Dlaczego SleepMed?

Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?

Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?

Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?Dobierając akcesoria sypialniane do swojego łóżka, warto mieć na uwadze przede wszystkim zakup wysokiej jakości poduszki, która będzie stanowiła doskonałe podparcie dla głowy i szyi, umożliwiając pozbycie się dolegliwości bólowych. Grupą produktów, które zasługują na szczególną uwagę są przede wszystkim poduszki piankowe, które wykazują szereg dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Czym się wyróżniają oraz dla kogo są polecane?

Poduszki piankowe - właściwości

Poduszki piankowe to produkty, które stale zyskują na popularności. Dzieje się tak głównie dlatego, że ich uniwersalne właściwości są dostosowane do potrzeb praktycznie wszystkich grup użytkowników. Cechują się one przede wszystkim doskonałą sprężystością oraz elastycznością powierzchni, gwarantując osobie śpiącej nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale również pozwalając na idealne podparcie głowy i szyi. Co więcej, zastosowana we wnętrzu pianka wyróżnia się wysoką trwałością oraz odpornością na odkształcenia, dzięki czemu można korzystać z tego typu produktów przez wiele lat bez obawy o utratę ich pierwotnych właściwości. Poduszki piankowe cechują się również otwarto-komórkową budową, przez co doskonale odprowadzają wilgoć zgromadzoną w trakcie snu. Uniemożliwia to również gromadzenie się kurzu, namnażanie roztoczy, bakterii, pleśni czy innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów wewnątrz wkładu. Kształt takich poduszek powinien być zaprojektowany w taki sposób, by pod wpływem ciężaru nie zapadał się zbyt mocno. Powierzchnia nie może powodować także nadmiernego ucisku na szyję, ponieważ w ten sposób zostałby ograniczony swobodny przepływ krwi, a tym samym - transport tlenu do mózgu.

Rodzaje poduszek piankowych

Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli poduszek piankowych, które różnią się od siebie nie tylko kształtem czy rozmiarem, ale również właściwościami, wynikającymi z rodzaju zastosowanego wewnątrz materiału. To, który produkt wybierzemy, powinno zależeć jedynie od indywidualnych potrzeb i preferencji - nie powinniśmy kierować się poleceniami ze strony znajomych, ponieważ poduszka, która dla kogoś będzie idealna, dla Ciebie może wydawać się kompletnie niewygodna. W związku z tym poduszki piankowe możemy podzielić na:

Dla kogo poduszki piankowe są polecane?

Poduszki piankowe ze względu na swoje wyjątkowe właściwości bardzo często noszą status poduszek ortopedycznych, ponieważ są w stanie zapewnić prawidłowe ułożenie kręgosłupa przez całą noc, pozwalając tym samym na skuteczną regenerację i zniwelowanie dolegliwości bólowych. W związku z tym polecane są one w szczególności dla użytkowników, borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami pleców czy wadami postawy. Oczywiście produkty tego typu mogą być stosowane czysto profilaktycznie lub też dla zapewnienia sobie najwyższego komfortu wypoczynku. Będą one również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób spędzających bardzo dużo czasu przed komputerem, gdzie szyjny odcinek kręgosłupa jest szczególnie obciążony. Poduszki piankowe to też dobra opcja dla kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku nastoletnim, ponieważ ich wyjątkowe właściwości pomagają w złagodzeniu dolegliwości bólowych. Oczywiście mogą być także stosowane przez alergików, ponieważ ich innowacyjna budowa uniemożliwia namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Zalety i wady poduszek piankowych

Do podstawowych zalet poduszek piankowych można zaliczyć chociażby jednolitą strukturę, która zapewnia stabilne podparcie dla głowy i szyi. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie nacisku na szyjny odcinek kręgosłupa, a tym samym poprawa krążenia w okolicy szyi czy też efektywne odprężenie mięśni. Jeśli chodzi o wady poduszek piankowych to wynikają one głównie z niepoprawnego korzystania z produktu. Mało osób wie, że profilowane modele polecane są przede wszystkim osobom śpiącym na boku lub plecach, jednak użytkowanie w innych pozycjach zamiast przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych może je pogłębić. Warto zatem przed zakupem zapoznać się z dokładną specyfikacją oraz zaleceniami producenta, by uniknąć tego rodzaju sytuacji.

Jaką poduszkę piankową wybrać?

W związku z tym, że na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli poduszek piankowych, podpowiadamy, które z nich zasługują na szczególną uwagę. Na początek dobrze wziąć na celownik SleepMed Comfort Pillow, która posiada ergonomiczny kształt, pozwalający na optymalne podparcie dla głowy i szyi. Jej wnętrze zostało wykonane na bazie termoelastycznej pianki Visco, dzięki czemu powierzchnia doskonale reaguje na temperaturę ciała użytkownika, idealnie dopasowując się do naturalnych krzywizn. Kolejnym modelem, który warto wziąć pod uwagę jest SleepMed Premium Pillow. Jest to poduszka o uniwersalnym kształcie, zbudowana na bazie pianki o wysokiej gęstości o otwarto-komórkowej strukturze, co zdecydowanie ułatwia wentylację i zapewnia optymalne podparcie dla głowy i szyi. Do wyjątkowych modeli piankowych możemy zaliczyć także SleepMed Supreme Pillow, której specjalny ergonomiczny kształt wspiera prawidłowe ułożenie szyjnego odcinka kręgosłupa, ułatwiając efektywną regenerację. Sprawdzi się ona najlepiej wśród użytkowników śpiących najczęściej na boku lub brzuchu.

Poduszki piankowe to wysokiej jakości produkty, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Rodzaj zastosowanego we wnętrzu komponentu wpływa nie tylko na komfort wypoczynku, ale wynikają z niego również indywidualne właściwości produktu, dlatego też przed zakupem warto porównać specyfikację interesujących nas modeli.

Podobne artykuły

Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Jaki materac dla seniora wybrać?
Jaki materac dla seniora wybrać?
Świąteczny nastrój w sypialni – jak go stworzyć?
Świąteczny nastrój w sypialni – jak go stworzyć?
Rodzaje wypełnień w materacu - czym się różnią?
Rodzaje wypełnień w materacu - czym się różnią?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Czy spanie z pupilem to dobry pomysł?
Czy spanie z pupilem to dobry pomysł?
Materac piankowy czy sprężynowy?
Materac piankowy czy sprężynowy?
Zapotrzebowanie na sen w zależności od wieku, trybu życia i płci
Zapotrzebowanie na sen w zależności od wieku, trybu życia i płci
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?