Dlaczego SleepMed?

Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?

Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?

Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?Chcąc zapewnić sobie najwyższy komfort oraz wygodę wypoczynku sobie i swojej rodzinie, warto zainwestować w poduszki ortopedyczne. Dzięki specjalnemu profilowaniu, a także wyjątkowym właściwościom zapewniają prawidłowe ułożenie szyjnego odcinka kręgosłupa przez całą noc, a co za tym idzie - umożliwiają efektywną regenerację mięśni oraz niwelują dolegliwości bólowe. Na jaki model zatem dobrze jest się zdecydować?

Poduszki ortopedyczne, czyli jakie?

Zdarzyło Ci się wielokrotnie obudzić ze sztywnym i bolącym karkiem? Przyczyną może być nie tylko intensywny tryb życia, zbyt mała ilość snu czy źle dobrany materac. Najprawdopodobniej jednak jest to skutek nieodpowiedniej poduszki, która nie zapewnia optymalnego podparcia dla głowy, szyi czy barków. Jaki zatem model będzie najbardziej odpowiedni przy takich dolegliwościach? Dobrą opcją będą poduszki ortopedyczne, które posiadają specjalne profilowanie, umożliwiające utrzymanie szyjnego odcinka kręgosłupa w prawidłowej pozycji przez całą noc. Najczęściej na rynku można spotkać produkty, których wnętrze zostało wykonane na bazie pianki termoelastycznej, doskonale dopasowującej się do naturalnych krzywizn pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało użytkownika. Taki materiał wyróżnia się również innowacyjną budowę, która zdecydowanie ułatwia odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na powstawanie alergii skórnych. Poduszki ortopedyczne mogą być również wykonane na bazie pianki poliuretanowej, jednak tego typu modele nie zapewniają aż tak dobrego podparcia dla szyjnego odcinka kręgosłupa, dlatego też dla osób borykających się na co dzień z nawracającymi bólami karku czy wadami postawy zdecydowanie bardziej odpowiednie będą te zbudowane z pianki termoelastycznej.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Mając w planach zakup poduszki ortopedycznej, warto mieć na uwadze, że nie powinno się wybierać przypadkowego modelu. Tego typu produkty muszą być bardzo dobrze dopasowane do potrzeb użytkownika, dlatego też przed wyborem należy sprawdzić materiał, z jakiego poduszka została wykonana, jej wysokość oraz kształt. Tylko w ten sposób spełni ona odpowiednio swoje zadanie, pomagając w niwelowaniu dolegliwości ze strony kręgosłupa. Tak jak wspominaliśmy wyżej mamy do wyboru modele wykonane na bazie pianki termoelastycznej lub lateksowej. Jeśli chodzi o wysokość to przede wszystkim dobrze jest sprawdzić szerokość swoich barków - powinna być ona mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Dla użytkowników o drobnej budowie ciała zazwyczaj polecane są poduszki od 10 do 12 cm, natomiast dla osób o masywniejszej sylwetce idealnie sprawdzą się produkty o wysokości do 12 do 14 cm. Na dobór tego parametru ma wpływ również pozycja, w jakiej śpimy, ponieważ dla wypoczywających na plecach polecane są niższe poduszki niż dla tych, którzy wolą leżeć na boku. Co do kształtu mamy możliwość wyboru modelu standardowego lub profilowanego. Pierwszy z wymienionych będzie dobrą opcją dla osób często zmieniających pozycję, ponieważ jej kształt będzie się dopasowywał do ruchów użytkownika. Drugi z kolei to dobra opcja dla użytkowników śpiących zazwyczaj na plecach lub boku.

Zalety spania na poduszce ortopedycznej

Poduszki ortopedyczne są coraz częściej wybierane przez użytkowników, ponieważ nie tylko są doskonałą alternatywą dla klasycznych modeli. Cieszą się bardzo dużą popularnością głównie ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Do podstawowych zalet zaliczamy chociażby idealne podparcie głowy, szyi i barków oraz utrzymanie ich przez całą noc w odpowiedniej pozycji, pozwalając na całkowite rozluźnienie szyjnego odcinka kręgosłupa. Przyczynia się to bezpośrednio do łagodzenia dolegliwości wynikających z posiadanych wad postawy lub też zapobiega ich powstawaniu. Warto również wspomnieć, że dzięki spaniu na poduszce ortopedycznej nie tylko obudzimy się wypoczęci, ale również unikniemy zbędnych pobudek w trakcie wypoczynku.

Dla kogo poduszki ortopedyczne są polecane?

Wiele osób myśli, że poduszki ortopedyczne są zalecane jedynie dla osób z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa. Jest to błędne przekonanie, ponieważ tego typu produkty będą dobrą opcją praktycznie dla wszystkich użytkowników powyżej 2. r.ż. Oczywiście jak najbardziej stosowanie tego typu modeli jest zalecane dla osób borykających się z dolegliwościami bólowymi ze strony szyjnego odcinka kręgosłupa, jednak sprawdzą się także w przypadku tych, którzy tego typu problemom chcą zapobiec. Ortopedyczne poduszki do spania to dobra opcja między innymi dla osób spędzających bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej, gdzie kark i barki są narażone na bardzo duże napięcie mięśniowe. Produkty tego typu będą dobrym rozwiązaniem również dla użytkowników cierpiących na migrenowe bóle głowy, chrapanie czy bezdech senny, ponieważ wysokiej jakości pianka, dopasowująca się do naturalnych krzywizn użytkownika, umożliwi maksymalne rozluźnienie mięśni nie powodując zbędnych ucisków. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości sprawdzą się także dla osób starszych, kobiet w ciąży czy też alergików. Warto jednak mieć na uwadze, że codziennie spanie na poduszce ortopedycznej nie zniweluje w stu procentach wszystkich dolegliwości bólowych, dlatego też bardzo ważna jest nie tylko profilaktyka, ale również regularne ćwiczenia rozluźniające.

Jakie poduszki ortopedyczne są najlepsze?

W ofercie marki SleepMed można znaleźć aż 3 modele poduszek ortopedycznych, gdzie każda z nich wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami, umożliwiającymi dopasowanie produktu do potrzeb użytkownika. Mowa tutaj o:

Poduszki ortopedyczne to innowacyjne produkty, które polecane są nie tylko dla osób borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa - doskonale sprawdzą się w sypialni każdego użytkownika powyżej 2. r.ż.

Podobne artykuły

Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Sypialnia zrównoważona ekologicznie: materace i akcesoria przyjazne środowisku
Sypialnia zrównoważona ekologicznie: materace i akcesoria przyjazne środowisku
Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?
Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?
Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?
Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Jak stworzyć odpowiednie warunki do snu?
Jak stworzyć odpowiednie warunki do snu?