Dlaczego SleepMed?

Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?

Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?

Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane? Materace naturalne to wyjątkowe produkty, które wykazują liczne właściwości prozdrowotne. Jakie posiadają właściwości? Dla kogo sprawdzą się rzeczywiście dobrze? Dzisiaj przedstawimy wyroby, które tworzone są z myślą o naszej dobrej kondycji i wysokim komforcie, lecz także z troską o środowisko.

Materace naturalne - dlaczego warto je wybrać?

Materace naturalne to prawdziwa rewolucja na rynku. Są to starannie opracowane produkty, które gwarantują nam zdrowy i komfortowy sen przez całą noc. A to wszystko za sprawą surowców, które tworzone są z myślą zarówno o naszej dobrej kondycji, lecz także po prostu kwestiach związanych z ochroną środowiska naturalnego. Wskazać możemy tutaj chociażby piankę Visco Bio, która oczywiście reaguje na temperaturę naszego ciała, jak klasyczna pianka termoelastyczna, przyjemnie je otula i pomaga się rozluźnić i pozbyć stresu, lecz też jest ekologiczna, a zamiast szkodliwych środków chemicznych została wzbogacona w olej rycynowy, który jest przyjazny skórze, posiada działanie nawilżające i antybakteryjne. Jego zaletami możemy cieszyć się też w przypadku pianki wysokoelastycznej NATURALIS, która świetnie podpiera ciało i utrzymuje je w optymalnej pozycji przez całą noc. Na uwagę zasługuje też pianka HR Bio, która z kolei posiada olej sojowy, zastępujący sztuczne substancje. Na materace naturalne bez wątpienia warto jest postawić ze względu na to, że możemy cieszyć się z tego, co daje nam natura, jednocześnie troszcząc się o środowisko. Warto jest także wspomnieć, że są one w pełni bezpieczne dla alergików, nie wywołują niepożądanych reakcji.

Coś dla miłośników materacy piankowych

Jesteś zwolennikiem materacy piankowych? Jeśli tak, to koniecznie powinieneś lub powinnaś postawić właśnie na tego typu model naturalny, a mianowicie na myśli mamy tutaj SleepMed Natura Plus. Stanowi on połączenie pianek termoelastycznych oraz wysokoelastycznych, dzięki czemu możemy się cieszyć prawdziwym relaksem i przyjemnym efektem otulenia, które w parze idzie z wysokiej jakości podparciem. Wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, co oznacza, że siła nacisku przystosowuje się w sposób bardzo indywidualny do każdej partii naszego ciała. Odpinany top gwarantuje, że z łatwością jesteśmy w stanie dostosować twardość do naszych indywidualnych potrzeb. Koniecznie trzeba też wspomnieć o technologii AirForce. Polega ona na uciskaniu pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną, która obiecuje świetny przepływ powietrza, co minimalizuje ryzyko pojawienia się w naszych łóżkach różnych bakterii, grzybów oraz pleni, co wywołuje szereg niepożądanych reakcji - więcej na jej temat przeczytasz tutaj.

Wysokiej jakości materac hybrydowy

Świetną opcją może okazać się SleepMed Hybrid Natura Plus. Zaliczany jest on do grona materacy hybrydowych. Co to konkretnie oznacza? Wysokiej jakości sprężyny zostały w tym wypadu połączone z naturalnymi piankami, dzięki czemu możemy rzeczywiście cieszyć się wysokim komfortem snu, który idzie w parze z prawidłowym podparciem całego ciała. Podstawę wyrobu stanowi tsiedmiostrefowa sprężyna typu Multi. Elementy wypełnienia, dzięki temu, że zostały umieszczone w osobnych kieszeniach i nie dotykają się ze sobą, w sposób bardzo indywidualny reagują na nacisk. Pianki gwarantują nam chociażby świetną wentylację, a także przyjemne otulenie! Twardość możemy dostosować do naszych potrzeb, za pomocą odpinanego topu. Dodajmy również, że materac został umieszczony w naturalnym pokrowcu wykonanym z lnu, który jest przyjemny w dotyku i wykazuje szereg właściwości antyalergicznych.

Dla kogo materace naturalne?

Materace naturalne bez wątpienia wspaniale sprawdzą się dla naprawdę szerokiego grona odbiorców. Oczywiście jest to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy lubią wybierać naturalne rozwiązania, będące przyjazne środowisku. Jednak nie tylko! wspaniale nadadzą się dla:

Jak widzimy, jest to świetna opcja dla naprawdę szerokiego grona odbiorców, dlatego koniecznie należy im przyjrzeć się bliżej.

Jak dobrać materac?

Czym kierować się dobierając materac? Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolimy wybrać model piankowy czy jednak taki, wyposażony w wysokiej jakości sprężyny. Tutaj warto jest przyjrzeć się temu, jakie właściwości płyną z doboru konkretnego rozwiązania. Pamiętajmy też, że bardzo ważną rolę odgrywa twardości. Na zbyt miękkim modelu nasze plecy mogą się wyginać, co powoduje później wiele kłopotów z kręgosłupem. Z kolei na modelu za twardym dochodzi do nienaturalnego prostowania się całego ciała, co odpowiada różnego rodzaju naciski, a nawet drętwienia kończyn. Na szczęście, omówione dzisiaj modele naturalne sprawiają, że twardość może się zmieniać wraz z naszymi potrzebami!

Wszystko dla spokojnego snu

Co jeszcze możemy zrobić, aby zadbać o wysoki komfort naszego wypoczynku? Warto jest chociażby wspomnieć o macie kokosowej. Jest to w pełni naturalne rozwiązanie, które pomoże nam zwiększyć twardość materaca (co istotne może być na przykład dla osób cięższych). Jednocześnie świetnie dba ona o higienę w łóżku, blokuje rozwój grzybów i bakterii gwarantując świetną cyrkulację powietrza i też eliminuje negatywne oddziaływanie pól magnetycznych. Pamiętajmy też, o tym, aby zatroszczyć się o poduszkę - tym, dlaczego jest ważna i jak ją wybrać pisaliśmy w poprzednim artykule. Na koniec dodajmy, że na nasz sen wpływa również nasz styl życia, codzienne “rytuały” wykonywane przed położeniem się do łóżka, dlatego po prostu troszczmy się o siebie!

Materace naturalne posiadają naprawdę szereg pozytywnych właściwości! Jesteśmy przekonani, że niesamowicie sprawdzą się naprawdę w wielu łóżkach, dlatego zachęcamy, aby bliżej się z nimi!

_________________________________

Przeczytaj: Ekologia w sypialni, Natura w łóżku, czyli materace naturalne SleepMed!
Sprawdź też: Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?
Dowiedz się więcej: Pianki termoelastyczne VISCO w materacu - czym się wyróżniają?

Podobne artykuły

Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?
Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Social jet lag – jak nieregularny sen może zniszczyć zdrowie?
Social jet lag – jak nieregularny sen może zniszczyć zdrowie?
Pozycja snu a wybór materaca
Pozycja snu a wybór materaca
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Napoje energetyzujące a sen – jakie skutki daje ich spożywanie?
Napoje energetyzujące a sen – jakie skutki daje ich spożywanie?
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Jak zadbać o higieniczny sen?