Dlaczego SleepMed?

Materace SleepMed w opinii eksperta: dr Tomasz Chomiuk

Materace SleepMed w opinii eksperta: dr Tomasz Chomiuk

Materace SleepMed w opinii eksperta: dr Tomasz ChomiukW ostatnim czasie mieliśmy okazję zapytać specjalistę o to, jak ocenia nasze produkty i ich wpływ na jakość i komfort snu podczas codziennego użytkowania. Jego recenzja jest dla nas potwierdzeniem, że materace SleepMed mogą zmienić życie każdego człowieka. Zachęcamy do przeczytania opinii dra n. med. Tomasza Chomiuka – eksperta w zakresie regeneracji sportowej i ergonomii.

Najlepszy środek odnowy biologicznej to sen, a jego jakość zależy głównie od tego, na czym śpimy

W codziennej praktyce fizjoterapeutycznej najczęściej mam do czynienia z osobami narzekającymi na ból kręgosłupa. Moje zadanie polega na zastosowaniu odpowiedniej terapii, która pozwoli zmniejszyć lub wyeliminować te dolegliwości. Niestety, żeby osiągnąć długotrwały efekt sama terapia nie wystarczy. Podczas pracy z pacjentami doszedłem do wniosku, że jedną z przyczyn bólu kręgosłupa lub stawów (biodrowych, kolanowych czy barkowych) są przyjmowane przez długi czas niewłaściwe pozycje ciała. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej podczas siedzenia i spania. W czasie konsultacji fizjoterapeutycznych jednym z pytań, jakie zadaje pacjentom, brzmi: „Czy po przebudzeniu się odczuwasz jakieś dolegliwości bólowe, sztywność bądź dyskomfort?” Jeśli pacjent odpowie twierdząco, zawsze zalecam zmianę materaca. Musimy mieć świadomość, że sen to nasz naturalny środek odnowy biologicznej, dzięki któremu nasz organizm się regeneruje. Na sen poświęcamy w ciągu swojego całego życia około 20 lat, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, na czym śpimy.

Wybór materaca ma kluczowe znaczenie w osiągnięciu najlepszych warunków regeneracji w czasie snu

Zanim zacząłem polecać swoim pacjentom konkretne modele materacy, postanowiłem samodzielnie sprawdzić jakie możliwości dają producenci. Przy okazji miałem zamiar wymienić materace dla siebie i swoich dzieci. Jednym z pierwszych zadań jest zawsze wybór pomiędzy wkładem sprężynowym a piankowym. Ludzie mają różne preferencje i przyzwyczajenie, natomiast ja postanowiłem zrezygnować z materaca sprężynowego używanego do tej pory i wypróbować piankę, która daje dla mnie większe uczucie stabilności i dopasowania się do ciała. Drugą równie ważną sprawą przy wyborze materaca jest jego twardość, która zapewnia odpowiednią pozycję w czasie snu. Należy pamiętać o tym, że nasz kręgosłup posiada naturalne krzywizny, które muszą być zachowane w momencie, kiedy nasze ciało znajduje się w pozycji leżącej.

Budowa materaca Supreme spełnia wiele funkcji, ale dla mnie najistotniejsze są trzy z nich:

O podobnych doświadczeniach informowały mnie moje dzieci, które również były zachwycone wymianą materacy na nowe, zdecydowanie grubsze niż poprzednie. SleepMed Premium w ich przypadku był strzałem w dziesiątkę. Dzieci rzadko potrafią przebywać w jednej pozycji, nawet w czasie snu. Materac SleepMed Premium jest na tyle uniwersalny, że daje odpowiednie podparcie dla osób, które wykazują mniejszą aktywność w czasie snu, jak również u tych mniej spokojnych. Z ciekawości i dla sprawdzenia na własnej skórze, jaki komfort snu zapewniają materace SleepMed Premium, postanowiłem spędzić na nich kilka nocy. Po każdej z nich czułem się odpowiednio wypoczęty i nie miałem problemów ze sztywnością czy bólem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, co niestety zdarzało mi się przed wymianą materacy.

Materac SleepMed to wybór godny polecenia

Na bazie doświadczeń własnych i swoich dzieci polecam materace SleepMed wielu moim pacjentom, którzy wracają do mnie z informacją o poprawie jakości funkcjonowania na co dzień, dzięki odpowiedniej regeneracji jaką zapewnia im spokojny sen.

Opinia fizjoterapeuty - materace SleepMed

Dr n. med. Tomasz Chomiuk

Fizjoterapeuta, założyciel Mobilemed – ogólnopolskiej sieci mobilnych fizjoterapeutów. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Członek Zarządu Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Ekspert w zakresie regeneracji sportowej i ergonomii. Fizjoterapeuta Polskiej Misji Olimpijskiej.

Propagator aktywności fizycznej jako metody profilaktyki i leczenia wielu chorób przewlekłych. Jako ekspert jest częstym gościem programów telewizyjnych i audycji radiowych, udziela komentarzy na łamach czasopism specjalistycznych i lifestyle’owych.

Podobne artykuły

Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Prawidłowa wentylacja materaca
Prawidłowa wentylacja materaca
Zapobieganie odkształcaniu się materaca – to musisz wiedzieć!
Zapobieganie odkształcaniu się materaca – to musisz wiedzieć!
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
 Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!
Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!
Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Naturalne pianki wewnątrz materaca - czym się wyróżniają?
Naturalne pianki wewnątrz materaca - czym się wyróżniają?
Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie
Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie