Dlaczego SleepMed?

W jakim stylu urządzić sypialnię?

W jakim stylu urządzić sypialnię?

W jakim stylu urządzić sypialnię?W każdym domu znajduje się miejsce przeznaczone na relaks i wypoczynek. Jest to sypialnia, stanowiąca dla większości z nas oazę spokoju, a także miejsce, w którym na chwilę możemy zapomnieć o obowiązkach czy zmartwieniach. Warto zatem urządzić ją w ciekawym stylu - pytanie tylko jakim. W dzisiejszych czasach szukamy pomysłu na aranżację sypialni, z uwagi na co powstało kilka przodujących stylów. Na co zatem zwrócić uwagę i jak zadbać o to, aby sypialnia nie tylko dobrze wyglądała, ale również zapewniała nam zdrowy sen?

Wystrój wnętrza - w jakim stylu?

Styl, w jakim urządzona zostanie nasza sypialnia może mieć ogromny wpływ na jakość, a nawet efektywność wypoczynku. Warto zatem zastanowić się, w jaki sposób stworzyć spójną całość, która bazuje przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu kolorów, mebli oraz dodatków. Istnieje kilka gotowych aranżacji, czyli stylów, których schematy oraz dominujące elementy możemy wykorzystać w swojej sypialni. Jednym z nich jest bazujący na naturalnych materiałach i kolorach styl skandynawski, który cechuje się przede wszystkim uniwersalizmem. Jego prostota oraz funkcjonalność sprawia, że wnętrze jest nie tylko praktyczne, jak i gustowne. Dominuje tutaj biel oraz wykorzystane na różny sposób drewno jak, np. drewniane łóżko do sypialni. Równie często wybiera się styl glamour, który kojarzy się z blaskiem i przepychem. Wyróżnić tutaj można ozdobne dodatki podkreślającymi wyjątkowo elegancji charakter wnętrza. Dominuje tutaj czerń i biel, najczęściej z dodatkami srebra i złota. Każdy styl ma wyróżniające go cechy, podobnie jest w przypadku łączącego w sobie zarówno elastyczność, jak i przytulność stylu klasycznego. W tym przypadku używa się tapet, zasłon czy miękkich w dotyku tekstyliów. Jednak na tle innych wyróżnia go fakt, że nigdy nie wychodzi z mody, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem. Stosuje się tutaj szeroką gamę kolorystyczną, która stawia na jeden akcent oraz drewno. Gotowe lub stworzone przez kogoś aranżacje są ciekawą alternatywą dla osób, które chcą urządzić to pomieszczenie w konkretny sposób. Jednak nie oznacza to, że nie możemy dać się ponieść fantazji i samemu stworzyć wymarzone wnętrze! Wystarczy tylko wiedzieć, czym się kierować.

Od czego zależy aranżacja sypialni?

Jak się okazuje na efektywność wypoczynku wpływa wiele czynników, takich jak unikanie kofeiny w godzinach wieczornych czy spożywanie lekkostrawnej kolacji. Jednak czy zdajemy sobie sprawę, jaki wpływ na jakość naszego snu ma sypialnia oraz sposób jej aranżacji? Z uwagi na to wyróżnić się liczne style, którymi możemy się kierować przy jej urządzaniu, aczkolwiek nie zapominajmy, że pomieszczenie to jest dla każdego z nas swego rodzaju ostoją - intymnym miejscem, w którym choć na chwile się jesteśmy w stanie się zrelaksować lub nie myśleć o codziennych problemach. Warto nadać wnętrzu indywidualnego charakteru, dzięki czemu poczujemy się w nim komfortowe i dodatkowo zachowamy wewnętrzny spokój. Pamiętajmy zatem o kilku ważnych kwestiach, zanim się za to weźmiemy. W pierwszej kolejności kolory ścian. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ich odpowiednie wykorzystanie, ponieważ mogą optycznie zwiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie. Okazuje się jednak, że poszczególne barwy mogą być inaczej przez nas odbierane, dzięki czemu, np. biel, odcienie szarości, błękitu czy beżu oddziałują w sposób uspokajający i relaksujący, przez co idealnie sprawdzą się w sypialni, a czerwień, róż czy żółć - znacząco nas pobudzają. Nie można zapomnieć również o meblach! Ich obecność zwiększa komfort użytkowania tego pomieszczenia, jak to jest w przypadku miękkich foteli czy zapewnia miejsce do chowania ubrań i innych rzeczy. Bardzo często wskazane jest wyposażenie sypialni w regał z książkami, których czytanie również może wpłynąć na nasz odpoczynek poprzez zapewnienie relaksu. Niewskazane natomiast jest inwestowanie w biurko i przenoszenie pracy do sypialni. Centralnym elementem, który pełni także najważniejszą funkcję jest tutaj łóżko, gwarantujące nam odpowiednie podłoże do spania czy wypoczywania w ciągu dnia. W celu wykończenia pomieszczenia sięgamy po dodatki - dywanem, zasłonami, poduszkami oraz roślinami. W tej kwestii warto pamiętać o jednym, a mianowicie każda wniesiona do sypialni rzecz może przekładać się na jakość naszego snu, a więc wybierajmy je mądrze.

Łóżko czy kanapa - co wybrać do sypialni?

Prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia jest zależne przede wszystkim od jakości i efektywności naszego snu. Zadbać o nią można na wiele sposobów, w tym poprzez właściwe urządzanie sypialni oraz wyposażenie jej w odpowiedni mebel do spania. Podzielić je można na dwa główne rodzaje - kanapę oraz łóżko. Czym one się różnią? W wielu polskich domach znaleźć można kanapy, zarówno w salonie, jak i sypialni. Jest to mebel, który pozwala nam zaoszczędzić dużo miejsca poprzez swoją składaną powierzchnię, jednak jak się okazuje, nie jest w stanie zapewnić nam zdrowego i efektywnego snu, bo służy głównie do siedzenia. Wiele modeli posiada funkcję spania, co sprawdzi się w przypadku, gdy ktoś nas odwiedza i chciałby zostać na noc. Jednak na dłuższą metę nie nadaje się do codziennego użytku, gdyż:

Kanapy do spania mają wiele wad, jednak gdy nie mamy innej opcji, to warto zaopatrzyć się w materac nawierzchniowy. Produkty te w znaczący sposób mogą podnieść komfort oraz jakość wypoczynku, a także gwarantują higieniczne warunki. Jednak starajmy się wybierać odpowiednio dopasowany materac do spania oraz łóżko. Powstały one z myślą o zapewnieniu nam maksymalnego komfortu, higieny oraz prawidłowego wsparcia w czasie snu - czyli wszystkiego, czego nie może zaoferować nam kanapa. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a każdy z nich wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami i cechami. Co zatem wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka oraz materaca? I jak przekłada się to na jakość snu?

Jakie łóżko wybrać?

Wybór łóżka dla większości z nas wydaje się stosunkowo łatwy, po prostu bierzemy to, co nam się podoba. Niewiele osób natomiast wie, że powinno ono być dostosowane naszych potrzeb, a wszystko to za sprawą licznych wariantów dostępnych obecnie na współczesnym rynku. Jak zatem wybrać wygodne łóżko? Skupmy się na tym, jaki metraż ma nasza sypialnia oraz czy śpimy z partnerem. W zależności od tego dopasowujemy szerokość łóżka, gdyż długość standardowo wynosi 200 cm. Pozostaje jeszcze kwestia wysokości, która u osób zdrowych wynosić mniej więcej 50 cm od podłogi, co zapewnia komfort w czasie wstawania. Warto się również zastanowić nad opcją wezgłowia. Jest to nic innego, jak najczęściej tapicerowana część przylegająca równolegle do ściany. Najczęściej przyjmuje kształt prostokąta na szerokość łóżka i stworzona została w celu zwiększenia komfortu wypoczynku poprzez, np. wsparcie pleców w czasie czytania książki. Wartym uwagi jest również fakt, że bazy niektórych łóżek mogą posiadać funkcję przechowywania. Jest to przydatne w małych sypialniach lub jeśli mamy dużo rzeczy do schowania. Ostatnim elementem jest stelaż, czyli niepozorna drabinka, na której znajduje się nasz materac. W zależności od potrzeby może być on standardowy (prosty) lub regulowany. Wiemy już, na co zwrócić uwagę wybierając łóżko, teraz pozostaje tylko kwestia rodzaju. Spotkać się możemy z trzema podstawowymi typami, do których należy:

Istnieje wiele korzyści wynikających ze zdrowego snu, w tym wyższa odporność, lepsze samopoczucie i energia na cały dzień. Warto jednak pamiętać, że ogromny wpływ na to ma łóżko, które już wiemy jak wybrać - oraz materac.

Materac do spania - co warto o nim wiedzieć?

Znalezienie dobrego łóżka to jedne z dwóch etapów pozwalających w pełni wyposażyć sypialnię w najważniejszy mebel. Po wybraniu dla siebie odpowiedniego produktu należy zastanowić się nad odpowiednim materacem. Jest to ważne przede wszystkim z uwagi na fakt, że jako jedyny zapewnia zdrowy i spokojny sen. Co więcej - umożliwia nam regenerację całego ciała, dobre samopoczucie i energię na cały dzień! Na rynku znaleźć można wiele typów materacy, które przede wszystkim różnią się wnętrzem oraz właściwościami. Jednym z dwóch najpopularniejszych typów jest materac piankowy, w całości składający się z innowacyjnej pianki. Przyjemnie otula ona w czasie snu oraz zwiększa odczuwalną miękkość, a sam produkt jest znacznie lżejszy w porównaniu do innych. Za przykład posłużyć może SleepMed Supreme Plus. Drugim typem jest materac sprężynowy, posiadający w swoim wnętrzu osadzone w indywidualnych kieszeniach sprężyny. Fakt ten sprawia, że pracują one tylko w miejscu nacisku oraz redukują drgania wywoływane przez drugą osobę, np. w czasie zmiany pozycji. Istnieje również połączenie tych dwóch rodzajów w jeden, czyli materace hybrydowe . Coraz częściej z uwagi na wady postawy oraz schorzenia kręgosłupa zalecane są modele posiadające status wyrobu medyczne, czyli materace ortopedyczne lub rehabilitacyjne. Wyróżniają się one pod względem właściwości prozdrowotnych, przeciwodleżynowych oraz umożliwiających idealne wsparcie kręgosłupa, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie ryzyka pogłębiania lub tworzenia się chorób pleców. Praktycznie każdy model materacy SleepMed oferuje takie właściwości, w tym SleepMed Hybrid Premium .

Co wziąć pod uwagę przy zakupie materaca?

Człowiek średnio przesypia około 8 godzin dziennie, co stanowi aż ⅓ naszego życia. Warto zadbać o to, aby czas ten był spędzony w komfortowych warunkach, jakie zapewnić nam może jedynie materac do spania. Aby mógł odpowiednio spełniać swoją funkcję, to powinien być idealnie dopasowany do potrzeb oraz osobistych preferencji swojego użytkownika. Jednak, jaki materac wybrać?. Praktyczne porady wyboru materaców do spania znaleźć można poniżej, gdyż pod uwagę warto wziąć:

Podobne artykuły

Porównanie materacy SleepMed - na który model się zdecydować?
Porównanie materacy SleepMed - na który model się zdecydować?
Jak brak snu wpływa na organizm? 8 możliwych uszczerbków na zdrowiu
Jak brak snu wpływa na organizm? 8 możliwych uszczerbków na zdrowiu
Jaki materac do spania będzie najlepszy dla osób chorujących na kręgosłup?
Jaki materac do spania będzie najlepszy dla osób chorujących na kręgosłup?
Zapobieganie odkształcaniu się materaca – to musisz wiedzieć!
Zapobieganie odkształcaniu się materaca – to musisz wiedzieć!
Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?
Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?
Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?
Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?
Higiena snu i zdrowie psychiczne – jak na siebie wzajemnie wpływają?
Higiena snu i zdrowie psychiczne – jak na siebie wzajemnie wpływają?
Pianki termoelastyczne VISCO w materacu - czym się wyróżniają?
Pianki termoelastyczne VISCO w materacu - czym się wyróżniają?
Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?
Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!