Dlaczego SleepMed?

Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?

Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?

Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?Osoby uczulone na wszelkiego rodzaju pyłki, kurz czy roztocza muszą na co dzień borykać się z różnego rodzaju uciążliwymi dolegliwościami, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Warto zatem zadbać o urządzenie sypialni w taki sposób, by ograniczyć do minimum reakcje alergiczne. Jak zatem wpłynąć na spokojny sen alergika oraz jaki materac czy poduszkę wybrać?

Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?

Objawy alergii bardzo często uniemożliwiają zaśnięcie lub powodują częste wybudzanie się w nocy, przez co organizm nie ma szans na pełną regenerację. Na początek warto wspomnieć, że każdej nocy gubimy ok. 1,5 grama martwego naskórka, co jest idealną pożywką dla roztoczy. Właśnie dlatego dobrze przede wszystkim mieć na uwadze wysokiej jakości materac dla alergika, wyróżniający się doskonałą wentylacją wewnątrz wkładu, a także licznymi właściwościami antyalergicznymi, uniemożliwiającymi gromadzenie czy namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak roztocza, grzyby, bakterie czy pleśń. Jednak oczywiście to nie jedyny aspekt, o który należy zadbać. Kluczowy jest tutaj klimat panujący w sypialni. Należy ograniczyć do minimum zbędne dodatki, które jedynie mogą gromadzić kurz. Nie powinno się także stosować grubych zasłon, dywanów czy innych tekstyliów. Warto również zainwestować w proste meble bez żadnych zdobień czy wgłębień. Dobrym pomysłem będzie także zakup oczyszczacza oraz nawilżacza powietrza, które pomogą usunąć wszelkie zbędne pyłki. Nie można też zapominać o częstym i długim wietrzeniu pomieszczenia, regularnym myciu podłóg czy ścieraniu kurzu przy pomocy specjalnych środków chemicznych.

Środowisko do spania dla alergika

Dla alergika w sypialni ważny jest praktycznie każdy szczegół. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na poziom higieny w łóżku, ponieważ to on najbardziej oddziałuje na jakość wypoczynku. Na początek dobrze jest sprawdzić, czy wszystkie posiadane tekstylia zostały wykonane z naturalnych tkanin. Mamy tutaj na myśli chociażby piżamę, pościel czy prześcieradło - najlepiej sprawdzi się 100% bawełna, która bardzo dobrze przepuszcza powietrze i nie uczula. Bardzo ważnym aspektem jest także rodzaj zastosowanego wypełnienia w kołdrze i poduszkach - najlepiej sprawdzą się produkty syntetyczne, wykonane na bazie włókien silikonowych lub poliestrowych, które ograniczają do minimum namnażanie się bakterii, grzybów czy roztoczy. Alergicy powinni unikać modeli wykonanych na bazie pierza czy puchu, ponieważ mimo dobrej wentylacji, pyłki unoszące się z wnętrza mogą powodować uczulenie. Kolejnym istotnym aspektem jest materac - przede wszystkim powinien wyróżniać się doskonałą wentylacją wewnątrz wkładu, by zminimalizować ryzyko gromadzenia się wilgoci czy różnego rodzaju szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Dobrym wyborem będzie model z technologią Airforce, która polega na nacinaniu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, pozwalającą na maksymalny obieg powietrza. Warto także pamiętać o regularnym wietrzeniu materaca, odkurzaniu go oraz przekładaniu na drugą stronę, ponieważ unikniemy w ten sposób złogów kurzu, mogących wywoływać uporczywe dolegliwości. Nie można również zapominać o częstym praniu pokrowca - większość produktów umożliwia samodzielne zdjęcie go i wypranie w domowej pralce. Czynność tę powinno wykonywać się minimum co 3 miesiące.

Materac dla alergika - jaki wybrać?

Najlepszym wyborem dla alergików będą między innymi materace piankowe, posiadające otwartokomórkową strukturę, która nie tylko podnosi komfort wypoczynku, ale także wpływa na poziom higieny w łóżku. W tego typu produktach zazwyczaj stosuje się piankę lateksową, wysokoelastyczną lub termoelastyczną. Warto jednak pamiętać, że każda z nich wyróżnia się nieco innymi właściwościami, dlatego przed zakupem powinniśmy sprawdzić dokładną specyfikację techniczną. Dobrą opcją będa również innowacyjne, nowoczesne modele hybrydowe, będące połączeniem wyjątkowych właściwości modeli piankowych i sprężynowych. Oprócz licznych cech antyalergicznych posiadają wiele prozdrowotnych właściwości, pomagających w pełnej regeneracji organizmu w trakcie wypoczynku. W materacach antyalergicznych można pokusić się również o zastosowanie maty kokosowej, która zwiększa twardość powierzchni bez utraty elastyczności, a także znacząco podnosi poziom higieny.

Spośród wysokiej jakości materacy piankowych na szczególną uwagę zasługuje między innymi SleepMed Premium, będący doskonałą opcją nie tylko dla alergików, ale także dla osób, które poszukują równowagi pomiędzy idealnym wsparciem punktowym a swobodą podczas zmian pozycji w trakcie wypoczynku. Model ten został zbudowany na bazie pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej, co umożliwia nie tylko relaks, ale także pełną regenerację. Co więcej, może być stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym oraz posiada właściwości przeciwodleżynowe, dzięki czemu sprawdzi się wśród osób spędzających w łóżku bardzo dużo czasu.

Mając jednak na uwadze materac hybrydowy, dobrze jest wziąć na celownik SleepMed Hybrid Comfort Plus, który dodatkowo został wyposażony w odpinany top. Można go użytkować oddzielnie jako materac nawierzchniowy lub wykorzystać go do zmiany twardości podłoża, przekładając na drugą stronę. Oczywiście, wyróżnia się licznymi właściwościami antyalergicznymi, jednak to nie jego jedyne atuty. Dzięki zastosowaniu wkładu zbudowanego na bazie niezależnie pracujących sprężyn multipocket, charakteryzuje się doskonałą elastycznością punktową. Oznacza to, że powierzchnia ugina się jedynie w miejscu wywieranego nacisku, przez co podłoże zapewnia optymalne podparcie dla całego ciała, pozwalając na prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Co więcej, technologia Airforce, a także możliwość samodzielnej regulacji twardości zdecydowanie podnoszą komfort użytkowania. Warto również wspomnieć, że ten model także posiada właściwości ortopedyczne oraz przeciwodleżynowe.

Antyalergiczna poduszka do spania

Poduszka do spania dla alergików również powinna spełniać kilka podstawowych standardów, umożliwiających ograniczenie do minimum uciążliwych dolegliwości, takich jak katar, kichanie czy zaczerwienione oczy. Przede wszystkim powinna cechować się wykorzystaniem oddychających komponentów, uniemożliwiających gromadzenie i namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. W związku z tym najlepiej sprawdzą się modele syntetyczne oraz piankowe. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi SleepMed Premium Pillow, mająca uniwersalny kształt, który wspomaga ułożenie w prawidłowej pozycji szyjnego odcinka kręgosłupa. Jej otwarto-komórkowa struktura oraz pokrowiec wyposażony w taśmę 3D pozwalają na stały obieg powietrza wewnątrz wkładu. Dobrą opcją będzie również SleepMed Supreme Pillow o ergonomicznym kształcie, ułatwiającym ułożenie głowy i szyi w optymalnej pozycji przez całą noc. Model ten, dzięki zastosowaniu włókien węglowych, jest w stanie neutralizować ładunki elektryczne nagromadzone w ciągu dnia na powierzchni całego ciała, przez co skutecznie redukuje stres i napięcie. Co więcej, specjalne otwory wentylacyjne wewnątrz wkładu skutecznie eliminują wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy.

Spokojny sen alergika jest możliwy! Wystarczy tylko skrupulatnie podejść do urządzania sypialni, dbając o każdy szczegół. Warto jednak pamiętać, że kluczową rolę odgrywa tutaj łóżko, dlatego należy skupić się przede wszystkim nad wyborem materaca czy akcesoriów sypialnianych, takich jak pościel czy poduszka do spania.

_________________________________

Przeczytaj: Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Sprawdź też: Prawidłowa wentylacja materaca
Dowiedz się więcej: Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?

Podobne artykuły

Higiena snu i zdrowie psychiczne – jak na siebie wzajemnie wpływają?
Higiena snu i zdrowie psychiczne – jak na siebie wzajemnie wpływają?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie
Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie
Który materac dla nastolatka będzie dobrym wyborem?
Który materac dla nastolatka będzie dobrym wyborem?
Materac piankowy i sprężynowy – czym się różnią?
Materac piankowy i sprężynowy – czym się różnią?
Jak zasnąć w 2 minuty?  Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Pranie pokrowca materaca sposobem na usunięcie bakterii i roztoczy
Pranie pokrowca materaca sposobem na usunięcie bakterii i roztoczy
Sen sekundowy – na czym polega i dlaczego jest tak niebezpieczny?
Sen sekundowy – na czym polega i dlaczego jest tak niebezpieczny?
Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?
Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?
Social jet lag – jak nieregularny sen może zniszczyć zdrowie?
Social jet lag – jak nieregularny sen może zniszczyć zdrowie?