiej sprawdzą się te o wymiarach 140-180x200 cm. Jednak na jaki konkretnie model warto się zdecydować?

Materacem, któremu warto się przyjrzeć, jest SleepMed Premium, który dedykowany jest osobom często zmieniającym pozycję, jednakże oczekującym optymalnego podparcia sylwetki przez całą noc. Został on zbudowany na bazie wysokiej jakości pianki termoelastycznej VitaRest® oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft, co nadaje mu właściwości przeciwodleżynowych i ortopedycznych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu higieny. Za optymalną wentylację wewnątrz wkładu odpowiada technologia Airforce, będąca wielostrefową metodą nacinania pianki, umożliwiając maksymalny obieg powietrza.

Kolejnym modelem, który zasługuje na szczególną uwagę jest innowacyjny SleepMed Supreme Plus, który gwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie, głównie ze względu na możliwość regulacji twardości dzięki zastosowaniu odpinanego topu. Dodatkowo model ten posiada status wyrobu medycznego, a także właściwości przeciwodleżynowe, co będzie doskonałą opcją dla osób spędzających dużo czasu w łóżku. Co więcej, może być on użytkowany również przez osoby starsze czy też sportowców, ponieważ wysokiej jakości podłoże piankowe zapewnia doskonałe podparcie dla każdej partii ciała.

Jak widać, materac piankowy będzie dobrą opcją praktycznie dla każdego. Podczas wyboru modelu do swojej sypialni warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego wypełnienia, dzięki czemu łatwiej będzie nam dopasować podłoże do swoich potrzeb. Decydując się na zakup, koniecznie weź pod uwagę materace SleepMed, które wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale również dobroczynnymi dla zdrowia właściwościami!

Podobne artykuły

Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Jak odpowiednio dobrać materac do wagi?
Jak odpowiednio dobrać materac do wagi?
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Prawidłowa wentylacja materaca
Prawidłowa wentylacja materaca
Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?
Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?
Jaki materac dla seniora wybrać?
Jaki materac dla seniora wybrać?