Dlaczego SleepMed?

Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?

Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?

Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?Decydując się na zakup nowego materaca, należy zwracać uwagę na bardzo wiele czynników, które mają kluczowy wpływ na jakość i komfort wypoczynku. Przede wszystkim należy dopasować twardość, a także rozmiar czy indywidualne właściwości podłoża do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Jak to zrobić oraz jakie modele są warte uwagi? Zapraszamy do lektury!

Wpływ materaca na jakość snu

Zdarza Ci się często wstawać niewyspanym z bólami pleców? Przyczyną może być zużyty lub źle dobrany materac. Niewiele osób wie o tym, że podłoże, na którym śpimy ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia. Wypoczynek na niewygodnym podłożu może bezpośrednio prowadzić do narastania napięcia, w konsekwencji czego często pojawia się niepokój i podwyższony poziom lęku. Dodatkowo, odkształcony materac lub nierówna powierzchnia kanapy wpływa także na częste zmiany pozycji w trakcie snu, a także nieprawidłowe ułożenie ciała, co prowadzi do powstawania bólów karku czy kręgosłupa. Zużyte podłoże to również siedlisko setek roztoczy, przez co u użytkownika mogą pojawiać lub nasilać się alergie, co objawia się najczęściej zatkanym nosem, katarem, suchą skórą czy krostkami na skórze. Właśnie dlatego chcąc cieszyć się jak najlepszą jakością życia, warto zainwestować w dobry i sprawdzony model. Odpowiedni materac umożliwia efektywną regenerację mięśni i stawów, odciąża kręgosłup, a także ułatwia swobodny przepływ krwi, ograniczając do minimum drętwienie kończyn.

Jak dobrać rozmiar i twardość?

Wybierając materac do swojej sypialni, należy zwracać uwagę na naprawdę wiele czynników, które pozwolą na dopasowanie podłoża do użytkownika. Na sam początek dobrze jest zdecydować się, jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy. Dla osób o filigranowej budowie zaleca się materace 80-90x200, dla użytkowników o większej masie ciała, śpiących w pojedynkę najlepiej sprawdzą się modele 100-120x200, natomiast dla par doskonałą opcją będą podłoża 140-180x200. Warto jednak pamiętać, aby każdy z partnerów miał do dyspozycji powierzchnię o minimalnej szerokości 70 cm. Bardzo ważnym aspektem, mającym kluczowy wpływ na jakość wypoczynku jest twardość materaca. Jak zatem dobrać ją do potrzeb użytkownika? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wagę osoby śpiącej - głównie dla nastolatków, ważących mniej niż 60 kg polecane są modele z oznaczeniem H1, co oznacza, że są one stosunkowo miękkie. Dla użytkowników, których waga waha się pomiędzy 60 a 80 kg najlepszą opcją będą modele H2, charakteryzujące się średnią twardością. Z kolei dla tych, którzy ważą więcej niż 80, a mniej niż 100 kg dobrym rozwiązaniem będą podłoża H3, nazywane też twardymi. Ostatnia opcja, czyli materace H4 kierowane są do osób cięższych niż 100 kg. Aby sprawdzić, czy model został poprawnie dobrany można wykonać tzw. test ręki - wystarczy położyć się na wspak i wsunąć dłoń pod plecy. Jeśli wchodzi bez żadnego oporu oznacza to, że podłoże jest zbyt twarde, z kolei jeżeli nie jesteśmy w stanie tego zrobić - materac jest za miękki.

Na jakie właściwości zwracać uwagę?

Podczas zakupu idealnego materaca warto zwracać uwagę nie tylko na twardość oraz rozmiar. Kluczowe są również indywidualne właściwości, wynikające z rodzaju zastosowanego wkładu, dzięki którym możliwe jest złagodzenie niektórych dolegliwości użytkownika, jak np. alergie czy częste bóle kręgosłupa. Na jakie zatem cechy warto postawić? Przede wszystkim warto sprawdzić, czy wybrane podłoże zostało wyposażone w 7 zróżnicowanych stref twardości - dzięki temu powierzchnia materaca jest w stanie zapewniać użytkownikowi optymalne podparcie całej sylwetki. Kluczowym aspektem jest również dobra wentylacja wewnątrz wkładu, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci, a tym samym namnażaniu się bakterii czy roztoczy. Rozwiązanie to jest w szczególności polecane w przypadku alergików. Warto również dowiedzieć się, jaką wysokość ma upatrzony model oraz czy został on wyposażony w wysokiej jakości, zdejmowalny pokrowiec. Bardzo ważne są również posiadane certyfikaty, potwierdzające bezpieczeństwo wykorzystanych komponentów, a także okres gwarancji udzielony przez producenta.

Piankowy czy hybrydowy?

Materace dostępne na rynku różnią się również od siebie rodzajem zastosowanego wewnątrz wypełnienia. W ofercie SleepMed można znaleźć modele piankowe oraz hybrydowe. Który z nich będzie lepszą opcją? Pierwsze z wymienionych polecane są przede wszystkim dla osób poszukujących równowagi pomiędzy idealnym wsparciem punktowym ciała a swobodą w zmianie pozycji snu. Zastosowanie różnego rodzaju pianek pozwala użytkownikowi na efektywną regenerację i maksymalny relaks całego organizmu. Dodatkowo, materace piankowe bardzo często posiadają również właściwości ortopedyczne, które pozwalają zapobiegać powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, a także wpływają na swobodny przepływ krwi czy też łagodzenie bólów pleców i karku. Z kolei modele hybrydowe to innowacyjne podłoża do spania, zapewniające najwyższą jakość wypoczynku nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Materace tego typu stanowią doskonałe połączenie właściwości modeli piankowych oraz sprężynowych, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w przypadku sportowców, osób starszych, par czy też użytkowników borykających się na co dzień z różnego rodzaju bólami kręgosłupa.

Najlepsze materace do spania

Wiedząc już, jaką twardość i rozmiar materaca wybrać oraz na jakie właściwości zwracać szczególną uwagę, przyjrzyjmy się teraz konkretnym modelom. Na szczególną uwagę zasługuje piankowy model SleepMed Premium Plus, wyposażony w odpinany top, który dodatkowo zwiększa komfort użytkowania oraz daje możliwość regulacji twardości podłoża. Został on wykonany z innowacyjnej pianki termoelastycznej Celsius® - Waterlily®, która optymalnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn sylwetki użytkownika, dając tym samym maksymalne rozluźnienie mięśni w trakcie wypoczynku. Posiada on również właściwości antyalergiczne i ortopedyczne, dlatego też sprawdzi się w przypadku nawet najbardziej wymagających użytkowników. Kolejny model warty uwagi to SleepMed Hybrid Supreme, wyróżniający się bardzo dobrą trwałością oraz odpornością na eksploatację. Dodatkowo, dla maksymalnej wygody użytkowania, materac ten charakteryzuje się doskonałą elastycznością punktową, uginając się jedynie w miejscu nacisku. Model ten posiada również właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe, co sprawia, że może być z powodzeniem stosowany przez osoby borykające się na co dzień z różnego rodzaju bólami kręgosłupa.

Jak widać, wybór idealnego materaca do spania wcale nie musi być trudny! Wystarczy krok po kroku stosować się do powyższych porad, aby mieć pewność, że zakupiony model będzie idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika.

Podobne artykuły

Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania
Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania
Najlepszy materac dla singla: 80x200 czy 90x200 w małej sypialni - co wybrać?
Najlepszy materac dla singla: 80x200 czy 90x200 w małej sypialni - co wybrać?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Jak zasnąć w 2 minuty?  Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak pozbyć się bakterii i roztoczy z łóżka?
Jak pozbyć się bakterii i roztoczy z łóżka?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Rodzaje wypełnień w materacu - czym się różnią?
Rodzaje wypełnień w materacu - czym się różnią?
Pozycja snu a wybór materaca
Pozycja snu a wybór materaca
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Jakie cechy powinien posiadać najzdrowszy materac do spania?
Jakie cechy powinien posiadać najzdrowszy materac do spania?