Dlaczego SleepMed?

Materace hybrydowe – dla kogo będą odpowiednie?

Materace hybrydowe – dla kogo będą odpowiednie?

Materace hybrydowe – dla kogo będą odpowiednie?Chcąc kupić materac do swojej sypialni, warto zwrócić uwagę, by był on wykonany z wysokiej jakości komponentów, których właściwości będą zapewniały zdrowy i efektywny sen każdej nocy. Na szczególną uwagę zasługują między innymi innowacyjne materace hybrydowe, które coraz bardziej zyskują na popularności. Czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?

Czym są materace hybrydowe?

Wybierając nowe podłoże do spania, warto postawić na nowoczesne rozwiązania, które pozwolą na osiągnięcie nie tylko maksymalnego komfortu wypoczynku, ale również zapewnią optymalne podparcie dla kręgosłupa i doskonałe dopasowanie się do całej sylwetki. W związku z tym warto zwrócić szczególną uwagę na materace hybrydowe, będące idealnym połączeniem cech modeli piankowych i sprężynowych. Tego typu podłoża zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, oczekujących najwyższego poziomu wygody i pełnej regeneracji mięśni oraz stawów podczas snu. Dodatkowo, wyróżniają się one bardzo dobrą elastycznością punktową, uginając się jedynie w miejscu nacisku i niwelując powstałe podczas ruchów drgania, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku użytkowania przez pary. Materace hybrydowe budowane są na bazie wysokiej jakości pianek oraz wkładu wykonanego ze sprężyn multipocket - mogą osiągać nawet 30 centymetrów wysokości, dzięki czemu sprawdzą się również dla osób z nadwagą. Zastosowanie we wnętrzu różnego rodzaju pianek wpływa także na możliwość regulacji twardości, właściwości termoregulacyjne czy też uzyskanie optymalnej sprężystości i plastyczności powierzchni.

Dla kogo materace hybrydowe są polecane?

Materace hybrydowe to dość uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdej sypialni. Podłoża tego typu, dzięki szerokiemu wachlarzowi właściwości, mogą być stosowane niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy też preferencji. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu odpinanego topu możemy regulować twardość wybranego modelu w zależności od potrzeb. Mimo wszystko, materace hybrydowe doskonale sprawdzą się, np. w przypadku par (nawet tych o dużej różnicy wagowej), ponieważ wysoka elastyczność punktowa, a także brak powstawania tzw. efektu fali umożliwi partnerom spokojny sen bez odczuwania ruchów drugiej osoby. Będzie on również dobrą opcją dla osób aktywnych, które oczekują w pełni regenerującego wypoczynku. Dzięki tego typu modelom jest to możliwe za sprawą optymalnego dopasowania się powierzchni do ciała użytkownika i zapewnianie tym samym doskonałego rozluźnienia i odprężenia. Dla kogo jeszcze materace hybrydowe są polecane? Między innymi dla osób starszych i użytkowników borykających się na co dzień z bólami kręgosłupa. Dlaczego? Głównie ze względu na połączenie wielu rodzajów komponentów o unikalnych właściwościach, które gwarantują ułożenie kręgosłupa w prawidłowy sposób przez całą noc oraz zdecydowanie ułatwiają zmianę pozycji w trakcie snu. Większość modeli hybrydowych charakteryzuje się także doskonałą wentylacją wewnątrz wkładu, a także posiada komponenty o właściwościach hipoalergicznych, przeciwgrzybicznych i antybakteryjnych, przez co mogą być z powodzeniem użytkowane również przez alergików.

Zalety i wady materacy hybrydowych

Materace hybrydowe posiadają szereg zalet, dzięki czemu modele tego typu są coraz chętniej wybierane przez użytkowników. Zaliczyć do nich możemy między innymi wysoką trwałość oraz odporność na odkształcenia - oznacza to, że te podłoża mogą być użytkowane przez osoby ciężkie lub też parę o dużej różnicy wagowej, bez utraty właściwości przez wiele lat. Dodatkowo, zapewniają one użytkownikowi doskonałe podparcie dla kręgosłupa, zapobiegając powstawaniu lub pogłębianiu się wad postawy. Bardzo często posiadają także właściwości ortopedyczne lub rehabilitacyjne, dzięki czemu dają możliwość swobodnego przepływu krwi, dotlenienia tkanek oraz łagodzenia bólów pleców oraz karku. Warto także wspomnieć, że modele tego typu nie gromadzą zanieczyszczeń i zmniejszają szanse na rozwój niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Do wad możemy jedynie zaliczyć dość wysoką cenę, jednak warto mieć na uwadze, że jest to inwestycja na lata.

Materace hybrydowe - poznaj najlepsze modele!

Wśród modeli SleepMed można wyróżnić dwie serie materacy hybrydowych - pierwsza to Hybrid, natomiast druga to Hybrid Plus. Obie wyróżniają się zastosowaniem innowacyjnych technologii, które bezpośrednio przekładają się na jakość oraz komfort wypoczynku. Wśród nich można wyróżnić między innymi możliwość regulacji twardości, co pozwala na samodzielne dopasowanie podłoża do swoich potrzeb. Na uwagę zasługuje również wielostrefowa ttechnologia Airforce nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, co prowadzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz wkładu. Skupiając się jednak na konkretnych modelach, warto do swojej sypialni wybrać SleepMed Hybrid Premium, który został stworzony dla użytkowników poszukujących równowagi pomiędzy optymalnym podparciem punktowym a swobodą ruchu. Materac ten posiada status wyrobu medycznego, a także Certyfikat Jakości AEH, co daje gwarancję bezpiecznego oraz zdrowego wypoczynku każdej nocy. Dla osób oczekujących jeszcze wyższego komfortu, dobrą opcją będzie SleepMed Hybrid Supreme Plus z odpinanym topem, wyróżniający się wysoką elastycznością punktową, umożliwiającą między innymi swobodną zmianę pozycji, a także eliminującą drgania. Dodatkowo, model ten został wyposażony w 7 zróżnicowanych stref twardości , dzięki czemu powierzchnia idealnie dopasowuje się do anatomicznych krzywizn każdej partii ciała użytkownika.

Jak dobrać rozmiar i twardość materaca?

Mając już na oku wymarzony model materaca do swojej sypialni, warto wiedzieć, w jaki sposób dopasować jego rozmiar i twardość do swoich potrzeb. Dla osób śpiących w pojedynkę dobrą opcją będą podłoża o szerokości 80-100 cm - taka powierzchnia umożliwi komfortowy sen, a także ułatwi swobodną zmianę pozycji. Z kolei dla par dedykowane są materace w rozmiarze 140-180x200 - tutaj warto wspomnieć, że każdy z użytkowników powinien mieć przestrzeń o minimalnej szerokości 70 cm. Jak zatem dobrać twardość wybranego modelu? Jest ona uzależniona od wagi osoby śpiącej, dlatego też ważąc od 60 do 80 kg powinniśmy wybierać modele o średniej twardości, dla użytkowników o wadze 80-100 kg polecane są podłoża twarde, natomiast dla osób powyżej 100 kg dobrą opcją będą materace bardzo twarde. Chcąc cieszyć się zdrowym i efektywnym wypoczynkiem każdej nocy, warto zdecydować się na zakup materaca hybrydowego. Dzięki swoim innowacyjnym właściwościom zapewni użytkownikowi maksymalne podparcie kręgosłupa i całej sylwetki, umożliwiając tym samym dogłębną regenerację mięśni i stawów.

Podobne artykuły

Wpływ grubości pianki na komfort i wsparcie materaca
Wpływ grubości pianki na komfort i wsparcie materaca
Jak wybrać najwygodniejszy materac do spania?
Jak wybrać najwygodniejszy materac do spania?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Jaki materac do spania będzie najlepszy dla osób chorujących na kręgosłup?
Jaki materac do spania będzie najlepszy dla osób chorujących na kręgosłup?
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Jak pozbyć się bakterii i roztoczy z łóżka?
Jak pozbyć się bakterii i roztoczy z łóżka?
Jak zasnąć w 2 minuty?  Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Który materac dla nastolatka będzie dobrym wyborem?
Który materac dla nastolatka będzie dobrym wyborem?