Dlaczego SleepMed?

Jaki materac jest najlepszy?

Jaki materac jest najlepszy?

Jaki materac jest najlepszy?Zanim odpowiemy na to pytanie, warto najpierw zdefiniować pojęcie „najlepszy materac” – dzięki temu będzie jasne, czym należy kierować się podczas jego poszukiwań. Wiemy już, że nie ma modelu idealnego dla każdego – najlepszy będzie ten, który dzięki posiadanym właściwościom dopasuje się do potrzeb konkretnego użytkownika. Oczywiście podstawowym kryterium wyboru jest indywidualne testowanie materaców w salonie, ułożenie się na każdym w pozycji, w której zasypiamy i budzimy się. Wiedząc jednak, kto będzie użytkownikiem nowego materaca, można skupić się na kilku konkretnych cechach, co jednocześnie zawęzi i uprości nam wybór idealnego modelu.

1. Materac dla pary

Przede wszystkim im więcej elastycznych punktów lub sprężyn na m² tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ wtedy każdy najmniejszy punkt odpowiada za indywidualny nacisk najmniejszej części ciała. Dzięki temu osoba, która leży obok nas nie czuje naszych ruchów na materacu i śpi spokojnie, a nasz kręgosłup i mięśnie są odpowiednio wsparte. Warto w takim wypadku zastanowić się nad materacami z systemem sprężyn Multipocket – to tam znajdziemy największe zagęszczenie małych sprężynek. Podobnie jest w przypadku materacy termoelastycznych – pianka, z których zostały stworzone, reaguje na temperaturę ciała i poddaje się naciskowi tylko w miejscu bezpośredniego styku.

Można też oczywiście pokusić się o kupno dwóch oddzielnych materacy. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne np. w krajach skandynawskich. W portfolio marki SleepMed znajdziemy inspirowane takim myśleniem materace, które posiadają nawet 4 różne twardości w jednym modelu. Dzięki temu pary mogą zdecydować się na dwa oddzielne, te same materace o tej samej wysokości i w tym samym pokrowcu tak, by nie musieć tworzyć na powierzchni łóżka niekomfortowych przerw w miejscu łączenia. Twardość każdego z nich możemy dopasować do indywidualnych potrzeb.

Ważna rada dla tych par, które znacznie różnią się od siebie wagowo lub wzrostem – w takich wypadkach również rekomendujemy modele z rozwiązaniem Multipocket lub pianką Visco. Dobrym przykładem jest np. materac SleepMed Supreme lub SleepMed Hybrid Premium. Tutaj również warto podkreślić jak ważni są ludzie, którzy wkładają dużo serca i pasji do tworzenia takich materacy. Bez ludzkiej wrażliwości i innowacyjności nie byłoby możliwości stworzenia produktów dla tak szerokiego grona użytkowników.

2. Materac dla seniora

W takich wypadkach rekomendujemy twardsze materace stworzone z tzw. „odbojnych” (szybko powracających do stanu pierwotnego) materiałów. Warto w takiej sytuacji zastanowić się nad modelami dodatkowo utwardzonymi i usztywnionymi tak, aby jeszcze intensywniej stabilizowały poszczególne części kręgosłupa. Kolekcja materacy SleepMed została zaprojektowana tak, by przeciwdziałać bólom kręgosłupa, zapobiegać wadom postawy, a także, np. w przypadkach choroby, działać przeciwodleżynowo. Często zwraca się również uwagę na to, że materace dla seniorów nie powinny mieć w sobie pianki termoelastycznej z tego względu, że jest właśnie mniej odbojna i nie jest tak sprężysta, w związku z czym osobom starszym może być po prostu trudniej z niej wstać. Ale z drugiej strony pianka Visco ma właściwości przeciwodleżynowe, dlatego dobrze skonstruowany materac z pianki Visco, który jest dodatkowo wyposażony w warstwę bazową – sprężystą, zapewniającą całkowitą stabilizację ciała – jest również bardzo dobrym rozwiązanie dla seniorów. Przykładem takiego produktu jest materac SleepMed Comfort z kolekcji medycznej. Warstwa pianki termoelastycznej reguluje punkty nacisku, a baza odpowiednio wpiera nasz kręgosłup i nie pozwala na to, aby ciało za bardzo zagłębiło się w materac.

3. Materac dla dzieci i młodzieży

Dzieciom i młodzieży rekomendujemy modele z wyraźnie zaznaczonymi strefami twardości. Każda z nich odpowiada potrzebom innej części ciała i kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w okresie intensywnego rozwoju. Proponujemy też materace, które „rosną” wraz z dzieckiem, czyli takie, które posiadają np. dwie strony z odmiennymi poziomami twardości. Gdy dziecko rośnie i staje się odrobinę cięższe, po prostu przekładamy materac na drugą, nieco twardszą stronę. Nie ograniczajmy się jednak z wyborem jedynie do modeli dziecięcych czy młodzieżowych. Zapytajmy swoje dziecko o zdanie – czasami najwygodniejsze dla nastolatka okazują się właśnie „dorosłe” modele. Wybierając materac dla dziecka warto także zwrócić uwagę na odporność pokrowca na uszkodzenia, zabrudzenia (np. kredkami czy farbkami), namoczenia. Wkład powinien być tak skonstruowany, aby szybko powracał do swojego pierwotnego ułożenia – to ułatwi maluchom wstawanie z łóżka… a także pozwoli na najlepszą zabawę na świecie, czyli skakanie po materacu! 😉 Pokrowce materaców dla dzieci i młodzieży często urozmaica się modnymi wzorami czy tłoczeniami – to zachęca do tego, by wypróbować, który model jest dla dziecka najwygodniejszy, a także mobilizuje do codziennego ścielenia łóżka. Zwracajmy też uwagę na antyalergiczność, przewiewność i łatwość zdejmowania pokrowca tak, by można go było często prać. Młodość to przede wszystkim szaleństwo, dlatego poszukujmy mocnego, sprężystegi i solidnego materaca, który jest gotowy na mocne eksploatowanie.

4. Dla osób z podwyższoną wagą

Tutaj liczy się solidne wsparcie! W materacach piankowych warto zwrócić uwagę na modele stworzone z surowców o wysokiej gęstości. Są odrobinę twardsze oraz odpowiednio wspierają kręgosłup i mięśnie. Godne polecenia są modele z odpowiednio twardą sprężyną lub te materace, które zostały dodatkowo utwardzone sztywnymi surowcami, np. naturalnymi matami kokosowymi czy włóknem z Agawy – Sizal. W wypadku większej masy użytkownika proponujemy także materace sprężynowe z komfortową pianką wysokoelastyczną o większej gęstości. Ciekawym rozwiązaniem są także materace, w ramach których możemy wybrać odpowiedni dla siebie poziom twardości, a nawet zdecydować się na osobny zakup maty kokosowej, która dodatkowo podwyższy twardość (takie rozwiązania dostępne są w kolekcjach SleepMed). Materace hybrydowe to również dobre propozycje dla otyłych ze względu na dobrane wysokiej jakości komponenty.

5. Materac dla singli

W tej kategorii obowiązuje absolutna dowolność! Materac wybieramy pod kątem własnej wagi, wzrostu, indywidualnych potrzeb i poczucia komfortu. Jedynym kryterium, na które trzeba zwrócić uwagę jest rozmiar – tak, aby materac nie był za krótki, za wąski czy za niski. Musimy czuć się na nim komfortowo. Nikt z nas chyba nie chce, aby nasze nogi nieestetycznie zwisały z materaca 😉

6. Materace dla wysokich osób (powyżej 1,9 m)

Większy wzrost to też większa waga, dlatego tu proponujemy modele z rozwiązaniem Multipocket i Pocket lub te z dodatkiem pianki Visco o podwyższonej twardości jak materac SleepMed Comfort z matą kokosową. Część produktów jest dostępna w rozmiarach nietypowych nawet do 2,2m długości, warto więc o to podpytać producentów.

7. Materace dla niskich osób (do 1,6 m)

Materac, który dla wyższej osoby wydaje się zdecydowanie zbyt miękki, dla niższej może okazać się idealnym rozwiązaniem. To dlatego niższym odbiorcom proponujemy modele z grubszą warstwą pianki Visco lub te stworzone niemal w całości z tego surowca.

Zobacz inne porady